Buffalo – Washington 4:6 (kon.) | NJ Devils – Boston 2:3 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – NY Islanders 0:4 (kon.)
Detroit – Carolina 0:3 (kon.) | Nashville – Columbus 3:1 (kon.) | Winnipeg – Calgary 4:3 (po pr.)
Arizona – San Jose 3:4 (1:2 po s.n.) | Edmonton – Vancouver 5:2 (kon.) | Vegas – Anaheim 5:2 (kon.)
LA Kings – Minnesota 3:4 (po pr.)
Buffalo Sabres
4:6 (1:2, 1:2, 2:2)
Washington Capitals
cz Piatok 15.01.2021, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (03:48:23)

3. Alexandr Ovečkin (WSH) 0+2

Je konec tohoto fantastického utkání, které nám přineslo dohromady hned deset branek! Washington Capitals zvítězil nad Buffalem Sabres poměrem 6:4.
    Už v 6. minutě šli hosté do vedení, když se prosadil Nicklas Bäckström. Ovšem v 9. minutě přišla odpověď z přesilovky, kterou donesl na své holi Taylor Hall. Ale už o dvě minuty později také Capitals využili přesilovou hru a gól si na svůj účet připsal T. J. Oshie.
    Ve 28. minutě poslal Capitals do dvoubrankového vedení John Carlson. Hosté jasně dominovali a ve 34. minutě se trefil také Brenden Dillon. Poslední minuty periody si ale Buffalo vytvořilo pár šancí a ta Riederova ve 39. minutě skončila gólem.
    Do třetí dvacetiminutovky vstoupili domácí skvěle, jelikož se už po dvaceti vteřinách trefil McCabe. Ovšem po dvaceti šesti sekundách využil chyby soupeře Vrána a poslal Capitals do vedení 5:3. Následně byly k vidění šance na obou stranách a také bitka. V 59. minutě si Sabres vytvořili naději, když snížil Olofsson. Ovšem v té samé minutě uklidnil Capitals gólem do prázdné Hathaway.
    Washington Capitals zvítězil nad Buffalem Sabres 6:4.

59:39
    Hosté mohli definitivně rozhodnout, ale střela ze středu hrací plochy minula prázdnou kasu.

59:25
    Buffalo hraje opět bez brankáře!
    58:57 Garnet HATHAWAY - 4:6

58:57
    Washington právě vstřelil branku!
    Capitals si ale opět berou dvoubrankové vedení bleskově zpět na svou stranu! Jensen získal puk za svou svatyní a posunul jej na GARNETA HATHAWAYE, jenž vypálil přes celé kluziště do prázdné brány. Asistence: Nick Jensen.

58:33
    Domácí jsou opět u kotouče a snaží se něco vymyslet.
    58:06 Victor OLOFSSON - 4:5

58:06
    Sabres právě vstřelili branku!
    Domácí bez brankáře snižují na 4:5! Taylor Hall před bránou našel na pravé straně VICTORA OLOFSSONA a ten dokázal zakončit do odkryté svatyně. Asistence: Taylor Hall a Sam Reinhart.

57:50
    Domácí hrají bez brankáře v šesti!

57:39
    Capitals opět našetřil cenné vteřinky v pásmu soupeře, ale následně sek puku dostalo Buffalo.

57:08
    Zblokovaná přihrávka skončila na střídačce hostů a následuje tak komerční přestávka.

56:55
    Posléze se ale ke kotouči dostal Alexandr Ovečkin, který jej ale pouze vyhodil na polovinu soupeře a odjel vystřídat.

56:41
    Buffalo Sabres je nyní v tlaku a snaží se něco vymyslet ve třetině soupeře.

55:27
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jake McCabe – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brenden Dillon – 5 min., bitka).

Michal Raška

Góly a asistencie: 9. Hall (Olofsson, Eichel), 39. Rieder (Cozens, McCabe), 41. McCabe (Eichel, T. Thompson), 59. Olofsson (Hall, S. Reinhart) – 6. Bäckström (Ovečkin, Oshie), 11. Oshie (Ovečkin, Carlson), 28. Carlson (Oshie, Bäckström), 34. Dillon (Sheary, Eller), 41. J. Vrána, 59. Hathaway (Jensen)

Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, McCabe (A), Montour, Dahlin, Jokiharju, C. Miller – T. Thompson, Eichel (C), Hall – S. Reinhart, E. Staal, Olofsson – Cozens, Eakin, Rieder – Sheahan, Lazar, Skinner.
    Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Orlov, J. Schultz, Dillon, Jensen, Chára – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – T. Wilson, Kuzněcov, J. Vrána – Sheary, Eller, Pánik – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Rozhodca: St. Pierre, Lee – Pancich, Suchánek