Bielorusko – Rusko 32:32 (kon.) | Alžírsko – Maroko 24:23 (kon.) | Rakousko – USA 0:0 (zruš.)
Slovinsko – J. Kórea 51:29 (kon.) | Rakousko – Švajčiarsko 25:28 (kon.) | Švédsko – Česko 0:0 (zruš.)
Portugalsko – Island 25:23 (kon.) | Nórsko – Francúzsko 24:28 (kon.) | Švédsko – Macedónsko 32:20 (kon.)
Slovinsko
51:29 (25:16)
Južná Kórea
cz Štvrtok 14.01.2021, 18:00Majstrovstvá sveta mužov • Skupina H

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (19:50:29)

Slovinsko – Jižní Korea 51:29 (25:16)
    Nejvíce branek: Gajić 10, Janc 9, Henigman 5 – Kim 6, Kim 6, Kim 5. Rozhodčí: Raluy (ESP), Sabroso (ESP). Sedmimetrové hody: 0 – 1/1. Vyloučení: 6:2.

Slovinsko splnilo role favoritů a v utkání s Jižní Korejí si připsalo povinné vítězství. Evropský celek rozhodně nic nepodcenil, už první poločas vyhrál o 9 gólů a ve druhé půli nakonec zvýšil svůj náskok na neskutečných 22 branek. Vítězství 51:29 je pro Slovince fantastický vstup do turnaje, ale je potřeba myslet na to, že další soupeři budou mnohem náročnější a Slovince může trochu strašit fakt, že i přes drtivou převahu inkasovali hned 29 gólů od týmu, který jinak přehráli ve všech ohledech.

Konec zápasu. (51:29)
    60
    A tak se podařilo Jeonovi ukončit korejský půst střelou z pravého křídla. (51:29)
    59
    Chuť Slovince neopouští. Henigman vypálil pod horní tyč. (51:28)

58
    Korejcům nevyšel další útok. Už osm minut se asijský celek střelecky neprosadil a schytává drtivý debakl. (50:28)
    58
    A je to! Suholežnik po návratu z trestu pokořil metu 50 gólů slovinského celku! (50:28)
    57
    A další brejk, tentokrát využit Henigmanem! Korea reaguje oddechovým časem. (49:28)
    57
    Rychlý protiútok, který končí gólem Mačkovšeka. (48:28)
    56
    Zarabec dokázal střelou středem poslat míč k pravé tyči mimo dosah Leeho. (47:28)

56
    Korejci první útok v početní převaze nevyužili a míče se zmocnilo Slovinsko. (46:28)

56
    Vyloučení v týmu Slovinsko (Matić Suholežnik). (46:28)
    55
    Ale vše jednou končí. Z levého křídla se prosadil Gajič. (46:28)

54
    Oba týmy si vyměnily neúspěšné útoky. Kratší pasáž, v níž se daří obranám. (45:28)
    53
    Gajič si z pravé strany seběhl ke středu a přiblížil svůj tým metě 50 branek. Už nezbývá mnoho. (45:28)
    51
    Slovinci se ubránili útoku soupeře a Ferlin po rychlé rozehrávce rozjel akce, na jejímž konci Slovinsko zvyšuje své vedení. (44:28)