Jekaterinburg – Čerepovec 3:6 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Riga 5:3 (kon.) | Čeljabinsk – Ufa 2:1 (po pr.)
Kazaň – Jaroslavľ 3:4 (1:2 po s.n.) | Red Star Kunlun – Nižnekamsk 5:6 (kon.) | CSKA Moskva – Chabarovsk 3:2 (kon.)
D. Moskva – Barys 0:2 (kon.) | Soči – Novosibirsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Petrohrad 1:3 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
HC Salavat Julajev Ufa
cz Štvrtok 21.01.2021, 15:00 • Ledová aréna Traktor • KHL

Československá stopa v utkání
    Čeljabinsk

Tomáš Hyka: 1+1; 4 střely na branku; celkový čas na ledě: 20:46.
    Lukáš Sedlák: 0+0; 3 střely na branku; jedno vyloučení; 1 hit; celkový čas na ledě: 21:49.
    Roman Will: do dnešního zápasu nezasáhl. (17:26:00)

K vidění byl, hlavně ve třetí třetině, bojovný duel. V prodloužení měli domácí od samého začátku jasně navrch, vybojovali si i přesilovou hru a v samotném závěru se jim nakonec podařilo překonat Metsolu. Ufa se v prodloužení ani jednou nedostala do útoku.

64:29 Pontus ÅBERG - 2:1

64:29
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    V době, kdy se do hry vracel vyloučený hráč Ufy, je tu branka domácích. Autorem branky je PONTUS ÅBERG, který dostal puk na levou stranu a měl dost času a odkrytou branku, čímž nepohrdl a zajistil svému týmu vítězství. Asistence: Tomáš Hyka.

63:59
    Domácí to nyní překombinovali a přihrávka v blízkosti obránce Ufy nemohla dopadnout jinak, než vyhozením hostů.

63:40
    Nyní vyslal již druhou střelu na Metsolu, ale ten kryje a drží Ufu nad vodou.

63:19
    Čeljabinsk je v pásmu Ufy a hledá nejlepší pozici k závěrečnému zakončení.

62:29
    Tlak Traktoru přinesl své ovoce v podobě faulu. Dmitrij Kugryšev byl vyloučen za vysokou hůl.

62:15
    A zrodilo se první nebezpečnější zakončení, které volalo po brance, nakonec puk minul branku!

62:00
    Čeljabinsk již dvě minuty drží puk a Ufa se zatím nedostala ani před branku Fedotova.

61:33
    Pontus Åberg si chtěl na bruslit před branku, což se mu podařilo, ale nedostal se k následnému zakončení.

61:00
    Alexej Byvalcev nakonec s pukem opustil pásmo soupeře a bude chtít rozjet novou a lepší útočnou akci.

60:29
    Úvodní buly vyhráli domácí, ale nepodařilo se jim proniknout pořádně do pásma Ufy.

60:01

Střely na branku ve třetí třetině: 7:9!

Ve třetí třetině jsme mnoho šancí neviděli. Naopak se nám zrodil hodně bojovný hokej, kdy se oba celky snažily o vstřelení branky. Hrálo se taky ve vysokém tempu a uvidíme, který z týmů bude mít nakonec více sil do rozhodujících minut zápasu.

60:00

Adam Dořák

Góly a asistencie: 1. Hyka (Bailen, Tělegin), 65. Åberg (Hyka) – 37. Manninen (M. Granlund)

Traktor Čeljabinsk: Fedotov (Will) – Pilut, Jevenko, Bailen (A), Tělegin, D. Bodrov, Karpuchin, Manuchov – Byvaľcev, Kalinin (C), Åberg – Kravcov, Sedlák (A), Hyka – M. Majorov, Osnovin, Iľjin – Kosov, Avcin, Lukin – Karlin.
    HC Salavat Julajev Ufa: Metsola (Tarasov) – Muchamadullin, J. Birjukov, Alexejev, Koledov, Naumenkov, Larsen, Panin (C) – Chochriakov, Pimenov, Gimatov – Soloduchin, Kartajev, Kugryšev – Amirov, Kadejkin, Platt – (A), Hartikainen (A), M. Granlund – Manninen.

Rozhodca: A. Belov, Y. Oskirko – E. Judin, G. Lazarev