Liberec – Pardubice 9:7 (kon.)
FBC Liberec
9:7 (2:3, 2:1, 5:3)
Sokoli Pardubice
cz Streda 24.02.2021, 20:00 • SH ZŠ Dobiášova Liberec • Livesport Superliga (CZ) • 9. kolo

Nejlepší hráči utkání
    Martin Čermák (2+2) za domácí celek a za hosty vyhlášen David Žáček (3+0). (21:51:10)

Střely na branku ve třetí třetině: 9:5!
    Střely celkem v zápase: 22:20!

V závěrečné části padlo nejvíce branek. Liberec nakonec dokázal dát celkem pět branek a stále živí naději na případné play off po dlouhých deseti letech. Zatímco Pardubice budou v následujících zápasech ještě bojovat o vyhnutí se play down.

59:46
    Střela Savického byla zablokována a už to vypadá na definitivní vítězství Liberce.

59:09
    Haleš ještě míří na střídačku a opět je tu šestice hráčů Pardubic.
    58:43 David ŽÁČEK - 9:7

58:43
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Autorem branky je DAVID ŽÁČEK, který si nakonec připíše v dnešním zápase hattrick a ještě dává naději pro svůj tým. Asistence: Přemek Pakosta.

58:21
    Sražená střela pardubického hráče, který nedostal míček na branku.
    57:53 Vojtěch WIENER - 9:6

57:53
    Liberec právě vstřelil branku!
    Autorem branky je VOJTĚCH WIENER který uzmul míček a v poklidu trefil prázdnou branku. Vypadá, že o vítězi je již rozhodnuto. Asistence: Radek Valeš.

57:36
    Pardubice stále kombinují, ale zatím se jim nepodařilo vytvořit nějakou přihrávku, která by mohla skončit nějakým nebezpečím.

56:14
    Střela z dálky byla sražená, ovšem Pardubice míček dostávají rychle zpět na své čepele.

55:35
    Haleš míří na střídačku a hosté už to budou zkoušet v šesti hráčích.

55:19
    Oddechový čas pro hosty.
    55:19 Radek VALEŠ - 8:6

55:19
    Autorem branky je RADEK VALEŠ, ke kterému dopadl vysoký míček, ten si dokázal zpracovat a navýšit vedení pro svůj tým. Asistence: Petr Kološ.
    54:13 Vojtěch WIENER - 7:6

54:13
    Ovšem nyní se už VOJTĚCH WIENER trefuje do černého a Liberec je zase o kousek blíže k vítězství. Asistence: Martin Čermák.

54:00
    Nyní opět Čermák u míčku, který ještě chtěl dostat míček na volného Wienera, který promáchl!

53:44
    Haleš nyní maskou odrazil míček a to po střele Čermáka.

52:22
    Pardubice u míčku, ovšem Liberec nebezpečně napadá jejich rozehrávku. Emoce stupňují na obou stranách a lze vidět zákroky na hranici faulů, rozhodčí se rozhodli nezasahovat do hry.
    51:07 Jan SAVICKÝ - 6:6

51:07
    Autorem branky je JAN SAVICKÝ, který rázem srovnává stav zápasu a psychická výhoda se nyní převažuje na Pardubice. Asistence: Adam Šmíd.

50:41
    Salát před danou situací promarnil velkou šanci ke skórování, a tak padla branka na druhé straně. Autorem branky je DAVID ŽÁČEK. Asistence: Marcel Lehký.

50:17
    Pardubičtí mají necelých deset minut k tomu, aby dokázaly dramatizovat závěr duelu.
    49:50 Tomáš DLESK - 6:4

49:50
    Čermák našel přihrávkou zpoza branky TOMÁŠE DLESKA a ten se z bezprostřední blízkosti dokázal prosadit. Asistence: Martin Čermák.

49:28
    Dobrý blok Pardubic a míček se odráží až k jejich brance.

49:06
    Liberec má tedy velmi slibnou šanci, jak odskočit ve skóre a přiblížit se k důležitému vítězství.

48:43
    Vyloučení v týmu Sokoli Pardubice (Adam Šmíd – 2 min., Hrubost).

47:41
    Kopecký předložil míček na Saláta, který netrefil poloodkrytou branku! No, aby tohle domácí celek možná nemrzelo! Salát trefil tyčku!

