Bielorusko – Rusko 32:32 (kon.) | Alžírsko – Maroko 24:23 (kon.) | Rakousko – USA 0:0 (zruš.)
Slovinsko – J. Kórea 51:29 (kon.) | Rakousko – Švajčiarsko 25:28 (kon.) | Švédsko – Česko 0:0 (zruš.)
Portugalsko – Island 25:23 (kon.) | Nórsko – Francúzsko 24:28 (kon.) | Švédsko – Macedónsko 32:20 (kon.)
Nórsko
24:28 (13:13)
Francúzsko
cz Štvrtok 14.01.2021, 20:30 • Dr Hassan Moustafa Sports Hall, Gíza • Majstrovstvá sveta mužov • Skupina E

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Dobrý večer u 27. MS v házené mužů, konaném v Egyptě. Společně se podíváme na utkání skupiny E mezi Norskem a Francií.

Norsko

Skandinávský celek přijíždí do Egypta obhajovat stříbro z minulého šampionátu, konaného v Dánsku a Německu. Kvalifikaci na tento turnaj pak norští házenkáři zvládli již na evropském šampionátu, který se z části konal i právě v Norsku. Tým došel až do závěrečných vyřazovacích bojů, kde nejprve neuspěl v semifinále po těsné porážce 28:29 v prodloužení s Chorvatskem, aby si pak alespoň trochu spravil chuť ziskem bronzových medailí po výhře 28:20 nad Slovinskem. Dnes čeká na norský nároďák opravdu ostrý vstup do turnaje, proti se totiž postaví další ze silných evropských týmů – Francie.

Francie

I francouzský národní tým, šestinásobný světový šampion, má za sebou kvalitní vystoupení na posledním světovém klání, obhajuje totiž bronzové medaile, nicméně na začátku loňského roku na evropském šampionátu to nebylo zrovna ono. Francouzi zde obsadili až 14. místo a tím pádem si nezajistili přímý postup do Egypta. Za normálních okolností by Francie hrála kvalifikaci, nicméně pandemie COVID-19 způsobila, že tyto kvalifikační boje byly zrušeny a postavení z ME nakonec Francii posunulo do Egypta.

Zápas se odehraje v Dr Hassan Moustafa Sports Hall v Gíze a začátek je naplánován na 20:30. Nic si tedy na tento čas neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba týmy jsou již na palubovce, zápas může začít!

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Jako první jdou do útoku hráči Francie. (0:0)
    1
    Jako první se prosadil právě tým Francie, po náhozu na brankoviště skóroval Mahe. (0:1)
    2
    Z protiakce ale rychle srovnává Sagosen. (1:1)
    2
    Francie už ale opět vede a opět po gólu nabíhajícího Maheho. (1:2)
    3
    Mahe je momentálně k neudržení, dává svou třetí branku, tentokrát po rychlém brejku. (1:3)

4
    Parádní zákrok Pardina, ten vyrazil dělovku z dálky. Francie jde zase do protiútoku. (1:3)

4
    Ten chtěl zakončit Guigou, ztroskotal ale na podobně dobře chytajícím gólmanovi Norska. (1:3)
    5
    A zase Mahe, tentokrát ze sedmičky. (1:3)

6
    Mahe je k neudržení... (1:4)
    6
    No a na druhé straně je zase střelecky úspěšný pouze Sagosen. (2:4)
    7
    Francie zatím vládne, je tu pátý gól, po přihrávce na brankoviště se bleskově prosadil Fabregas. (2:5)
    8
    No, zatím sledujeme bleskovou házenou, podobnou akcí se prezentovalo i Norsko, skóroval Myrhol. (3:5)

9
    Žlutá karta pro tým Francie (Ludovic Fabregas). (3:6)
    9
    Sagosen se bleskově přes několik hráčů prodral na brankoviště a z levé strany nedal gólmanovi šanci. (4:6)

10
    Žlutá i na straně Norska, dostal ji Överby. (4:6)

