Novosibirsk – Red Star Kunlun 1:3 (kon.) | Barys – Ufa 3:6 (kon.) | Čeljabinsk – Viťaz 2:1 (kon.)
Jaroslavľ – CSKA Moskva 3:0 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavľ
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
CSKA Moskva
cz Štvrtok 14.01.2021, 17:00 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Československá stopa v utkání
    V utkání nehrál žádný Čech ani Slovák (19:15:10)

Zápas je u konce. Jaroslavl ho jednoznačne ovládla, i když v poslední třetině již branku nepřidala. Lokomotiv si tedy připisuje další dva body a momentálně se posunuje na druhé místo západní konference o jeden bod před Petrohrad, který ma navíc ještě o zápas více. CSKA zůstává první, ale náskok moskevských se smrskl na šest bodů.

59:33
    Jaroslavl ještě kombinuje v útočném pásmu. Už to se ale nijak zvlášť nesnaží, zápas má jasně vyhraný.

59:02
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Nikita Sošnikov – 2 min., krosček).

59:00
    Šaryčenkov zůstává už na střídačce, hosté to zkusí v šesti.

58:51
    Sošnikov vypálil z levého kruhu, ale Pasquale ránu vychytal a puk ukryl.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty.

57:56
    Sorkin vypálil v útočném pásmu z kruhu, ovšm ani se netrefil do branky.

57:34
    Ránu z velké vzdálenosti Šaryčenkov chytá do lapačky.

56:42
    Marčenko byl velmi tvrdě naražen na mantinel ve vlastní třetině hřiště.

56:14
    Je tady poslední komerční pauza tohoto zápasu.

56:14
    Proti střele Landera parádně zakročil Šaryčenkov a kotouč podržel.

56:04
    Kajumov pálil po přihrávce zpoza branky, ale neprosadil se.

55:09
    Na poslední chvíli byl zastaven Tkačjov, který mohl pálit do odkryté klece!

54:37
    Opět se dlouho hraje bez přestávky ve vysokém tempu. Moc se ale nestřílí na branku, spíš se jen vyměňují puky.

53:20
    Ani tento nájezd na Pasqualeho nebude proměněn. Klička do bekhendu v podání Andronova mířila jen do jeho betonů.

52:42
    Pulkkinen měl odkrytou celou branku, ale kotouč z metru trefil do brankáře na kraji.

52:02
    Pasquale dostává za poslední minuty pořádný příděl ran. Takhle seza celý zápas ještě nezapotil. Stále však zůstává stoprocentní.

Jiří Polášek

Góly a asistencie: 15. J. Averin (A. Petersson, Kraskovskij), 24. A. Marčenko (Korškov, Kraskovskij), 28. Korškov (Ohtamaa, Kraskovskij)

Lokomotiv Jaroslavľ: Pasquale (Konovalov) – Rafikov, Ohtamaa, Čerepanov, A. Marčenko, M. Osipov, Barancev, Misjul – J. Averin (A), Tkačov (C), A. Petersson – Pulkkinen, Lander (A), Kajumov – Beljajev, Kraskovskij, Korškov – Kovalenko, Alexejev, Darjin – Berjozkin.
    CSKA Moskva: Lars Johansson (28. Šaryčenkov) – M. Robinson (A), Blažijevskij, Samorukov, Dahlbeck, Ar. Sergejev, Gilmour, Ibragimov – Šošnikov, Sorkin, Popov – Okulov, Šalunov (A), Mamin – Telegin, Andronov (C), Jurtajkin – Rtiščev, Mingačjov, Korosteljov – Maximov.

Rozhodca: Bondar, Gašilov – Gordenko, Susujov