Senica – Blansko sk 2:1 (kon.) | Trenčín – Zabrze sk 1:4 (kon.) | Ružomberok – B. Bystrica 2:4 (kon.)

Úvodné zostavy:

MFK Ružomberok: Krajčírik – Mojžiš, Luterán, Luka, Flak, Gerec, Kostadinov, Zsigmund, Filinský, Brenkus, Kojnok

Náhradníci: Frühwald – Rakyta, Selecký, Boďa, Kubík, P. Jedinák, R. Kružliak, Múdry

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Nosko, Richtárech, Uhrinčať, Frimmel, Polievka, Lukačik, Vujošević, Migaľa, Willwéber, Kvocera

Náhradníci: Krejčí – Hanes, Tóth, Červeň, Snitka, Vajda, Gonda, Starší

Rozhodca: Dančo – Súkeníková, Burger.

Zimná príprava so sebou prináša aj „derby cez kopec“ medzi Ružomberkom a Banskou Bystricou, ktoré sa odohrá na umelom trávniku v areáli ružomberského štadióna.

Hostia z Banskej Bystrice získali v jesennej časti 35 bodov a sú lídrom 2. ligy so štvorbodovým náskokom pred druhým Liptovským Mikulášom. Dukla odohrala od začiatku zimnej prípravy jedno stretnutie, v ktorom sa predstavila na pôde účastníka najvyššej súťaže – ŠKF Sereď. V 24. minúte poslal Banskú Bystricu do vedenia Matej Starší. Krátko po zmene strán vyrovnal Denis Potoma a v 59. minúte sa postaral o obrat skóre Miloš Lačný. Šestnásť minút pred koncom riadnej hracej doby vyrovnal Milan Kvocera a stretnutie sa skončilo remízou 2:2.

Domáci Ružomberok má po jeseni na svojom konte 22 bodov a vo Fortuna lige mu patrí šiesta pozícia. Na piatu Trnavu stráca jeden bod a má o tri body viac ako siedma Sereď a ôsma Nitra, obidva spomínané tímy však majú oproti klubu spod Čebraťa k dobru jedno stretnutie. Aj Ružomberčania, rovnako ako ich súper, zatiaľ odohrali jeden prípravný duel a taktiež sa skončil výsledkom 2:2. V 24. minúte spomínaného priateľského súboja s Liptovským Mikulášom otvoril skóre Matej Madleňák a tento stav sa nezmenil do konca polčasu. V 55. minúte vyrovnal Richard Bartoš z pokutového kopu. Následne sa obidva tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, pričom viac šancí mali hostia, ktorých v 84. minúte poslal do vedenia Richard Bartoš svojím druhým gólom v stretnutí. Liptovský Mikuláš sa ale z náskoku dlho netešil, pretože už po troch minútach vyrovnal strelou z bieleho bodu Marek Zsigmund.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Ján Kmeť

Hľadáme spravodajcu pre tím MFK Dukla Banská Bystrica. Viac informácií tu.

Góly: 5. Kojnok, 23. Mojžiš – 9. Polievka, 58. Polievka, 70. Polievka, 89. Luka (vla.)

Rozhodca: Dančo – Súkeníková, Burger