Augsburg – Wolfsburg 0:2 (kon.) | Freiburg – Dortmund 2:1 (kon.) | Leverkusen – Stuttgart 5:2 (kon.)
Mainz – Union Berlín 1:0 (kon.) | Schalke – Lipsko 0:3 (kon.) | Mönchengladbach – Kolín nad Rýnom 1:2 (kon.)
FC Schalke 04
0:3 (0:1)
RB Lipsko
cz Sobota 06.02.2021, 15:30 • VELTINS-Arena, Gelsenkirchen • Nemecká Bundesliga • 20. kolo

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme, že jste ho sledovali spolu s námi. Fotbalu zdar! (17:46:13)

V dalším kole bude Lipsko hostit na domácím stadionu třináctý Augsburg. Schalke pocestuje na trávník berlínského Unionu.

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 1:10. Střely mimo: 2:14. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:16.

Fotbalisté druhého Lipska splnili na hřišti posledního Schalke roli papírového favorita a po přesvědčivé výhře 3:0 si udrželi v tabulce Bundesligy tříbodový náskok na třetí Wolfsburg. Herní převahu přetavili hosté ve vedoucí branku až z poslední akce prvního poločasu. Nkunku odcentroval z levé strany před malé vápno a Nordi Mukiele umístil přesnou hlavičku do levého horního růžku branky. Pojistku přidalo Lipsko, jehož převaha byla ve druhém dějství ještě o poznání větší než v prvním, v 73. minutě. Angeliño oslovil přihrávkou naslepo úplně volného Marcela Sabitzera a ten střílel po zemi přesně k levé tyči. Na konečných 3:0 pak zvyšoval tři minuty před koncem Willi Orban, jenž hlavičkoval z obklíčení tří protihráčů pro změnu do pravého horního růžku.

90+1

90+1
    Sudí Petersen se rozhodl trápení Schalke neprotahovat a jen pár vteřin po vypršení devadesáté minuty zápas ukončil.

90
    Již běží poslední minuta řádné hrací doby. S balonem hraje na útočné polovině Lipsko.

89
    Na centrovaný míč si naskakoval Shkodran Mustafi, byl ale dobře bráněn, a tak z toho ohrožení branky Lipska nebylo.

88
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Angeliño, přichází Marcel Halstenberg.

87
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto. Angeliño odcentroval z pravé strany na zadní tyč, kde se na malém vápně prosadil v obležení tří bránících protihráčů WILLI ORBAN. Ten hlavičkoval křížem do pravého horního růžku.

86
    Po krátkém centru z levé strany hlavičkoval kousek za penaltou o zem střídající Hwang Hi-čchan. Ralf Fährmann balon vyrazil tygřím skokem na rohový kop.

84
    Jubilejní dvacátý střelecký pokus na straně Lipska. Obstaral jej střídající Yussuf Poulsen, ze střední vzdálenosti ale zakončoval z pravé strany daleko vedle levé tyče.

83
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Hwang Hi-čchan.

83
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Amadou Haidara.

83
    Následovala standardka Schalke, po níž však mohl zůstat Péter Gulácsi v klidu. Ten posléze převzal z rukou Marcela Sabitzera kapitánskou pásku, dochází totiž na střídání.

82
    Střelec druhé branky Marcel Sabitzer se opět zapisuje do statistik – tentokrát jako příjemce žluté karty po faulu na obranné polovině.

82
    Christopher Nkunku zakroutil centr na hlavu Nordiho Mukiela, ten ale mířil přesně do míst, v nichž číhal Ralf Fährmann. Přesto šlo o zajímavou možnost na navýšení vedení.