Novosibirsk – Red Star Kunlun 1:3 (kon.) | Barys – Ufa 3:6 (kon.) | Čeljabinsk – Viťaz 2:1 (kon.)
Jaroslavľ – CSKA Moskva 3:0 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Viťaz Moskovská oblasť
cz Štvrtok 14.01.2021, 15:00 • Ledová aréna Traktor • KHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek dnešního dne. (17:25:19)

Lukáš Sedlák (CLJ) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:53
    Tomáš Hyka (CLJ) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:28
    Roman Will (CLJ) 60 minut, 26 zákroků, 1 gól, 96,3%
    Jakub Jeřábek (VTZ) 0+1, 0 střel, čas na ledě 23:34

Zápas je u konce, domácí Čeljabinsk dokázal v dramatickém zápase na domácím ledě porazit 2:1. V první třetině jsme branku neviděli, ve druhé pokračovala převaha Traktoru, který se nakonec dostal, v oslabení vstřelil první branku utkání střelou do horního růžku Vjačeslav Osnovin. Také ve třetí třetině měli domácí více ze hry a znovu byli odměněni brankou, tentokrát se prosadil v přesilové hře Denis Bodrov. Závěr zápasu byl ale ještě dramatický, protože v 57. minutě dokázal Willa po Jeřábkově přihrávce překonat Lotyš Kaspars Daugavinš. Závěr zápasu si už ale domácí pohlídali a dovedli utkání do vítězného konce.

59:52
    Anton Todykov je opět na střídačce, Traktor se stále nevzdává!

59:52
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Nick Bailen – 2 min., podrážení).

59:34
    Traktor se drží v útočném pásmu a kontroluje závěr třetí třetiny.

59:17
    Linus Hultström musel faulovat Hyku, který by jinak dal gól do prázdné branky. Oslabení však stejně hostům závěr zápasu velmi komplikuje.

59:17
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Linus Hultström – 2 min., hákování).

59:11
    Hosté jsou usazení v útočném pásmu, Traktor je pod velkým tlakem.

58:38
    Anton Todykov konečně odjel na střídačku a hosté to zkoušejí v šesti!

58:20
    Viťaz se zatím stále neodhodlal k odvolání Todykova.

58:08
    Alexandr Sjomin dnes nemá v koncovce štěstí, ani jeho dalekonosná střela Romana Willa nepřekonala.

57:39
    Svjatoslav Grebenščikov se celkem jednoduše dostal do zakončení, ale Will svůj tým podržel, kotouč vyrazil do ochranné sítě.

57:08
    Domácím se podařilo osvobodit se tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

56:54
    Viťaz je odhodlaný poprat se ještě o vyrovnání a znovu se usazuje v útočném pásmu.
    56:27 Kaspars DAUGAVINŠ - 2:1

56:27
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Roman Will si čisté konto neudrží, protože Traktor inkasuje na 1:2 a závěr třetí třetiny bude ještě velmi dramatický. Jeřábek našel dlouhou přihrávkou na útočné modré čáře KASPARSE DAUGAVINŠE, který dokázal udělat Willovi kličku a překonat ho. Asistence: Jakub Jeřábek.

55:41
    Lukáš Sedlák se pokusil vystřelit z mezikruží přes obránce hostů, ale právě od něj se puk odrazil do rohu.

Petr Sumbal

Góly a asistencie: 22. Osnovin, 47. D. Bodrov (Byvaľcev, Åberg) – 57. Daugavinš (Jeřábek)

Traktor Čeljabinsk: Will (Fedotov) – Pilut, Manuchov, Bailen (A), Tělegin, D. Bodrov, Karpuchin, Ogurcov – Åberg, Byvaľcev, Kalinin (C) – Kravcov, Sedlák (A), Hyka – Iľjin, Osnovin, Švarjov – Kosov, Karlin, Avcin – Lukin.
    Viťaz Moskovská oblasť: Todykov (I. Ježov) – Jeřábek, Pautov, Hultström, Voronkov, Golovkov (A), Borodkin, Pylenkov, Vorobej – Daugavinš (A), Danforth, Tedenby – A. Sjomin (C), Bardakov, Moisejev – Laričev, Malychin, Grebenščikov – Arťuchin, Dergačov, Ivaňuženkov.

Rozhodca: Odins, Hribik – Kučava, Novikov