Ottawa – Montreal 3:2 (po pr.) | Boston – Philadelphia 7:3 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 3:4 (po pr.)

Hity 17:25 (06:42:44)

Vancouver se dostal do dvoubrankového vedení, pak třemi góly Jets otočili stav zápasu. V poslední minutě třetí třetiny dokázal Elias Pettersson srovnat na 3:3, a tak se šlo do prodloužení. V něm o výhře hostů rozhodl Pierre-Luc Dubois.

1. Pierre-Luc Dubois (WPG) 2+1
    2. Elias Pettersson (VAN) 2+0
    3. Mark Scheifele (WPG) 1+2

Česká a slovenská stopa
    Český ani slovenský hráč do zápasu nenastoupil.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Braden Holtby (VAN) – 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1%, odchytal 58:30
    Connor Hellebuyck (WPG) – 31zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,2%, odchytal 60:27

60:27 Pierre-Luc DUBOIS - 3:4

60:27
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Tak to bylo rychlé. Po pěkné individuální akci rozhoduje prodloužení tohoto zápasu PIERRE-LUC DUBOIS. Probojoval se před branku, odkud zakončoval přesně. Asistence: Mark Scheifele a Blake Wheeler.

60:01

Třetí třetina přinesla tři branky, celkově je stav 3:3, a tak za malý moment uvidíme prodloužení.

60:00
    59:22 Elias PETTERSSON - 3:3

59:22
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno. První střela ELIASU PETTERSSONOVI nevyšla, druhá tvrdá rána už byla přesná a brankář Jets na jeho nechytatelnou ránu neměl nárok. Je vyrovnáno a půjdeme do prodloužení. Asistence: Quinn Hughes a J. T. Miller.

59:00
    Tlak domácích pokračuje dál. Jets se nemohou osvobodit.

58:37
    Elias Pettersson (Vancouver) vyslal tvrdou ránu, která sestřelila masku brankáře. Hra je okamžitě přerušená.

58:15
    Vancouver hraje v šesti, zkouší to bez brankáře. Tvrdá rána od modré čáry se od tyče odrazila mimo branku.

58:00
    Domácí celek má velkou šanci, v závěru zápasu hraje přesilovku.

57:47
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Josh Morrissey – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

57:27
    Neal Pionk (Winnipeg) pálil z dobré pozice před brankou, jeho pokus kryje domácí brankář. Buly před jeho brankou.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 4. B. Sutter (Jo. Benn), 16. E. Pettersson (Boeser, J. T. Miller), 60. E. Pettersson (Q. Hughes, J. T. Miller) – 35. Dubois (Wheeler, Scheifele), 46. Scheifele (Wheeler), 51. Pionk (Dubois, Ehlers), 61. Dubois (Scheifele, Wheeler)

Vancouver Canucks: Holtby (Demko) – Edler, Schmidt, Q. Hughes, Jo. Benn, Juolevi, T. Myers – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat, Höglander – MacEwen, B. Sutter, Gaudette – Roussel, Beagle, Virtanen.
    Winnipeg Jets: Brossoit (Hellebuyck) – Poolman, Forbort, Pionk, Beaulieu, DeMelo, Morrissey – Dubois, Scheifele, Wheeler – Connor, Stastny, Ehlers – Copp, Lowry, Appleton – Perreault, N. Thompson, Lewis.

Rozhodca: Schlenker, Joannette – Cormier, Barton