NY Islanders – Buffalo 3:2 (kon.) | Toronto – Calgary 0:3 (kon.) | Carolina – Tampa Bay 2:4 (kon.)
Florida – Dallas 3:1 (kon.) | St. Louis – LA Kings 0:3 (kon.) | Colorado – Vegas 0:3 (kon.)
Arizona – Anaheim 4:3 (kon.) | San Jose – Minnesota 2:6 (kon.)
St. Louis Blues
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Los Angeles Kings
cz Utorok 23.02.2021, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemné úterní ráno. Na počtenou! (04:36:54)

3. Dustin Brown (LAK) – 2+0

Je dobojováno! Los Angeles vítězí popáté v řadě, dnes si dokázalo poradit se St. Louis poměrem 3:0. Naopak Blues ztrácí druhý domácí zápas v řadě, ve kterém byli favoritem utkání. Rozdílová trefa duelu padla už v 18. minutě, kdy se z přesilové hry prosadil Gabriel Vilardi. Poté se už do listiny střelců zapsal pouze Dustin Brown. Skóroval na koncích druhé a třetí třetiny. Jeho branka v 59. minutě jen pečetila výhru Kings, neboť padla při powerplay domácích. Naprosto parádní výkon podal Jonathan Quick, jenž kryl všech 31 střel soupeře.

59:32
    Jacob de La Rose se ještě nebezpečně natlačil před bránu, avšak ani tentokrát brankář Quick gól ve své síti nedopustil.
    58:57 Dustin BROWN - 0:3

58:57
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Razítko na výhru Los Angeles dává DUSTIN BROWN. Hostující útočník zastavil touš na červené čáře a poté jej poslal do opuštěné klece. Desátá Brownova branka v sezoně tak pro Krále chutná sladce. 0:3. Bez asistence.

58:47
    Domácí se musí vracet zpět do útočného pásma, hosté se totiž pro tuto chvíli ubránili.

58:29
    Jonathan Quick se stačil přemístit proti ráně Davida Perrona z levého kruhu. Nicméně zasahovat nemusel, neboť Doughty puk přizvedl mimo hrací plochu.

58:08
    Hra je přerušena. Bude se vhazovat po levici Quicka. Domácí střídačka si zatím oddechový čas nebere.

57:52
    Binnington je na střídačce! Domácí to zkouší se šesti bruslaři v poli.

57:26
    Je pískán ofsajd. Po krátkém přerušení nás čeká vhazování v neutrální zóně.

57:12
    David Perron obkroužil bránu soupeře, ale znovu narazil na Jonathana Quicka, jenž svým dnešním výkonem nechává vzpomenout na období dvou Stanley Cupů pro Krále v letech 2012 a 2014.

56:49
    Quick vyrazil ránu Justina Faulka před sebe, záhy se neprosadil ani dorážející Kyle Clifford.

56:17
    Po nahození Clifforda puk opustil hrací plochu. Bude se vhazovat ve středním pásmu. Za pár desítek sekund zřejmě dojde k powerplay Bluesmanů.

55:59
    Jonathan Quick si v chumlu hráčů před svou bránou našel puk jako první. Proto jej i rychle přikryl pod lapačku. Hra je tedy zastavena.

55:32
    Tlak St. Louis ale rozhodně přichází. Hosté budou mít co dělat, aby své vedení uhájili.

55:01
    Jonathan Quick si vyjel proti Jordanu Kyrouovi, jehož rána z levého kruhu se neujala. Quick ji vyrazil do rohu kluziště.

54:33
    O chvíli později si najel do vhodné příležitosti ke střele i Marco Scandella, ale zadák domácích bránu o chlup minul.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 18. Vilardi (J. Carter, Grundström), 39. D. Brown, 59. D. Brown

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Faulk (A), Krug, Dunn, Scandella, Bortuzzo, Gunnarsson – Perron, R. O'Reilly (C), Kyrou – Hoffman, B. Schenn (A), Blais – Poganski, Sundqvist, Sanford – MacEachern, J. de La Rose, Clifford.
    Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Doughty (A), M. Anderson, Roy, Björnfot, Walker, Määttä – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – J. Carter (A), Vilardi, A. Kempe – Moore, Lizotte, Grundström – Wagner, Amadio, Athanasiou.

Rozhodca: Rank, Hebert – Gibbons, Pancich