Karviná – Opava 3:1 (kon.) | Bohemians – Brno 2:1 (kon.) | Plzeň – Liberec 0:2 (kon.)
Bohemians 1905
2:1 (2:1)
FC Zbrojovka Brno
cz Sobota 06.02.2021, 16:00 • Ďolíček, Praha-Vršovice • Česká FORTUNA:LIGA • 18. kolo

Fotbalisté Bohemians zdolali Brno 2:1, když konečný výsledek určil už první poločas. V něm poslal v 10. minutě domácí do vedení Tomáš Necid. Hosté srovnali krásnou střelou Antonína Růska, ovšem ve 41. minutě překvapil brankáře Berkovce skákavou ranou ze střední vzdálenosti Roman Květ. Po změně stran se v promrzlém Ďolíčku dlouho nic nedělo. Až v závěrečné desetiminutovce mohl srovnat Sedlák, jehož střelu ale lapil Le Giang. Na druhé straně pak mohl potrestat Berkovcovu chybu v rozehrávce Puškáč, jehož lob skončil na břevně. (17:59:15)

90+5

90+5
    Hosté zahrávali roh, na který šel i brankář Berkovec. Hráči Bohemky se ubránili a postupovali na prázdnou bránu. Situaci ale překombinovali a vystavili se do ofsajdu!

90+4
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Vladislav Ljovin.

90+3
    Žlutou kartu dostává Matěj Pulkrab (Bohemians Praha 1905).
    Žlutou kartu dostává Ondřej Vaněk (FC Zbrojovka Brno).

90+1
    Žlutou kartu dostává Jan Sedlák (FC Zbrojovka Brno).

90+1
    Sudí Pechanec nastaví ještě čtyři minuty!

90
    Žlutou kartu dostává Jiří Bederka (Bohemians Praha 1905).

90
    Mohlo být rozhodnuto! Berkovec špatnou rozehrávkou daroval míč Davidovi Puškáčovi, který ho loboval a hosty zachránilo břevno! Následná dorážka Matěje Pulkraba pak skončila u gólmana Brna.

89
    Hostující Luděk Pernica dostal žlutou kartu za faul na Pulkraba na půlce. Jedná se o vůbec první karetní trest v celém zápase.

87
    Další standardka hostí. Le Giang míč vyboxoval a Brno pokračovalo v aktivitě. Z levé strany dával balón do ohně Sedlák a brankář Bohemians pro tuto chvíli vše vyřešil jeho zachycením.

84
    A byla z toho velká šance! Ondřej Vaněk nacentroval na zadní tyč. Tam byl, tuším, Růsek, který balón hlavou sklepl pod sebe a z velmi slibné pozice zakončoval Jan Sedlák. Jeho přízemní střelu však Patrik Le Giang chytá!

84
    Nyní ale uvidíme poměrně zajímavou standardní situaci Brna...

83
    Hosté mají problém udržet míč na útočné polovině. Nyní bude vhazovat Bohemka.

81
    Květ nyní zahrával standardní situaci v podobě lepšího rohu. Jeho spoluhráč na přední tyči míč prodlužoval do ohně, obrana Brna si však poradila.

80
    Hráči Bohemky si dobře otevřeli hřiště na levé straně. Rozběhnutý Puškáč se snažil poslat balón před bránu na Matěje Pulkraba, v čemž mu zabránil Dreksa.

79
    Domácí to teď hrají takticky dobře. Míč mají na kopačkách a Brno se tak nemůže dostat do tlaku.

78
    David Puškáč držel míč na levé straně hřiště. Místo centru zvolil zpětnou přihrávku a klokani tak mohou pokračovat v kombinaci na útočné polovině.