Šprint žien, 7,5 km, Peking | (zruš.) | | | Šprint mužov, 10 km, Peking | (zruš.) |
Obrovský slalom mužov, 1. kolo, Bansko | Vítěz: M. Faivre (FRA) (kon.) | | | SuperG žien, Val di Fassa | Víťazka: Federica Brignoneová (ITA) (kon.) |
Obrovský slalom mužov, 2. kolo, Bansko | Vítěz: M. Faivre (FRA) (kon.) |
Tímové šprinty mužov a žien, voľne, Oberstdorf | Vítěz: Švédsko a Norsko (kon.) |
Alex Caceres - Kevin Croom | Víťaz: Caceres (USA) (kon.) | | | Pedro Munhoz - Jimmie Rivera | Víťaz: Munhoz (BRA) (kon.) |
Montana De La Rosová - Mayra Bueno Silvová | Remíza (kon.) | | | Nikita Krylov - Magomed Ankalajev | Víťaz: Ankalajev (RUS) (kon.) |
Jairzinho Rozenstruik - Ciryl Gane | Víťaz: Gane (FRA) (kon.) |
Tímové preteky mužov, skoky HS106, Oberstdorf | Vítěz: Rakousko (kon.) | | | Tímové preteky mužov, beh 4x5 km, Oberstdorf | Vítěz: Norsko (kon.) |
Preteky zmiešaných družstiev HS106, Oberstdorf | Vítěz: Německo (kon.) |
Michael Krčmář - Milan Paleš | Viťaz: Paleš (SVK) (kon.) |
koniec udalosti
SP - SuperG žien, Val di Fassa
Víťazka: Federica Brignoneová (ITA)
Miroslav Revaj
Štartovná listina:
1. Marie-Michéle Gagnonová (CAN)
2. Breezy Johnsonová (USA)
3. Tamara Tipplerová (AUT)
4. Francesca Marsagliaová (ITA)
5. Federica Brignoneová (ITA)
6. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
7. Lara Gutová-Behramiová (SUI)
8. Wendy Holdenerová (SUI)
9. Corinne Suterová (SUI)
10. Elena Curtoniová (ITA)
11. Marta Bassinová (ITA)
12. Christine Scheyerová (AUT)
13. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR)
14. Tessa Worleyová (FRA)
15. Petra Vlhová (SVK)
16. Stephanie Venierová (AUT)
17. Michelle Gisinová (SUI)
18. Joana Hählenová (SUI)
19. Priska Nuferová (SUI)
20. Kira Weidleová (GER)
21. Rosina Schneebergerová (AUT)
22. Laura Gaucheová (FRA)
23. Mirjam Puchnerová (AUT)
24. Ariane Rädlerová (AUT)
25. Jasmine Fluryová (SUI)
26. Maruša Ferková (SLO)
27. Ilka Štuhecová (SLO)
28. Tiffany Gauthierová (FRA)
29. Laura Pirovanová (ITA)
30. Jasmina Suterová (SUI)
31. Ramona Siebenhoferová (AUT)
32. Valérie Grenierová (CAN)
33. Nadine Festová (AUT)
34. Cornelia Hütterová (AUT)
35. Roberta Melesiová (ITA)
36. Patricia Manganová (USA)
37. Laurenne Rossová (USA)
38. Isabella Wrightová (USA)
39. Katrin Hirtlová-Stanggassingerová (GER)
40. Rahel Koppová (SUI)
41. Alice Robinsonová (NZL)
42. Maryna Gąsienicová-Danielová (POL)
43. Tifany Rouxová (FRA)
44. Coralie Frasseová Sombetová (FRA)
45. Noemie Kollyová (SUI)
46. Federica Sosiová (ITA)
47. Michaela Heiderová (AUT)
48. Elvedina Muzaferijaová (BIH)
49. Julija Pleškovová (RUS)
50. Lin Ivarssonová (SWE)
51. Nadia Delagová (ITA)
52. Teresa Runggaldierová (ITA)
53. Ania Monica Caillová (ROU)
54. Camille Ceruttiová (FRA)
55. Estelle Alphandová (SWE)
56. Nevena Ignjatovićová (SRB)
57. Esther Paslierová (FRA)
1. Marie-Michéle Gagnonová (CAN)
2. Breezy Johnsonová (USA)
3. Tamara Tipplerová (AUT)
4. Francesca Marsagliaová (ITA)
5. Federica Brignoneová (ITA)
6. Ragnhild Mowinckelová (NOR)
7. Lara Gutová-Behramiová (SUI)
8. Wendy Holdenerová (SUI)
9. Corinne Suterová (SUI)
10. Elena Curtoniová (ITA)
11. Marta Bassinová (ITA)
12. Christine Scheyerová (AUT)
13. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR)
14. Tessa Worleyová (FRA)
