Philadelphia – Pittsburgh 6:3 (kon.) | Toronto – Montreal 5:4 (po pr.) | Tampa Bay – Chicago 5:1 (kon.)
Edmonton – Vancouver 3:5 (kon.) | Colorado – St. Louis 1:4 (kon.)
Colorado Avalanche
1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
St. Louis Blues
cz Štvrtok 14.01.2021, 04:30 • Ball Arena, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

VÍTEJTE PŘI SLEDOVÁNÍ ON-LINE PŘENOSU!

Zdravíme všechny fanoušky ledního hokeje! Dnes v noci nám startuje nová sezona National Hockey League. Úvodní hrací den zkráceného ročníku nabídne pět duelů.

Zde proběhne on-line přenos z utkání mezi dvěma týmy, které jsou v letošní sezoně součástí 'Honda' Západní divize. Úvodní vhazování tohoto měření sil očekáváme krátce po 04:30 SEČ. Příjemnou zábavu!

Colorado Avalanche vs. St. Louis Blues
    → 14. 01. 2021, 04:30 SEČ • Ball Arena, Denver, CO

COLORADO AVALANCHE

Avalanche jsou před zahájením nového ročníku jedním z hlavních favoritů na pohár. Loňskou sezonu zůstali těsně před branami finále Stanley Cupu.

Ve svých řadách mají útočníka Nathana MacKinnona, jenž určitě promluví do souboje o Art Ross Trophy – ocenění udělované vítězi kanadského bodování soutěže. Velké pozornosti se dočká také obránce Cale Makar.

Statistické okénko vybraného hráče
    (Pozn.: Statistické údaje jsou z loňského ročníku NHL.)

Nathan MacKinnon – Colorado Avalanche – centr
    → 35+58, +13 účast, 318 střel na bránu, TM 12, Ø čas na ledě 21:13

*Hokejista za uplynulou sezonu obdržel Lady Byng Memorial Trophy – ocenění pro nejslušnějšího hráče ligy

ST. LOUIS BLUES

Blues se ve zkrácené základní části 2019-20 umístili na prvním místě v tabulce Západní konference, ovšem v prvním kole bojů o Stanley Cup prohráli s Vancouverem.

Největšími posilami mančaftu jsou obránce Torey Krug a útočník Mike Hoffman. Krug posledních sedm sezon oblékal dres Bostonu – Hoffman v každém z předchozích šesti ročníků vstřelil alespoň 20 branek.

Role kapitána se po říjnovém odchodu Alexe Pietrangela do Las Vegas zhostí útočník Ryan O'Reilly.

Vladimir Tarasenko – St. Louis Blues – pravé křídlo
    → 3+7, -2 účast, 26 střel na bránu, TM 0, Ø čas na ledě 16:11

*Hokejista v uplynulé sezoně odehrál pouze úvodních 10 zápasů, neboť 29. října 2019 podstoupil operaci levého ramene.

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ

Letošní zkrácená sezona nabídne celkem osm duelů mezi dnešními soupeři. Druhé vzájemné utkání se hraje v noci na sobotu znovu v domácím stánku Avs s názvem Ball Arena.

Přehled vzájemných duelů je z předchozího ročníku NHL. Ve všech čtyřech případech se radovalo domácí mužstvo (nepočítáme-li boje o Stanley Cup).

→ 2+1, -1 účast, 13 střel na bránu, TM 2, Ø čas na ledě 10:08

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – D. Toews, Makar, Girard, Timmins, Graves, Cole – Burakovsky, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Landeskog (C), Kadri, Saad – Ničuškin, Compher, Donskoi – Jost, Bellemare, Calvert.

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Krug, Parayko (A), Scandella, Faulk, Dunn, Bortuzzo – B. Schenn (A), R. O'Reilly (C), Perron – Schwartz, Thomas, Sundqvist – Sanford, Bozak, Kyrou – Clifford, Barbašev, Blais.