46:49
    Sokolové mají problémy se prosadit do nějaké lepší pozice. Domácí rozhodně zlepšili svou hru, oproti druhé části.

45:37
    Šoltys dostal míček do běhu a vyslal střelu na Haleše, který rychle vyhodil míček a před Mückem se ocitl Černý, který se nedokázal prosadit.

45:10
    Prix se pokoušel o střelu, která skončila na nejbližším hráči Liberce.

44:21
    Lukáš Prix se rozběhl po levé straně, ale nedostal se k přihrávce na druhou stranu.

42:46
    Ferdan směřoval přihrávku na Wienera, obránce zablokoval míček. Liberec vlétl do této třetiny aktivně!

42:08
    Pardubice ve druhé části často držely míček u své branky a čekaly na soupeře. Nyní se karta obrátila a musí aktivněji útočit.
    40:23 Radek VALEŠ - 5:4

40:23
    Autorem branky je RADEK VALEŠ, který se prosazuje ihned v začátku závěrečné třetiny a zároveň si Valeš připisuje 300 bod! A ode dneška může začít čtvrtou stovku bodů. Asistence: Prokop Ferdan.

40:01

Střely na branku: 6:3!

Pardubice se dokázaly dostat do dvou brankového vedení a dlouho si jej držely. Liberec se nakonec dokázal díky šťastné brance dostat ke kontaktu a před koncem druhé třetiny vyrovnat. Čeká nás tedy zajímává závěrečná třetině!

40:00

39:59
    Pardubice se snažily zahrozit z posledního útoku, ale neúspěšně. Následně se Liberec dostal k brance, ale už to bylo po zaznění sirény.
    39:21 Martin ČERMÁK - 4:4

39:21
    Autorem branky je MARTIN ČERMÁK, který dostal míček na střed a ranou prostřelil Haleše. Pro Čermáka je to druhá branka v dnešním zápase. Asistence: Vojtěch Wiener.

38:51
    Pardubice opět sahají ke své hře, kdy si přihrávají v blízkosti své branky.
    37:09 Vojtěch JANEČEK - 3:4

37:09
    Autorem branky je VOJTĚCH JANEČEK, který našel škvírku pod Halešem a nakonec míček skončil těsně za brankovou čarou. Hodně šťastná branka pro Liberec, která by je možná mohla nakopnout. Uvidíme. Asistence: Petr Salát.

36:49
    Před Mücka se dokázal dostat Pakosta, který udržel míček a nyní chytá.

36:19
    Sokolové vyhrály souboj na polovině a vrací do obrany a uklidňují hru. Liberec zatím marně napadá.

35:45
    Petr Kološ se nyní dokázal vrátiti a eliminoval potenciálně nebezpečnou přihrávku před branku Mücka.

34:27
    Pardubice bojovaly za brankou o míček, kde přišel nedovolený zákrok soupeře. Liberec nyní nepůsobí příliš dobře.

33:51
    Moc nechybělo, aby Pardubice dosáhly další branky. Ovšem hráč netrefil míček. Emoce na obou stranách se začínají vyostřovat, zejména na obou střídačkách.

33:45
    Ferdan to měl nyní na paty a nedokázal se dostat k zakončení.
    32:05 David PETRŽELA - 2:4

32:05
    Autorem branky je DAVID PETRŽELA, který měl těžkou pozici ke skórování, kdy mu míček poskakoval na hrací ploše, ale bekhendem hezky uklidil míček pod horní tyčku. Asistence: Ivo Teichman.

31:48
    Jan Baudisch mohl střílet, ale míček mu byl vyražen. Tohle vypadalo na sekání, ale nepíská se.

31:03
    A opět Pardubice si přihrávají u své branky a nikam nespěchají. Dlesk a Šoltys se snaží napadat jejich souhru.

30:38
    Rychlé přečíslení Pardubic, avšak hráč si nedokázal zpracovat míček a nakonec nepřišla šance na branku.

29:37
    Uvidíme, co nám přinese více místa na palubovce. Ve druhé části jsme zatím branku neviděli.

29:15
    Vyloučení v týmu FBC Liberec (Radek Valeš – 2 min., Hrubost).
    Vyloučení v týmu Sokoli Pardubice (Lukáš Prix – 2 min., Hrubost).

29:15
    Vojtěch Wiener střílel z pravé strany, ale nakonec minul branku a poté následovalo sražení Valeše na palubovku. Pravděpodobně se bude vylučovat.

