NY Islanders – Buffalo 3:2 (kon.) | Toronto – Calgary 0:3 (kon.) | Carolina – Tampa Bay 2:4 (kon.)
Florida – Dallas 3:1 (kon.) | St. Louis – LA Kings 0:3 (kon.) | Colorado – Vegas 0:3 (kon.)
Arizona – Anaheim 4:3 (kon.) | San Jose – Minnesota 2:6 (kon.)
Toronto Maple Leafs
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Calgary Flames
cz Utorok 23.02.2021, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji klidný zbytek noci. (03:43:29)

Střely na branku ve třetí třetině: 8:7.

Zápas skončil, Toronto na domácím ledě překvapivě prohrálo s Calgary 0:3. Flames vyhráli po sérii tří porážek, Leafs naopak po třech výhrách v řadě padli. Velkou zásluhu má na tomto vítězství český brankář David Rittich, který nahradil v brance zraněného Markströma a hned si připsal čisté konto, první v této sezoně a čtvrté v kariéře. Hosté se dostali do vedení už ve čtvrté minutě, z úspěšné dorážky se radoval Sam Bennett. Ve druhé třetině měli hosté střeleckou převahu, kterou zužitkovali i gólově, v přesilovce se rovněž u dorážky trefil Matthew Tkachuk. Také třetí branka Calgary padla z dorážky z předbrankového prostoru, tentokrát se o ni v přesilovce ve třetí třetině postaral Sean Monahan. Toronto dnes doplatilo mimo jiné na to, že nevyužilo žádnou přesilovku, přitom jich mělo k dispozici hned sedm a dlouho hrálo i pět na tři.

59:44
    Alexandr Barabanov kličkoval v útočném pásmu, z mezikruží se ale ke střele bekhendem nedostal.

59:15
    Hutchinson už je zpátky v brance, je jasné, že tenhle zápas už Toronto nezvrátí. Calgary ještě bojuje o čisté konto pro Davida Ritticha.

58:47

58:34
    Calgary jelo dva na jednoho, Lindholm přihrál Bennettovi, ale ten netrefil prázdnou branku.

58:02
    Morgan Rielly neudržel útočné pásmo, Toronto ho tak nyní musí kompletně vyklidit.

57:33
    Tavaresovu střelu zablokoval Tanev, Leafs drží útočné pásmo.

57:00
    Calgary hned vybojovalo a vyhodilo puk. Toronto to zkouší v šesti, Hutchinson zůstal na střídačce.

56:47
    Andrew Mangiapane před brankou zahákoval Boyda a Toronto má k dispozici už sedmou přesilovku v zápase. Tuhle už potřebuje nutně využít, aby vykřesalo šanci na body.

56:47
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Andrew Mangiapane – 2 min., hákování).

55:58
    Kerfoot byl sice u vyhozeného puku jako první, ale rozhodčí icing neodpískali. Ke kotouči se pak dostal Bennett a otestoval po delší době Hutchinsonovu pozornost.

55:10
    Dubé protečoval kotouč do útočného pásma, to nyní Calgary bohatě stačí, důležité je, že se nehraje před brankou Ritticha.

54:18
    Nahození do útočného pásma trefilo hlavního rozhodčího Markovice, který se ale rychle zvedl. Pokračovat se bude po komerční pauze.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Petr Sumbal

Góly a asistencie: 4. S. Bennett (R. Andersson, Monahan), 30. M. Tkachuk (Giordano, J. Gaudreau), 44. Monahan (M. Tkachuk, R. Andersson)

Toronto Maple Leafs: Hutchinson (Woll) – Brodie, Rielly (A), Holl, Dermott, Bogosian, Lehtonen – Marner (A), Matthews, Tavares (C) – W. Nylander, Kerfoot, Barabanov – Michejev, Engvall, Vesey – Spezza, Boyd, Petan.
    Calgary Flames: Rittich (Zagidulin) – R. Andersson, Giordano (C), Ch. Tanev, Hanifin, Kylington, Välimäki – Mangiapane, E. Lindholm, M. Tkachuk (A) – S. Bennett, Monahan, J. Gaudreau – Dubé, Backlund (A), Lucic – Leivo, Gawdin, Nordström.

Rozhodca: Meier, Markovic – Murchison. Brisebois