STL: Binnington – Krug, Parayko – Schenn, O'Reilly, Perron

Obě mužstva jsou nastoupena na své modré čáře. Ball Arenou zazní americká státní hymna.

Všechno je připraveno na úvodní vhazování, kterého se zúčastní Nathan MacKinnon a Ryan O'Reilly.

00:01

00:32
    Hra je poprvé přerušena. Do první šance se dostal Ryan O'Reilly, jenž zkusil své štěstí z levé strany.

01:01
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Marco Scandella – 2 min., hákování).

02:07
    André Burakovsky velmi dobře zaútočil po pravé straně, ovšem střílel do připraveného Jordana Binningtona.

03:01
    Tým St. Louis Blues hraje v plném počtu.

03:05
    Colorado zůstalo u jedné střely na bránu při své první přesilové hře.

04:26
    Velmi dobré střídání pro hráče St. Louis. Philippa Grubauera vyzkoušel Vince Dunn či Tyler Bozak.

04:46
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Sammy Blais – 2 min., faul loktem).

04:55
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Druhá početní výhoda Avalanche už je úspěšná! Kotouč se od levého mantinelu dostal až k ANDRÉ BURAKOVSKYMU, jenž zkusil své štěstí z pravého kruhu pro vhazování. Jeho střelecký pokus ještě tečovala hokejka bránícího Marca Scandelly. 1:0! Asistence: J.T. Compher, Samuel Girard.
    04:55 André BURAKOVSKY - 1:0

05:56
    Střely na bránu: COL: 2 vs. STL: 6

07:55
    Jordan Binnington má kotouč ve své lapačce a následuje první reklamní přestávka.

07:55

09:29
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    1:1! Přečíslení Bluesmanů zakončoval do odkryté klece OSKAR SUNDQVIST. Velmi dobrou práci předtím odvedl u mantinelu Robert Thomas, jenž dostal touš na přihrávajícího Jadena Schwartze. Asistence: Jaden Schwartz, Robert Thomas.
    09:32 Oskar SUNDQVIST - 1:1

09:58
    Po druhé reklamní přestávce se vhazuje ve středním pásmu poblíž trestné lavice Avalanche.

10:43
    Cale Makar vystřelil od modré čáry, ovšem Jordan Binnington zůstal bez práce.

11:04
    Čároví rozhodčí odpískali Bluesmanům zakázané uvolnění. Hra se tak vrátí zpět před Jordana Binningtona.

11:28
    Zaměstnanějším gólmanem je však zatím Philipp Grubauer, jenž nyní řešil prudkou střelu Braydena Schenna.

11:51
    Střely na bránu: COL: 5 vs. STL: 9

12:24
    Robert Bortuzzo vyzkoušel pozornost Philippa Grubauera nahozením od pravého mantinelu.

13:15
    Chybu Avalanche při rozehrávce potrestal JORDAN KYROU, který si náramně vyměnil kotouč s Tylerem Bozakem. Asistence: Tyler Bozak, Zachary Sanford.
    13:15 Jordan KYROU - 1:2

14:48
    Philipp Grubauer připraven na správném místě proti střele Ivana Barbaševa z levého kruhu pro vhazování. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

14:48
    Pět minut a 12 vteřin do konce úvodní periody. Vhazuje se po pravé ruce Philippa Grubauera.

15:13
    Nahození Toreyho Kruga od modré čáry neprošlo. Philippu Grubauerovi pomohli spoluhráči, kteří zablokovali střelecký pokus soupeře.

16:12
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., podrážení).

16:12
    Colorado mělo k dispozici už dvě početní výhody a jednou skórovalo. Nyní jsou na řadě hokejisté St. Louis.

17:35
    Prudká střela Coltona Parayka skončila na zadním mantinelu. Předtím brankáře Avalanche zaměstnal Ryan O'Reilly.

18:12
    Tým Colorado Avalanche hraje v plném počtu.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:58
    V poslední minutě zaútočil Robert Thomas či Brandon Saad na opačné straně kluziště. Maskovaní muži už však zůstali bez práce.