28:47
    Nyní sledujeme trochu klidnější pasáž kdy, Pardubice nikam nepospíchají a čekají na svou šanci.

28:10
    Haleš má míček ve své moci a nakonec si rozmyslel rychlý výhoz a nechává rozehrát své obránce.

27:46
    Po delší době Pardubic přišla snaha o útok, která si však nevyžádala zásah Mücka. Ten se jen musel dívat, co se to děje za jeho brankou.

26:35
    Rozkovec rozkmital své nohy, avšak byl zastaven bránícím soupeřem. Liberec je stále více nebezpečnější v této třetině.

25:34
    Haleš byl připraven i proti střele Wienera a brankář Pardubic nyní hodně drží svůj tým od vyrovnání!

25:13
    Nepřesnou přihrávku mohl využít Valeš, ale jeho ránu vyrazil Haleš mimo svou svatyni.

24:38
    Pardubice se poprvé v této třetině dostávají více na míček a taky se snaží zahrozit před brankou Mücka.

23:07
    Liberec se dostával do dalšího dobrého útoku, ale tentokrát to trochu překombinovali. Respektive se jim na čepele vkradlo trochu té nepřesnosti.

22:06
    Haleš nyní dobře zakročil proti střele Čermáka. No, Liberec vstoupil do druhé třetiny hodně aktivně.

21:47
    Wiener hledal před brankou Valeše, ke kterému nakonec puk nedoputoval.

21:07
    Čermákovu střelu se pokoušel tečovat Kořínek, ale ani nyní mu není souzeno se radovat z vyrovnávací branky.

20:56
    Až nyní Kořínek chtěl překvapit Haleše zpoza branky, což nakonec nevyšlo.

20:45
    Liberec je od úvodních vteřin aktivní, ale ke střele na branku se nyní nedokázal dostat.

20:01

Střely na branku: 7:12!

V první třetině jsme mohli vidět celkem pět branek. Dvakrát se Liberec dostal do vedení, Pardubicím se podařilo vždy srovnat a následně se dostat poprvé do vedení. Zatím to vypadá na hodně vyrovnaný zápas, uvidíme, co nám nabídnou další minuty.

20:00

19:38
    Liberec atakuje a pokouší se ještě vyrovnat. Nakonec přerušení a Ivo Teichman měl menší roztržku s Rozkovcem.
    17:59 Adam ŠMÍD - 2:3

17:59
    Hosté se poprvé nakonec dostávají do vedení. Jejich útočná akce pokračovala a nakonec se prosadil ADAM ŠMÍD a poté zazněla peprná slova od jednoho obránce Liberce, která byla slyšet až ve zvukových mikrofonech. Asistence: Jan Savický.

17:53
    Nahození na branku nyní nepřineslo jejich další branku.

17:01
    Nakonec chyba v rozehrávce a Liberec může vystřídat svou pětku a tím se dostat z krátké tlaku Pardubic.

16:45
    Hosté nyní dobře operují v útoku a vypadá to hodně nadějně.

16:11
    Radek Valeš operoval na pravé straně a už se chystal přihrávat na střed, ale míček nedostal přes bránícího hráče.

15:45
    Blíží se nám závěr první třetiny a stav je opět nerozhodný. Pardubice u míčku. Dokáží se poprvé v zápase dostat do vedení?
    14:46 Jan SAVICKÝ - 2:2

14:46
    Autorem branky je JAN SAVICKÝ, který obdržel přihrávku na levou stranu, kde byl zcela osamocen a svou střelu z první poslal pod ruku Mücka. Asistence: Přemek Pakosta.
    13:34 Martin ČERMÁK - 2:1

13:34
    Autorem branky je MARTIN ČERMÁK, který pohotově vystřelil a vrací svůj tým do vedení. Tady Haleš měl zasáhnout svou nohou a možná by dokázal zabránit inkasované brance. Asistence: Radek Valeš.

13:21
    Lukáš Kučera se dostával do úniku, avšak poslední hráč Liberce stačil soupeři vypíchnout míček.

12:29
    Dobré napadání Pardubic nakonec neslaví úspěch a jejich soupeř nakonec uklidňuje hru v defenzívě.

