Nové Zámky – Zvolen 3:6 (kon.) | Trenčín – Michalovce 4:5 (kon.)
HC MIKRON Nové Zámky
3:6 (0:1, 3:4, 0:1) Stav série: 0:4
HKM Zvolen
Streda 07.04.2021, 15:00 • ZŠ Nové Zámky • Tipos Extraliga play-off • Štvrťfinále

Odo mňa je to pre túto chvíľu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa.

Do čítania, priatelia! (17:37:26)

HKM Zvolen postupuje v najkratšom možnom čase do semifinále play-off, kde si na svojho súpera musí ešte počkať. Pre HC Mikron Nové Zámky sa sezóna 2020/2021 dneškom končí, napriek tomu by s ňou Býci mohli byť spokojní, veď sa do play-off dostali po úspešnom osemfinále cez vyššie nasadené Košice.

O osude dnešného stretnutia rozhodla sedemgólová druhá tretina, kedy Zvolenčania utiekli domácim na rozdiel troch gólov, čo už bolo jednoducho priveľa.

59:36
    Nasledovať bude ďalšie po zakázanom uvoľnení Nových Zámkov.

59:31
    Stretnutie sa pred koncom riadne kúskuje. Pred nami minimálne ešte jedno buly.

58:58
    Po zákroku zvolenského brankára puk končí na ochrannej sieti.

58:46
    Ondrušek je dnes aktívny, gól však pravdepodobne nestrelí. Do konca ešte 74 sekúnd.

58:18
    Sympatický koniec sezóny pre Býkov s pukom na hokejkách za bránou Rahma.

57:54
    Celá minúta sa odohrávala v pásme Zvolena, žiadnu nebezpečnejšiu strelu sme ale nevideli.

56:54
    Zakázané uvoľnenie hostí, no to už nič nezmení na tom, že Novým Zámkom začnú plynúť posledné tri minúty v sezóne.

55:59
    Zvolen dal gól!
    Je rozhodnuté! MILOŠ KELEMEN to dnes celé začal a aj spečatil. Nezištná prihrávka Bondru do bránkoviska po obkorčuľovaní brány, Kiviaho s dvojicou obrancov nedokázal reagovať.

Asistencie: Radovan Bondra, Juraj Mikúš.

55:33
    Betker dokonca na ofenzívnom výlete po ľavom krídle. Strela – zákrok – vhadzovanie po pravici Kiviaha.

55:16
    Ďalších dvadsať sekúnd na zadnom mantineli za bránou Kiviaha pridali hostia. Toto sú rozhodujúce chvíle.

54:53
    Hrá sa ďaleko od Rahma, čo je pre Zvolenčanov kľúčové. Päť minút do konca riadneho hracieho času.

54:30
    Obdržálek stráca puk vo vlastnej tretine. Výsledkom toho je rana Ivana po prihrávke Zuzina, Kiviaho bol pripravený zasiahnuť.

54:04
    Mikuš ani na dvakrát nedostal puk za chrbát súperovho brankára. Jasná dominancia domácich v ostatných minútach.

53:21
    Vyhraté buly a okamžitá strela Haina. Rahm predviedol famózny reflex.

53:19
    Býci tlačia viac a viac, kontaktný gól visí doslova vo vzduchu. Dočkáme sa ho?

52:40
    Po Hraškovi si mohol vlastný gól streliť aj Betker. Obranca HKM nešťastne zmenil smer puku korčuľou, na jeho šťastie ale puk nabral smer zadný mantinel.

Viktor Kalinács

Góly a asistencie: 24. Jurík (Rogoň), 26. Okoličány (Jurík), 39. Jurík (Okoličány, Holenda) – 12. Kelemen (Bondra), 23. Zuzin (t.s.), 25. Tibenský (McPherson, Bondra), 32. Nuutinen (McPherson, Viedenský), 37. McPherson (Puliš, Nuutinen), 56. Kelemen (Bondra, Mikúš)

HC MIKRON Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Hain, Västilä, Fereta, Holenda, Roman, Mikuš, Šeliga, Petrík – Števuliak, Doggett, Rogoň – Varga, Jurík, Okoličány – Majdan, Seppanen, Obdržálek – Zahradník, Ondrušek, Adrisík
    HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Jedlička, Meliško – Kelemen, Mikúš, Bondra – Nuutinen, Puliš, McPherson – Stupka, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Tibenský, Marcinek

Rozhodca: Fridrich, Müllner – Crman, Gegáň – Beniač

Diváci: Bez divákov