Ottawa – Edmonton 2:4 (kon.) | Toronto – Montreal 3:2 (kon.) | St. Louis – Vegas 3:1 (kon.)
Minnesota – Colorado 8:3 (kon.) | LA Kings – Arizona 4:3 (kon.)

Marc-Andre Fleury (VEG) – 32 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,4%, odchytal 57:21

Vegas mělo sice střeleckou převahu, vyhrálo v tomto ohledu 46:35, ale na góly prohrálo 1:3. Domácí tým podal velmi dobrý taktický výkon. Golden Knights se dokázali prosadit až v závěru zápasu, připravili domácího brankáře o čisté konto, ale výrazně mač nezdramatizovali.

59:54
    Alex Pietrangelo (Vegas) autorem další střely, Jordan Binnington (St. Louis) kryje kotouč, domácí tento zápas vyhrají.

59:27
    Vegas tlačí, ale nedaří se mu skórovat. Další icing Blues.

59:10
    Další icing proti Blues.

58:50
    Jonathan Marchessault (Vegas) měl před sebou odkrytou část branky, ale Jordan Binnington (St. Louis) skvěle zasáhl. Následně Blues vyhodili na icing.

58:36
    Tyler Bozak (St. Louis) vyhazuje přes všechny čáry.

58:20
    Alex Pietrangelo (Vegas) pálil bez přípravy, jeho ránu z první kryje brankář Jordan Binnington.

57:45
    Jordan Binnington (St. Louis) kryje další střelu Vegas. Hostující celek se pokouší o vstřelení kontaktní branky.

57:37
    Chandler Stephenson (Vegas) tečoval puk před brankou, ale minul.

57:22
    Vegas hraje v šesti, hraje bez brankáře.

57:21
    Jonathan Marchessault (Vegas) autorem další střely, ale znovu byl domácí brankář připravený.

57:10
    Max Pacioretty (Vegas) pálil, jeho ránu kryje Jordan Binnington .

57:00
    Vegas rozehrává od své branky.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

56:47
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Marco Scandella – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
    55:44 Nicolas ROY - 3:1

55:44
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Tak se prosazuje také hostující celek. NICOLAS ROY vypálil a jeho rána se odrazila mimo dosah brankáře. Vegas dává gól, je sníženo na rozdíl dvou branek. Asistence: William Carrier a Ryan Reaves.

55:10
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před bankou Vegas.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. St. Louis míří za výhrou v tomto zápase.

54:30
    Blues pokračují v aktivní hře, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.
    53:31 Jake WALMAN - 3:0

53:31
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí tento zápas vyhrají, definitivně zlomil odpor Vegas gól, který vstřelil JAKE WALMAN. Dostal se k odraženému puku a poslal jej do odkryté části branky. Marc-Andre Fleury na jeho ránu nedosáhl. Walman dává svou první branku v NHL. Asistence: Jordan Kyrou.

52:29

52:00
    Jonathan Marchessault (Vegas) kryje další ránu Vegas. Komerční přestávka.

51:14
    Vegas rozehrává od své branky, Sammy Blais (St. Louis) napadal rozehrávku soupeře, ale puk získat nedokázal. William Karlsson minul branku.

50:23
    Hostujícímu celku nelze upřít snahu, Vegas se pokouší prolomit střeleckou smůlu, která ho tento zápas provází.

50:03
    Jordan Kyrou (St. Louis) ani Ivan Barbašev (St. Louis) nedokázali prostřelit ležícího brankáře Vegas.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí celek stále vede o dva góly.

49:18
    Blues se nyní dostali do útočného pásma, kde kombinují a pokouší se něco vymyslet.

48:48
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Blues, Vegas hraje sice aktivně, ale nedaří se mu překonat brankáře soupeře. Jordan Binnington chytá velmi dobře.

48:11
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, domácí celek vede o dvě branky.

46:53
    Jordan Kyrou (St. Louis) se dostal do střelecké pozice, ale jeho pokus kryje Marc-Andre Fleury. Komerční přestávka.

46:20
    Blues se nyní nastěhovali do útočného pásma, pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře, ale obrana Vegas byla pozorná.

45:41
    Nick Holden (Vegas) měl před sebou odkrytou část branky, ale nedokázal kotouč zvednout. Jordan Binnington stále drží čisté konto.

45:13
    Marco Scandella (St. Louis) to vzal na sebe, rána domácího obránce končí vedle branky.

44:41
    Ivan Barbašev (St. Louis) překazil útočnou akci Vegas, směr hry se tedy rychle otáčí.

44:20
    Alex Tuch (Vegas) se pokoušel dostat do útočného pásma, to se mu sice podařilo, ale na branku vypálit nedokázal.

