Buffalo – Washington 4:6 (kon.) | NJ Devils – Boston 2:3 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – NY Islanders 0:4 (kon.)
Detroit – Carolina 0:3 (kon.) | Nashville – Columbus 3:1 (kon.) | Winnipeg – Calgary 4:3 (po pr.)
Arizona – San Jose 3:4 (1:2 po s.n.) | Edmonton – Vancouver 5:2 (kon.) | Vegas – Anaheim 5:2 (kon.)
LA Kings – Minnesota 3:4 (po pr.)
Los Angeles Kings
3:4 (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)
Minnesota Wild
cz Piatok 15.01.2021, 04:05 • Staples Center, Los Angeles • NHL

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (07:00:26)

Kdo se postavil do brankoviště?

Jonathan Quick (LAK) – 23 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,2 %, odchytal 63:47
    Cam Talbot (MNS) – 31 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,2 %, odchytal 63:47

Česká a slovenská stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

1. Kirill Kaprizov (MNS) 1+2
    2. Jonas Brodin (MNS) 1+0
    3. Dustin Brown (LAK) 1+0

Los Angeles si v konečném součtu z tohoto utkání odnáší pouze bod, což bude vzhledem k jeho průběhu určitě domácím zklamáním. Skóre utkání sice otevřel hostující zadák Jonas Brodin, ovšem po brankách Jeffa Cartera, Andrease Athanasioua a Adriana Kempeho disponovali Kings dvougólovým náskokem. Ve třetí třetině ovšem Wild zabrali, zásluhou Raska a Foligna se jim podařilo srovnat a gólový účet završil tříbodový Kirill Kaprizov. Vzhledem k celkovým šancím si ale Minnesota úvodní výhru ročníku zcela jistě zasloužila, navíc její hráči trefili hned třikrát tyč. Konečný stav utkání: 3:4 po prodloužení.

63:47 Kirill KAPRIZOV - 3:4

63:47
    Minnesota právě vstřelila branku!
    To je vstup do NHL jako hrom. KIRILL KAPRIZOV zařizuje svému týmu první dvoubodové vítězství v sezoně, stál u tří ze čtyř branek, které dnes Wild vsítili. Kings se nedohodli na rozehře ve středním pásmu a ruská raketa byla připravena ukrást puk. V samostatném úniku Kaprizov plánoval kličku do forhendu a zcela nevědomky kotouč bruslí poslal mezi nohy brankáře Quicka. Jeho první branka v NHL padla zvláštní cestou, ale i to k nejlepším střelcům planety zkrátka patří. Bez asistence.

63:29
    Greenway sice šikovně zatápěl domácí obraně, ale otočkami za bránou mnoho nedokázal.

63:10
    Až nyní se vracíme ke klasickému formátu, to když střelu Dumby znovu zpacifikoval pozorný Doughty. Ukazuje, že je stále nejlepším zadákem svého mančaftu.

62:38
    Vilardi proklouzl do útočné třetiny, pak ale pohledem marně hledal Kalea Claguea. Ten nebyl připravený u modré čáry.

62:07
    Přerušení se zatím ani v náznaku nechystá, toto prodloužení se vrací zpátky v čase, kdy ho hrál větší počet hráčů.

61:45
    Doughty už je také zpět. Rozhodl se neriskovat a zatáhl kotouč zpátky do vlastního pásma.

61:05
    Fiala proskočil před bránu, ale Quick si poradil betonem. Hraje se pochopitelně čtyři na čtyři, přičemž navrátilec Olli Määttä okamžitě procvičil Talbota při přečíslení dva na jednoho.

60:50
    Kopitar vyhrál buly. Domácí jsou v plném počtu, když přežili kritický moment utkání.

60:40
    Třetí tyčka v utkání! Kaprizov objel bránu a chystal puk na zlatém podnose pro Spurgeona. Jeho hůl se prohnula jako luk a vyletěl z ní projektil, který označkoval levou tyč.

60:19
    O chvíli později už Doughtyho sestřelil Kaprizov a tvrdý bek Kings kulhá na střídačku. To je značná komplikace, LA teď postrádá své dva elitní obránce.

60:05
    Kings vyhráli buly a Doughty pochopitelně okamžitě posílá puk na druhou stranu.

60:01

Minnesota ve třetí části utkání zvládla stáhnout dvoubrankové manko. Kings mohou být nakonec rádi, že nepřišli o všechny body. Už ve 44. minutě dokázal propálit všechny překážky po dobré přihrávce Kaprizova Viktor Rask. Bojovný výkon Wild pokračoval a na konci 50. minuty zvládl nejrychlejší orientaci ze všech hráčů na ledě Marcus Foligno. Stav je 3:3 a chystá se prodloužení, do kterého si Minnesota přenáší početní převahu.

60:00

Patrik Czepiec

Góly a asistencie: 20. J. Carter (Kopitar), 28. Athanasiou (J. Carter, Roy), 38. D. Brown (Iafallo, Kopitar) – 17. Brodin (Kaprizov), 44. V. Rask (Kaprizov, Dumba), 50. M. Foligno (Suter), 64. Kaprizov

Los Angeles Kings: Quick (Grosenick) – Määttä, Doughty (A), M. Anderson, Roy, Clague, Alt – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – Athanasiou, Lizotte, J. Carter (A) – A. Kempe, Vilardi, Wagner – Moore, Amadio, Luff.
    Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Suter (A), Dumba, Spurgeon (C), Brodin, Pateryn, Soucy – Parise (A), Bjugstad, Kaprizov – Ma. Johansson, Bonino, Fiala – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Sturm, V. Rask, Hartman.

Rozhodca: Brenk, Kozari – Toomey, Knorr