15. Petra Vlhová (SVK)
16. Stephanie Venierová (AUT)
17. Michelle Gisinová (SUI)
18. Joana Hählenová (SUI)
19. Priska Nuferová (SUI)
20. Kira Weidleová (GER)
21. Rosina Schneebergerová (AUT)
22. Laura Gaucheová (FRA)
23. Mirjam Puchnerová (AUT)
24. Ariane Rädlerová (AUT)
25. Jasmine Fluryová (SUI)
26. Maruša Ferková (SLO)
27. Ilka Štuhecová (SLO)
28. Tiffany Gauthierová (FRA)
29. Laura Pirovanová (ITA)
30. Jasmina Suterová (SUI)
31. Ramona Siebenhoferová (AUT)
32. Valérie Grenierová (CAN)
33. Nadine Festová (AUT)
34. Cornelia Hütterová (AUT)
35. Roberta Melesiová (ITA)
36. Patricia Manganová (USA)
37. Laurenne Rossová (USA)
38. Isabella Wrightová (USA)
39. Katrin Hirtlová-Stanggassingerová (GER)
40. Rahel Koppová (SUI)
41. Alice Robinsonová (NZL)
42. Maryna Gąsienicová-Danielová (POL)
43. Tifany Rouxová (FRA)
44. Coralie Frasseová Sombetová (FRA)
45. Noemie Kollyová (SUI)
46. Federica Sosiová (ITA)
47. Michaela Heiderová (AUT)
48. Elvedina Muzaferijaová (BIH)
49. Julija Pleškovová (RUS)
50. Lin Ivarssonová (SWE)
51. Nadia Delagová (ITA)
52. Teresa Runggaldierová (ITA)
53. Ania Monica Caillová (ROU)
54. Camille Ceruttiová (FRA)
55. Estelle Alphandová (SWE)
56. Nevena Ignjatovićová (SRB)
57. Esther Paslierová (FRA)
Víťazkou týchto pretekov sa stáva prekvapivo talianska reprezentantka Federica Brignoneová, ktorá tak urobila radosť domácim priaznivcom. Druhé miesto napokon berie Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska, ktorá si dnešným bodovým zápisom poistila zisk malého kryštálového glóbusu za SuperG. Tretie miesto patrí dnes ďalšej Švajčiarke a to Corinne Suterová.
Slovenskej reprezentantke Petre Vlhovej sa dnes nedarilo. Zrejme ju poznamenalo to dlhšie čakanie, kým sa dostala na trať, ktorému predchádzal ten prvý nepríjemný pád. Dnes si Petra žiadne body nepripíše, keďže obsadila konečné 32. miesto!
Budúci víkend sa ženy presúvajú na Slovensko! V Jasnej sa pôjde obrovský slalom a slalom. Veľká škoda, že to musí byť bez divákov, ale veríme, že Petra naplno využije domáce prostredie.
Ďakujem za pozornosť, prajem pekný zvyšok víkendu! (13:48:09)
1. Federica Brignoneová (ITA) 1:14,61 minuty
2. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +0,59
3. Corinne Suterová (SUI) +0,72
4. Elena Curtoniová (ITA) +0,78
5. Francesca Marsagliaová (ITA) +0,83
6. Marta Bassinová (ITA) +0,86
7. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +0,90
8. Tamara Tipplerová (AUT) +1,17
9. Tessa Worleyová (FRA) +1,49
10. Alice Robinsonová (NZL) +1,54
10. Breezy Johnsonová (USA) +1,54
12. Christine Scheyerová (AUT) +1,56
13. Michelle Gisinová (SUI) +1,64
14. Wendy Holdenerová (SUI) +1,66
15. Michaela Heiderová (AUT) +1,68
16. Stephanie Venierová (AUT) +1,76
17. Tiffany Gauthierová (FRA) +1,77
18. Roberta Melesiová (ITA) +1,80
19. Jasmine Fluryová (SUI) +1,93
20. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) +2,05
21. Cornelia Hütterová (AUT) +2,06
22. Priska Nuferová (SUI) +2,10
23. Ramona Siebenhoferová (AUT) +2,18
24. Kira Weidleová (GER) +2,35
25. Julia Pleškovová (RUS) +2,47
26. Laura Gaucheová (FRA) +2,52
26. Joana Hählenová (SUI) +2,52
28. Jasmina Suterová (SUI) +2,56
29. Maruša Ferková (SLO) +2,60
29. Mirjam Puchnerová (AUT) +2,60
...
32. Petra Vlhová (SVK) +2,66.