Česko – Čile 0:0 (zruš.) | J. Kórea – Rusko 26:30 (kon.) | Macedónsko – Čile 32:29 (kon.)
Švédsko – Egypt 24:23 (kon.) | Slovinsko – Bielorusko 29:25 (kon.) | Portugalsko – Alžírsko 26:19 (kon.)
Francúzsko – USA 0:0 (zruš.) | Francúzsko – Švajčiarsko 25:24 (kon.) | Island – Maroko 31:23 (kon.)
Nórsko – Rakousko 38:29 (kon.)
Francúzsko
25:24 (14:14)
Švajčiarsko
cz Pondelok 18.01.2021, 18:00 • Dr Hassan Moustafa Sports Hall, Gíza • Majstrovstvá sveta mužov • Skupina E

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (19:37:19)

Dnešní nesmírně dramatický zápas je u konce. "Náhradníci" ze Švýcarska prokázali proti Francii obrovskou houževnatost a celý zápas s ní drželi krok, jenomže v samém závěru nevyužili početní převahy a vylámali si zuby na skvělém brankáři Gérardovi, který zhruba po dvaceti minutách nahradil zraněného Pardina. Francouzi tak obsadí ve skupině E první místo s plným bodovým ziskem. Naopak Švýcaři si ještě na svou případnou účast mezi čtyřiadvacítkou nejlepších musejí počkat. Jestliže chtějí postoupit alespoň ze třetího místa, tak Rakousko nesmí ve večerním duelu porazit favorizované Norsko.

Francie – Švýcarsko 25:24 (14:14)
    Nejvíce branek: Mahe 7/2, Mem 4, Abalo 3 – Schmid 10/1, Sidorowicz 5, Milošević 4. Rozhodčí: Lopez Grillo, Lenci (ARG). Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/1. Vyloučení: 3:5.

Nejlepším hráčem utkání je vyhlášen Švýcar Andy Schmid, který v tomto duelu nasázel deset branek, všechny své góly by však určitě rád vyměnil za bodový příděl pro Švýcarsko.

Konec zápasu. (25:24)

60
    Portner skvěle zasáhl, jenže na druhé straně opět zazářil Gérard proti ráně Bena Romdhaneho a Francie proto vítězí nejtěsnějším rozdílem! (25:24)

60
    Do konce zápasu zbývá zhruba dvacet vteřin! Francie je u míče a nyní si vybírá oddechový čas, duel se určitě pokusí dohrát na útočné polovině! (25:24)
    60
    Zhruba půl minuty před koncem ještě vykřesává naději Sidorowicz! (25:24)

60
    Zbývá nám minuta do konce, Švýcaři nedokážou najít recept na obraný blok soupeře. (25:23)

Švýcarský tým si ještě vybírá oddechový čas! (25:23)
    59
    Na druhé straně naopak skóruje a tohle se Švýcarskem nevypadá vůbec dobře, i když mělo dlouhou výhodu dvojnásobného přečíslení. (25:23)

58
    Jenže Gérard opět čaruje a vychytal Sidorowicze, v tuto chvíli je jasným lídrem svého výběru! (24:23)

58
    Tohle je teď pro Francii hodně nepříjemné, další dvě minuty totiž odpyká Mem a favorit se proto bude bránit ve čtyřech! (24:23)

57
    Jenže v důležitý moment zasahuje Gérard proti střele Raemyho a Francouzi teď určitě budou šetřit čas! (24:23)

56
    Po faulu na Rubina odpyká dvouminutový trest Lagarde. (24:23)
    56
    Francie ale získala míč a po rychlém brejku dává Abalo důležitý gól z křídla! (24:23)

55
    Švýcarsko si vybírá oddechový čas. (23:23)

55
    Jenže domácí mají Portnera, který naprosto exkluzivně vychytal Abala! (23:23)

54
    Sidorowicz neudržel nervy na uzdě a za nesportovní chování si odsedí dvě minuty, na lavičce se pořádně rozčiluje! (23:23)