Katar – Angola 30:25 (kon.) | Nemecko – Uruguaj 43:14 (kon.) | Španielsko – Brazília 29:29 (kon.)
Chorvátsko – Japonsko 29:29 (kon.) | Argentína – Kongo 28:22 (kon.) | Maďarsko – Kapverdy 34:27 (kon.)
Tunisko – Poľsko 28:30 (kon.) | Dánsko – Bahrajn 34:20 (kon.)
Katar
30:25 (14:13)
Angola
cz Piatok 15.01.2021, 15:30 • Burdž-al-Arab, Alexandria • Majstrovstvá sveta mužov • Skupina C

Katar – Angola 30:25 (14:13)
    Nejvíce branek
    : Madadí 8/4, Marzo 7, Birrašíd 7 – Pestana 6, Aguiar 5, Pascoal 5/2. Rozhodčí: Fonseca, Santos /POR/ (45. Bilchírí, Hamídí /ALG/). Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/2. Vyloučení: 6:4. (17:04:05)

Katar oplatil Angole poslední porážku z Mistrovství světa i s úroky a do šampionátu vstoupil pětigólovou výhrou.
    Hrála se pěkná nápaditá házená se spoustou pohledných akcí. V na poslední chvíli změněném složení se vicemistři z roku 2015 zpočátku hledali a dlouho tahali za kratší konec. V závěru prvního poločasu se však Kataru podařilo otočit a nejtěsnější náskok po změně stran favorit rychle navyšoval.

Konec zápasu. (30:25)

60
    Gólmani dál excelují v jedné i druhé bráně, závěrečné exhibičně pojaté vteřiny již branku nepřinesou. (30:25)
    59
    Zcela volný Maneco prostřelil Šariće o zem. (30:25)

59
    Vyloučení v týmu Katar (Hassan Mabrúk). (30:24)

58
    Krátce po sobě se blýskli oba brankáři. Gouveia i Šarić vykopli střely z devítky. (30:24)
    56
    Po pěti minutách kapituloval Šarić, rodáka z Jugoslávie překonal Pascoal. (30:24)
    55
    Jubilejní branku Kataru střílí do prázdné brány Amúr Dhijáb. (30:23)
    55
    V přesilové hře brzy skóruje Frankis Marzo a zápas je patrně rozhodnut. (29:23)

54
    Vyloučení v týmu Angola (Elias António). (28:23)

54
    Šarić (nikoli Sarić, jak můžeme slyšet z TV) zatíná vítězně pěst! Po skvělém zákroku proti bombě pod břevno vychytal za půl minutky i samostatný nájezd Pascoalovi. (28:23)
    52
    Birrašíd zakončil tváří v tvář gólmanovi samostatný únik. (28:23)
    51
    Esteban António se naopak zapisuje do listiny poprvé střelou o zem. (27:23)
    51
    Marzo se trefuje dnes drzým průnikem prosazuje pošesté. (27:22)
    50
    Jaroslav Aguiar se protáhl středem obrany a zavěsil mezi Šarićovými pažemi pod břevno. (26:22)

50
    V angolské bráně se objevuje Gouveia a uvedl se výborným zákrokem proti Dhijábově střele. (26:21)
    48
    Marza na sebe natáhl obránce a hodil míč doprava, nikým nehlídaný Birrašíd krásně přeloboval robustního brankáře Muachissengueho. (26:21)