11
    Karabatić přehnal důraz při bránění a za faul na naskakujícího hráče dostal dvě minuty. Přesilovka pro Norsko. (4:6)
    11
    Přesilovka je poprvé využitá, po kombinaci skóroval Överby. (5:6)
    12
    A už je i srovnáno, po rychlém protiútoku a do prázdné branky skóroval Björnsen. (6:6)

12
    Na brankoviště se probíjel Gérard, ztroskotal ale na brankáři. (6:6)
    13
    Fabregas už byl ale úspěšnější. (6:7)
    13
    Dlouho ale Francii náskok nevydržel, neboť dálnici na brankoviště dostal Sagosen a dokonale toho využil. (7:7)

13
    Přesilovka i pro Francii a navíc bude následovat sedmička. (7:7)
    13
    Mahe se prosadil pěkně provedeným obloučkem přes gólmana. (7:8)

14
    Överby nevyzrál na brankáře Francie, ten vytáhl skvostný zákrok nohou. (7:8)
    15
    Tönnesen si už ale věděl rady a zase srovnal. (8:8)

15
    Mem bombou nepřekonal brankáře, oba strážci zatím předvádí velice povedené výkony. (8:8)

16
    Sagosen na brankovišti zastavil Mema a má to za dvě minuty. A zase tu bude sedmička. (8:8)
    16
    Na čáru se postavil Mahe a zase byl úspěšný. Nyní střelou podél gólmana. (8:9)

16
    Norsko hraje bez gólmana s šesti hráči v poli. (8:9)

17
    Oba brankáři jsou nyní neskuteční, hlavně Bergerud vytáhl zákrok na výbornou, vytáhl ránu N'Guessana. (8:9)

18
    A znovu Bergerud, nyní proti pokusu z křídla! (8:9)

19
    Myrhol byl chvíli volný na brankovišti, Pardin si ale povyběhl a zmenšil střelecký úhel. A uspěl. (8:9)

20
    Mezi dva obránce si to namířil Lagarde, byl ale čistě zastaven a gól tak nedal. (8:9)

20
    Prorážení Norska, soupeř může vyrazit do rychlého kontru. (8:9)

21
    No a úplně to samé se odehrálo i na druhém brankovišti... (8:9)

21
    Remili se vydal do samostatné akce, viděl prostor u brankoviště, byl ale ještě před zakončením faulován. (8:9)

22
    Norové teď hrají hodně tvrdě, na vlastní kůži se o tom přesvědčil Karabatić. Dvě minuty dostal Tönnesen. (8:9)

22
    Útočný faul na brankovišti, provinil se Mahe. (8:9)
    23
    Po dlouhé době je tu gól, z dálky prostřelil Pardina Sagosen. (9:9)
    24
    Gól i na druhé straně, z pravého křídla si naskočil Abalo a překonal Bergeruda střelou na vzdálenější tyč. (9:10)
    24
    Remili dostal přihrávku do běhu a svůj brejk bezchybně proměnil. Francie vede o dva. (9:11)
    25
    Jako tank se na brankoviště procpal Sagosen a švihem napnul síť. (10:11)

26
    Mahemu se nelíbí, že faul na jeho osobu nebyl posouzen na dvě minuty, diskuse se sudím ale k ničemu nepovede... (10:11)
    26
    A je srovnáno po rychlém přechodu do útoku, trefil se Reinkind. (11:11)

27
    Faul na Lagardeho, Francie pokračuje v postupném útoku. (11:11)

27
    Bergerud vytáhl dva zákroky na brankovišti, u toho druhého mu pomohla i branková konstrukce. (11:11)
    28
    Rozhodčí už signalizovali pasivitu a Francie už musela zakončovat. Vzal to na sebe Remili a ze střední vzdálenosti se nemýlil. (11:12)

29
    Pokus o podstřel, Bergerud ale zasahovat nemusel, vše za něj udělala dobře postavená obrana. (11:12)
    29
    Abalo už uspěl, když dostal příhru na brankoviště, bleskově se otočil a v pádu skóroval. (11:13)
    30
    Renkind ale rychle koriguje střelou přes obránce ze strany. (12:13)