20:00

Máme za sebou úvodní periodu, kterou vyhráli hokejisté St. Louis poměrem 2:1. Začátek utkání vyšel lépe domácímu Coloradu, ovšem v další minutách Bluesmani jasně přehráli svého soupeře. Zatím rozdílovou branku obstaral ve čtrnácté minutě útočník Jordan Kyrou.

Statistické okénko

Střely na bránu: 5 – 18; Přesilová hra: 1/2 – 0/1; Trestné minuty: 2 – 4; Vhazování: 44% – 56%; Bodyčeky: 8 – 7

20:01

20:06
    Krátce po úvodním vhazování druhé části zahrozil Mikko Rantanen, jenž zkusil své štěstí z pravé strany.

21:35
    Oskar Sundqvist měl nyní na hokejce třetí branku Bluesmanů. Philipp Grubauer odolal nebezpečnému výpadu soupeře.

23:20
    Střelecký pokus Sammyho Blaise z pravého kruhu byl sražen do ochranné sítě. Následuje vhazování po levé ruce Philippa Grubauera.

24:56
    Střely na bránu: COL: 9 vs. STL: 20

25:28
    Joonas Donskoi se pokusil rychle zasunout kotouč k bližší tyči. Jordan Binnington byl připraven na správném místě.

25:43
    Proti střeleckému pokusu Samuela Girarda od modré čáry měl gólman Bluesmanů připravenou svou lapačku.

26:17
    Další útočnou akci Colorada měl na svědomí Cale Makar. Proběhne první reklamní přestávka ve druhé třetině.

26:51
    Tyson Jost obkroužil bránu soupeře a následně přihrál na volného Samuela Girarda, jehož střela byla sražena na zadní mantinel.

27:35
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., sevření puku rukou).

29:01
    Útočnou snahu Avalanche zastavili čároví rozhodčí kvůli ofsajdu. Brankáře St. Louis předtím zaměstnal Nathan MacKinnon.

29:35

29:59
    Ryan Graves napřáhl ke střele od modré čáry. Colorado je ve druhé periodě lepším týmem.

30:11
    Bluesmani se dostali do postavení mimo hru. Před námi je další z reklamních přestávek.

30:11
    Zpět do akce! Nathan MacKinnon a Robert Thomas v souboji na vhazování ve středním pásmu poblíž trestné lavice Bluesmanů.

31:06
    Střely na bránu: COL: 15 vs. STL: 20

31:26
    Vince Dunn zkusil své štěstí od pravého mantinelu, ovšem minul Grubauerovu svatyni.

33:27
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., držení).

33:27
    Už čtvrtá přesilová hra pro domácí Colorado. Dočkáme se vyrovnávacího gólu?

34:08
    Mikko Rantanen napřáhl k prudké střele z pravého kruhu. Následuje zakázané uvolnění při vlastní přesilovce v podání Avalanche.

34:34
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nazem Kadri – 2 min., krosček).

35:27
    Tým St. Louis Blues hraje v plném počtu a má k dispozici zkrácenou přesilovku.

36:28
    Torey Krug prudkou střelou od modré čáry Philippa Grubauera nezaměstnal.

36:34

38:00
    Nathan MacKinnon nabral velmi dobrou rychlost a vyzkoušel pozornost Jordana Binningtona. Následně ještě zahrozil Mikko Rantanen, jenž provětral lapačku gólmana St. Louis.

38:00
    Máme za sebou další reklamní přestávku. Nyní se vhazuje po pravé ruce Jordana Binningtona.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

40:00

Ve druhé třetině jsme se žádného gólu nedočkali. Colorado výrazně zlepšilo svůj pohyb a v prostřední části bylo lepším týmem. Oba maskovaní muži se v úvodním zápasu nového ročníku prezentují skvělým výkonem.

40:01

42:09
    Philipp Grubauer schoval touš pod svou lapačku. Hra je poprvé ve třetině dvacetiminutovce přerušena.

43:10
    André Burakovsky se tlačil s kotoučem mezi kruhy, avšak nepochodil – obrana Bluesmanů byla pozorná.

