Paríž – Montpellier 4:0 (kon.)
Paríž Saint-Germain
4:0 (1:0)
HSC Montpellier
cz Piatok 22.01.2021, 21:00 • Parc des Princes, Paříž • Ligue 1 Uber Eats • 21. kolo

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště. (22:57:06)

Dnešní utkání je u konce. Jasně lepší PSG bere všechny tři body po přesvědčivé výhře 4:0 nad Montpellier. Problémy hostů začaly v devatenácté minutě, kdy byl vyloučen brankář Jonas Omlin. Po půlhodině hry využil přesilovku Mbappé. Obhájce titulu pak definitivně rozhodl během tří minut ve druhé půli, to se prosadil Neymar, Icardi a druhou branku v utkání přidal Kylian Mbappé. Nepříjemnost pro uzdraveného trenéra Pochettina mohou být brzká střídání brankáře Navase a stopera a kapitána týmu Marquinhose. Pařížský tým příště hraje 31.1. na hřišti Lorientu. Montpellier příště čeká o den dříve doma Lens.

Držení míče: 72 % : 28 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 10:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:12.

90

90
    Verratti přeci jen našel na pravé straně Florenziho, jehož nahrávka do pokutového území byla nepřesná.

89
    Domácí dohrávají základních devadesát minut s míčem na vlastních kopačkách, k brance soupeře se extra moc neženou.

88
    K Mbappému se odrazil míč na malém vápně a mladý hráč okamžitě pálil. V hattricku mu zabránil dobře postavený Dimitry Bertaud.

87
    Nově příchozí Danilo Pereira chtěl vysunout Mbappého, jenže se mu nahrávka úplně nepovedla a trefil soupeře.

86
    Kousek za vápnem se na míč dostal domácí bek Florenzi a z voleje vypálil. Hodně důrazný pokus skončil jen kousek vedle hostující klece.

85
    Sám faulovaný Neymar se ujal míče a zkusil vystřelit na přední tyčku. Trefil pouze zeď, od které míč zamířil mimo hřiště.

84
    Mezi tři soupeře se pustil Neymar, dále sice neprošel, ale vynutil si nedovolený zákrok.

83
    Zápas se po gólové smršti už jen dohrává. Ani jeden z týmů se už dopředu moc nežene.

82
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Mauro Icardi, přichází Pablo Sarabia.

82
    Marco Verratti to nyní už přehnal, když fauloval Juniora Sambiu zezadu.

81
    Téji Savanier šikovně sebral míč Verrattimu na polovině hřiště a italský záložník musel okamžitě sáhnout k faulu.

80
    Do míče se opřel Ángel Di María. Argentincova technická střela trefila pouze dobře postavenou hostující zeď.

79
    Přímý kop pro pařížský tým z nějakých 28 metrů.

78
    Na středu hřiště se protisměrnou kličkou prezentoval Mbappé, následně se vydal pouze do soupeře.

Ondřej Černý

Góly: 34. Mbappé (Di María), 60. Neymar (Mbappé), 62. Icardi (Florenzi), 63. Mbappé (Icardi)

Karty:   76. Neymar (PSG), 82. Verratti (PSG) – 45+1. Mendes (MON)   19. Omlin (MON)

Paríž Saint-Germain: Navas (46. S. Rico) – Florenzi, Marquinhos (C) (52. Kehrer), A. Diallo, Kurzawa (76. Bakker) – Verratti, Paredes (76. Danilo Pereira) – Di María, Neymar, Mbappé – Icardi (82. Sarabia).
    Náhradníci: S. Rico – Bakker, Kehrer, Gueye, Sarabia, Rafinha Alcântara, Danilo Pereira, Kean, Draxler.

HSC Montpellier: Omlin – Souquet, Hilton (C), Mendes, Congré (68. Cozza) – Sambia, Savanier, Le Tallec (68. Mavididi), Ristić (20. Bertaud) – Mollet (35. Chotard) – Laborde (68. Wahi).
    Náhradníci: Bertaud – Cozza, Dolly, Yun, Chotard, Oyongo, Škuletić, Mavididi, Wahi.