30
    Norsko má čas na poslední útok. (12:13)
    30
    A v poslední sekundě to Sagones zvládl. Naznačil střelu, naběhl si do uvolněného prostoru a střelou na vzdálenější tyč srovnal. (13:13)

30
    První poločas skončil. (13:13)

Je za námi první poločas, který přinesl vyrovnanou házenou, spoustu povedených akcí a ještě lepších zákroků Bergeruda s Pardinem. Více ze hry měla Francie, ta si několikrát vybojovala mírný náskok, norský národní tým ale zatím zvládá reagovat a ztráty mazat. Do kabin se tak odešlo za vyrovnaného stavu 13:13 a po pauze bude moci drama pokračovat.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:20.

31
    Začal druhý poločas. (13:13)

31
    Oba gólmani vytáhli hned na úvod dobrá zákroky proti střelám přes obranné bloky. (13:13)

32
    Sögard Johannessen sice minul, ale bylo to s tečí, takže Norsko pokračuje. (13:13)
    32
    Akce Francie, na pravé straně si našel prostor Porte a z úhlu našel mezírku. (13:14)

33
    Velice pozvolný útok Francie, rozhodčí mají zatím trpělivost. (13:14)
    34
    Náskok na devítce a po vysokém výskoku se trefuje N'Guessan! Je to zase o dva. (13:15)

34
    Pardin je opravdu vynikající, opět zastavil výpad Norska. (13:15)

34
    Fabregas se dostal na brankoviště, vyběhnutý Bergerud jej však zvládl zastavit nohou. (13:15)

35
    Norsko zase neuspělo a stále čeká na první gól ve druhé půli. (13:15)

35
    Navíc je tu vyloučení, dvě minuty dostal Björnsen. Přesilovka pro Francii. (13:15)

36
    Pěkná kombinace na N'Guessana, jenže ten z první mířil mimo branku. (13:15)

36
    Norům to směrem kupředu opravdu teď vůbec nejde, nemohou si najít prostor pro přesnou střelu. (13:15)

37
    Mahe byl faulován na brankovišti a máme tu tak sedmičku. (13:15)
    37
    Tentokrát se k ní postavil Descat a ranou na pravou nohu brankáře skóroval. (13:16)
    38
    Konečně gól pro Norsko a navíc s faulem. (14:16)

38
    Mem tak dostává dvě minuty. (14:16)

39
    Bomba z dálky, N'Guessan ale Bergeruda nepřekonal. Ten vyrazil levou rukou. (14:16)
    40
    Överby po přihrávce od Sagosena upravuje na rozdíl jediné branky. (15:16)
    40
    Už to ale zase neplatí, neboť na pravé straně dostal hromadu místa Porte a věděl si se střelou z úhlu rady. (15:17)
    41
    Mahe se prodral přes dva hráče a skóroval. (15:18)
    41
    K Jöndalovi se odrazil míč na levé křídlo a i jemu se povedlo z úhlu gólmana překonat. (16:18)

42
    Memova střela z devítky byla zablokována, Bergerud měl tak snadnou práci zkrotit míč. (16:18)
    43
    Jöndal opět z levého křídla, opět úspěšně. (17:18)

44
    Sedmička pro Norsko, to vše po faulu na Sögard Johannessena. (17:18)
    44
    Sagosen srovnal nekompromisní ranou do horní části branky. (18:18)

45
    Mahe faulován při akci levou stranou, Francie pokračuje v budování útoku. (18:18)

45
    A i tady bude následovat sedmička! (18:18)
    45
    Tu proměňuje Descat, zamířil do spodní části branky. (18:19)

46
    Jakobsen dostává dvě minuty za tahání za dres protivníka. Přesilovka pro Francii. (18:19)

47
    Jenže přišla chyba v rozehrávce a dopředu už jde Norsko. A nikam nepospíchá. (18:19)
    48
    Karabatić skóruje po přihrávce na brankoviště, na střelu měl dost času i prostoru. (18:20)
    48
    Po zisku míče se Francie dostala do trháku a Descat měl snadnou práci, zívala totiž na něj prázdná branka. (18:21)