43:55
    Po nahození Samuela Girarda z pravého kruhu dotíral na brankovišti Gabriel Landeskog.

44:56
    Střely na bránu: COL: 22 vs. STL: 24

45:50
    Útočnou snahu André Burakovskyho zastavil u pravého mantinelu Torey Krug. Ze závěrečné části máme odehráno šest minut.

46:46
    Dvougólové vedení pro hráče St. Louis! Samuel Girard zaváhal při rozehrávce za vlastní bránou. KYLE CLIFFORD následně překonal Philippa Grubauera střelou z mezikruží. Asistence: Ivan Barbašev.
    46:46 Kyle CLIFFORD - 1:3

46:53
    Po reklamní přestávce se vhazuje po levé ruce Philippa Grubauera.

48:55
    Hokejisté St. Louis kombinují v útočném pásmu. Od modré čáry zkusil své štěstí Justin Faulk.

49:47
    Velmi dobré střídání Bluesmanů, kteří nadále drží svého soupeře pod tlakem. Další střelu měl na svědomí Robert Bortuzzo.

50:12
    Colorado odehrálo kotouč na zakázané uvolnění.

50:51
    Střely na bránu: COL: 22 vs. STL: 27

51:56
    J.T. Compher se ocitl ve velmi dobré střelecké pozici, ovšem našel pouze náručí Jordana Binningtona.

51:56
    Máme za sebou reklamní přestávku. Gabriel Landeskog a Tyler Bozak v souboji na vhazování po pravé ruce gólmana St. Louis.

52:35
    Kotouč opustil hrací plochu. Následuje vhazování ve středním pásmu. Do konce závěrečné části zbývá necelých osm minut.

53:54
    Útočná akce Joonase Donskoie neměla dlouhého trvání. Colorado ztrácí dva góly a čas na vyrovnání se rychle krátí.

54:22
    O vítězi dnešního měření sil je s největší pravděpodobností rozhodnuto! Další zaváhání při rozehrávce domácího mužstva potrestal OSKAR SUNDQVIST. Jeho druhá branka v dnešním duelu! Asistence: Robert Thomas.
    54:22 Oskar SUNDQVIST - 1:4

55:26
    Střely na bránu: COL: 24 vs. STL: 30

56:08
    Mikko Rantanen střílel od levého mantinelu do náručí Jordana Binningtona. Před námi je poslední reklamní přestávka.

56:49
    Mikko Rantanen řídil další útočnou akci Avalanche, kterou před bránou dorážel Nathan MacKinnon. Jordan Binnington byl připraven na správném místě.

58:02
    Střelecký pokus Matta Calverta z levého kruhu pro vhazování neprošel. Jordan Binnington tak zůstal bez práce.

59:01
    Probíhá poslední minuta závěrečné části.

59:18
    Bluesmani poslali kotouč na zakázané uvolnění. Následuje vhazování po pravé ruce Jordana Binningtona.

59:59
    Poslední minuta se odehrála v útočném pásmu Avalanche. Ovšem na konečném výsledku se nic nemění...

St. Louis ve svém úvodním duelu nového ročníku uspělo poměrem 4:1 na ledě Avalanche. Oskar Sundqvist vstřelil dva góly. Jordan Binnington předvedl celkem 26 úspěšných zákroků.

Kdo se postavil do brankoviště?

Philipp Grubauer (COL) – 28 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,5%, odchytal 60:00

Jordan Binnington (STL) – 26 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,3%, odchytal 60:00

Česká & slovenská stopa

Do dnešního utkání bohužel nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Bohužel není uvedeno v zápise o utkání. (08:28:54)

Jiří Sameš

Góly a asistencie: 5. Burakovsky (Compher, Girard) – 10. Sundqvist (Schwartz, Thomas), 14. Kyrou (Bozak, Sanford), 47. Clifford (Barbašev), 55. Sundqvist (Thomas)

Rozhodca: Hanson, Rehman – Rody, Berg