11:24
    Černý zakončoval z pravé strany a Mück vyrazil míček za sebe mimo hrací plochu. Nicméně opět Liberec nechal dost prostoru ve své obraně.
    10:46 David ŽÁČEK - 1:1

10:46
    Pardubice se rychle dostávají k vyrovnání. Vybojovaný míček na polovině palubovky se rychle objevil před brankou, kde úspěšně zakončoval DAVID ŽÁČEK. Asistence: David Petržela.

09:57
    Pardubice se snaží bezpečně rozehrávat míček. Liberečtí se snaží aktivně napadat.
    08:21 Prokop FERDAN - 1:0

08:21
    Formánek nyní vytvořil chybu v obraně, kdy míček vybojoval PROKOP FERDAN, který si před Halešem poradil a vsítil první branku zápasu. Bez asistence.

07:55
    Pardubice rozehrávaly u branky soupeře, nakonec se vyhání na vlastní polovinu a kombinují.

07:22
    Lukáš Prix střílel z dálky a Mück neudržel puk. V jeho blízkosti se o dorážku pokoušel Petržela, avšak neuspěl.

06:50
    Rozvážná kombinace Pardubic, které si připravují půdu pro další útočnou akci.

06:15
    Sokolové podnikli další rychlý útok a střela z pravé strany neskončila v síti!

05:47
    Liberec se zatím moc před branku Haleše nedostává a čekáme na jejich první vážnější šance.

04:26
    Mück si připsal další úspěšný zákrok, kdy likvidoval nejprve střelu Teichmana a následně Kučery.

03:56
    Liberec se nyní prosadil, avšak krátce předtím pískal rozhodčí nedovolený zákrok. No, možná mohl nechat výhodu na straně domácích. Každopádně branka neplatí.

03:41
    Pardubice se snaží aktivně útočit, ale zatím jejich střely nejsou přesné.

01:42
    Kučera se ocitl v pozici, kdy byl sám před Mückem, který vyrazil jeho pokus, který mířil do horního rohu branky.

01:20
    Wiener se nerozpakoval a vystřelil. Prix jeho pokus srazil mimo hrací plochu.

00:59
    Dles se pokoušel dostat do útoku po levé straně, ale byl zastaven obranou Pardubic.

00:01

FBC Liberec

Domácí mají jistotu, že nebudou hrát play down. Ovšem mají velkou šanci se podívat do play off! O poslední osmé místo na dálku budou bojovat s Black Angels, kteří mají jeden bod navíc, ale čeká je velmi těžký soupeř v podobě Vítkovic. Pro Liberec půjde tedy o klíčový zápas a pokud chtějí do play off, musí si dnes s Pardubicemi poradit.

Hosté se pohybují na hraně play down a příčkou, která znamená jistou záchranu. Ovšem na desátou příčku, kde je aktuálně Česká Lípa ztrácí šest bodů! Česká Lípa má už jen dva zápasy, kdežto Pardubice ještě pět duelů (vinou předešlých karantén v týmu). Sokolové mají tedy vše ve svých rukou a zkrátka musí uhrát více bodů, než Česká Lípa, případně ji bodově dotáhnout, neboť Pardubice mají zatím lepší skóre. Lze tedy konstatovat, že čtvrtým účastníkem play down bude buď Lípa nebo Pardubice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Adam Dořák

Góly a asistencie: 9. Ferdan, 14. Čermák (Valeš), 38. Janeček (Salát), 40. Čermák (Wiener), 41. Valeš (Ferdan), 50. Dlesk (Čermák), 55. Wiener (Čermák), 56. Valeš (Kološ), 58. Wiener (Valeš) – 11. Žáček (Petržela), 15. Savický (P. Pakosta), 18. Šmíd (Savický), 33. Petržela (Teichman), 51. Žáček (Lehký), 52. Savický (Šmíd), 59. Žáček (P. Pakosta)

FBC Liberec: Mück (Ponomarev) – Klucho, Kárník, Bitman, Kološ, Janeček – Kopecký, Valeš, Salát – Rozkovec, Čermák, Dlesk – Lhota, Baudisch, Ferdan – Šoltys, Kořínek, Wiener – Světlík.
    Sokoli Pardubice: Haleš (Aubus) – Oubrecht, Kaluža, Kohoutek, Slabý, Prix, Weinelt, Lehký – Kučera, Teichman, P. Pakosta – Klein, Šmíd, Savický – Petržela, Žáček, Černý – Formánek, Rusín.

Rozhodca: Jiří Kropáček a Tomáš Novák