Nové Zámky – Zvolen 3:6 (kon.) | Trenčín – Michalovce 4:5 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:4 (1:2, 0:0, 2:1 - 0:1) Stav série: 0:4
Rytíři Kladno
cz Streda 07.04.2021, 17:30 • RT TORAX ARENA • Play-off Chance ligy (CZ) • Semifinále

Z RT TORAX ARENY je to ode mne vše.
    Děkuji za pozornost nejen v dnešním utkání, ale po celou sezónu a v létě u přípravných zápasů se těším na počtenou.

Přeji Vám krásné dny ve zdraví nejen na těle, ale i na duši a mějte pokud možno krásné léto. (20:41:06)

Nejvyrovnanější utkání rozhodlo prodloužení v šesté minutě. Kladno mělo kotouč časově více na hokejkách a důrazně dobývalo bránu. Až malá chybka, kdy obránci Poruby nechali volného Tomáše Plekance na brankovišti, ukončila jak dnešní mač, tak celou sérii.
    Foltánovi bohužel vypadl kotouč za záda a než se vzpamatoval co se to děje, byl kladenský kapitán s rukama nad hlavou a oslavoval postup do finále.

Za dnešní parádní výkon by si RT TORAX zasloužil alespoň jedno další utkání, ale i tak je to pro porubský tým výborná sezóna. Pomýšlel výše, to ano, ale za pár měsíců začne další sezóna a s ní nová šance pro dosažení cílů.

Střely třetí třetiny: 14:10.

65:59 Tomáš PLEKANEC - 3:4

65:59
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Foltán odvracel kde jakou střelu, pomohla mu i tyč, ale dorážku TOMÁŠE PLEKANCE nedokázal zastavit. Asistence: Jakub Suchánek a Patrik Machač.

65:55
    Po vhazování je Kladno stále v útočné třetině.

65:10
    nyní se Porubané osvobozují icingem.

64:32
    Endálova bekhnedovka končí u Košarišťana v lapačce.

64:02
    Hraje se kolem Foltánovy brány, ale střelecky se Rytíři neangažují. nemohou, protože jsou tlačeni na mantinel jak za brankou, tak po rozích.

63:23
    Pro postavení hráče v brankovišti je RT TORAX vykázán z pásma. Košarišťan byl i dost důrazný a porubskému forvardovi vyrazil hůl.

62:55
    Endál se špačkem zaútočili. Endálova stela jen těsně minula pravou.

62:10
    Po krátké návštěvě Porub y v útoku je opět horko domácí obraně.

61:38
    Kladenští zakombinovali v pásmu, jenže domácí drželi hráče s kotoučem v úctihodné vzdálenosti od branky.

60:54
    Následně se domácí probojovali ve středním pásmu ke kotouči a opět Korkiakoski vyráží do útoku. zablokovali jej ale obránci a tak po ztrátě puku jde střídat.

60:35
    Korkiakoskiho střelu Košarišťan vyráží.

60:13
    Hraje se v porubském rohu.

60:01

Prodloužení začne v 20:08

Porubě se podařilo dvakrát srovnat! Hned v první minutě se do střely opřel Markus Korkiakoski na jehož vyrovnání brzy reagoval Tomáš Pitule. Kladno ovládalo hru, ale pak přišlo vyloučení, které Rytíři sice ubránili, jenže jak byl RT TORAX nabuzen a střelecky naladěn, vzešla vteřinu po ukončení trestu Račuka vyrovnávací střela Radka Pořízka.
    Následovalo šest dramatických minut, kdy oba týmy chtěly strhnout vedení na svou stranu, což se ale nezdařilo, takže nás po přestávce čeká prodloužení.

Gabriela Juříková

Góly a asistencie: 4. Kozák (Szathmáry), 41. Korkiakoski (T. Jáchym, T. Voráček), 54. Pořízek (Kozák, Szathmáry) – 8. Machala (Jágr, Snuggerud), 16. Račuk (Filip, Marosz), 42. Pitule (S. Zacharčuk), 66. Plekanec (Suchánek, Machač)

HC RT TORAX Poruba 2011: Foltán (Slíž) – T. Voráček, Žovinec, Szathmáry, Kozák (C), Urbanec, Slavík, Teper – Korkiakoski, T. Jáchym, Pořízek – Špaček, Hudeček, Endál (A) – Adam Raška I, Toman, Kanko – Brodek, Klíma, Stloukal.
    Rytíři Kladno: Košarišťan (Brízgala) – Frye, Mikliš, Snuggerud, V. Sorokin, Suchánek, S. Zacharčuk, Zelingr – Machala, Plekanec (C), Jágr (A) – Marosz, Filip, Račuk (A) – Hlava, Pitule, Melka – Kubík, Machač, Š. Jelínek.

Rozhodca: Souček, Ondráček – Kreuzer, Polonyi