48
    Norsko si okamžitě bere oddechový čas. (18:21)

49
    Faul Porteho a sedmička pro Norsko. (18:21)
    49
    Sagosen se nemýlil. (19:21)
    49
    Jenže vzápětí skóruje dělovkou z dálky N'Guessan! (19:22)

50
    Rozhodčí zkoumají u videa, zda střela Sögard Johannessena, která se odrazila od břevna, skončila za brankovou čárou, či nikoliv. (19:22)

50
    Záběry asi nejsou zrovna průkazné, neboť gólman Pardin stál kameře v cestě a míč není dobře vidět. Kontrola u videa stále pokračuje. (19:22)
    50
    Tak to nakonec gól byl! (20:22)
    50
    Mahe ale po výskoku zachytil míč a ještě před dopadem švihem překonal Bergeruda. (20:23)

51
    Björnsen to zkoušel z pravé strany, jenže Pardin byl proti a míč vykopl! (20:23)
    51
    Na druhé straně se ranou z dálky prosadil Remili a je to už o čtyři branky! (20:24)
    52
    A už o pět, N'Guessanova dělovka z deseti metrů se zastavila až v síti! (20:25)

53
    Norsku to skutečně ve druhé půli nejde, hodně akcí končí na Pardinovi, který je obrovskou oporou Francouzů. (20:25)

53
    Sagosen si seběhl z levé strany na střed, měl dost času, šlo to ale o kousek mimo. (20:25)
    54
    Náskok narůstá, další střelou přes obranu upravuje na šestibrankový rozdíl Mahe. (20:26)
    54
    Po dlouhé době gól i na straně Norska, na brankovišti zůstal zcela sám Myrhol. (21:26)

55
    Sedmička pro Francii, fauloval Mahe a k zemi poslal Sögard Johannessena. (21:26)

55
    Mahe navíc dostává dvě minuty. (21:26)
    55
    Sagosen snižuje ze sedmičky, překonal náhradního brankáře Gérarda. (22:26)

56
    Remili předvedl při vracení se do obrany neskutečný výskok a povedlo se mu vyrazit míč, který už směřoval do prázdné branky. (22:26)
    57
    Myrhol zůstal trestuhodně osamocen na brankovišti, měl čas si zpracovat a skóroval. (23:26)
    57
    Descat uklidňuje Francii střelou z levého křídla, zase je to o čtyři góly. (23:27)

57
    Další přesilovka pro Norsko. (23:27)

58
    Myrhol opět zcela sám na brankovišti, tentokrát jej ale Pardin neskutečně vychytal! (23:27)
    58
    Asi je rozhodnuto, Remili se prosadil z pravé strany. (23:28)
    59
    Jöndal bleskově snižuje, už to ale nebude Norsku nic platné. (24:28)

59
    Francie si ještě bere oddechový čas, tým chce uklidnit situaci před poslední minutou zápasu. (24:28)

60
    Ztráta míče, Norsko jde ještě do útoku a pokusí se o zázrak. (24:28)

60
    Jenže Francie obětavě brání na brankovišti a tohle si už pohlídá. (24:28)

Konec zápasu. (24:28)

Je dobojováno a Francie se raduje z obrovsky cenných bodů do tabulky. Po přestávce se Norsku v úvodních minutách vůbec nedařilo směrem kupředu a soupeř si tak mohl vypracovat náskok, který v průběhu poločasu vyšplhal až na šest branek. To francouzským házenkářům stačilo na to, aby zápas dotáhli do zdárného konce. Francii se tak podařil vstup do šampionátu a bere výhru 28:24.

Hráčem utkání byl vyhlášen brankář Francie Wesley Pardin.

Norsko – Francie 24:28 (13:13)
    Nejvíce branek: Sagosen 10/4, Myrhol 3, Jöndal 3 – Mahe 9/3, Remili 4, Descat 4/2. Rozhodčí: Garcia, Marin (oba ESP). Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/5. Vyloučení: 5:5.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:20:48)