43:40
    Vegas se pokouší hrát aktivně, ale Shea Theodore (Vegas) trefil jen brankáře.

43:06
    Zachary Sanford (St. Louis) měl před sebou okrytou část branky, ale přesněji vypálit nedokázal. Následně puk kryje Marc-Andre Fleury .

42:48
    Ryan Reaves (Vegas) se sice dostal do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.

42:30
    Nicolas Hague (Vegas) pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

42:02
    William Karlsson (Vegas) si vybruslil do dobré střelecké pozice, ale jeho akci chyběla přesnost.

41:33
    Marc-Andre Fleury (Vegas) musel zasahovat proti střele soupeře, následně se směr hry rychle otáčí.

41:04
    Na nějakou výraznější šanci ve třetí třetině zatím čekáme. Mnoho šancí k vidění není.

40:50
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Blues.

40:40
    Utkání pokračuje třetí třetinou, Nosek se dostal do střelecké pozice, ale jeho ránu kryje Jordan Binnington.

40:01

Ve druhé třetině jsme branku neviděli, a tak stále vede domácí celek v pohodě 2:0. Pravdou ovšem je, že Vegas sice zlepšilo hru, na gólovou šanci čeká.

40:00

39:00
    Blues vyhazují přes všechny čáry.

38:51
    Max Pacioretty (Vegas) pálil od modré čáry, jeho ránu viděl a snadno zastavil Jordan Binnington.

38:40
    Vegas se vůbec nemohou dostat do útočného pásma. Blues hrají velmi dobře.

38:14
    V závěru třetiny si přesilovku zahraje hostující celek.

38:14
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Thomas – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

37:47
    Tyler Bozak (St. Louis) se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána postrádala přesnost.

37:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Blues stále drží dvoubrankové vedení.

36:26
    Shea Theodore (Vegas) rozehrává od své branky, následně hosté dostali puk do útočného pásma, rána ale byla zblokovaná.

36:22
    Jordan Binnington (St. Louis) kryje další střely Vegas, Golden Knights hrají aktivně, tlačí se do zakončení, ale nedaří se jim.

36:01
    Nicolas Hague (Vegas) pálil z dobré pozice před brankou, následně neuspěl ani Tomáš Nosek.

35:30
    Max Pacioretty (Vegas) ani Mark Stone (Vegas) se nyní nedokázali prosadit. Velké šance měli nyní hosté.

34:40
    Torey Krug (St. Louis) vedl nebezpečnou akci Blues, ale jeho pokus snadno zastavil brankáře Vegas.

33:55
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

33:02
    Marc-Andre Fleury (Vegas) kryje další ránu, kterou vyslali domácí. Blues hrají takticky velmi dobře, vedou o dvě branky a mnoho možností soupeři nedávají.

32:25
    Torey Krug (St. Louis) rozehrává od své branky, následně se do šance dostal William Carrier (Vegas), ale minul odkrytou část branky.

31:38
    Marc-Andre Fleury (Vegas) měl plné ruce práce, aby si dokázal poradit se střelou Perrona.

30:47
    Marco Scandella (St. Louis) se usadil v útočném pásmu, následně branka Vegas vypadla ze svého postavení. Komerční přestávka.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v zápase, domácí Blues bez problémů vedou o dvě branky.

29:40
    Ryan Reaves (Vegas) připravil střelecký pokus pro spoluhráče, Alex Pietrangelo (Vegas) však pálil nepřesně.

29:11
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

29:11
    Shea Theodore (Vegas) vypálil od modré čáry, Jordan Binnington (St. Louis) v pohodě kryje jeho ránu. Komerční přestávka.

29:00
    Max Pacioretty (Vegas) se pokoušel tečovat kotouč před brankou, následně kapitán Vegas minul branku.

28:36
    Píská se zakázané uvolnění proti St. Louis.

28:09
    Blues hrají velmi dobře, Golden Knights se vůbec nemohou dostat do tlaku v útočném pásmu.

27:44
    Vladimir Tarasenko (St. Louis) pálil, jeho ránu kryje Marc-Andre Fleury.

27:26
    Jednu jedinou střelu vyslal hostující celek na branku během přesilovky.

27:22

26:50
    Jordan Binnington (St. Louis) přerušuje hru, buly před jeho brankou. Vegas stále na nějakou šanci čeká.

26:26
    Vegas se usadilo v útočném pásmu, Jonathan Marchessault (Vegas) minul odkrytou část branky.

25:42
    Chandler Stephenson (Vegas) při pokusu získat útočné pásmo přišel o kotouč, hrát tak mohou domácí.

25:22
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Justin Faulk – 2 min., vysoká hůl).

25:20
    Reilly Smith (Vegas) se dostal do zakončení, ale byl faulovaný.

25:00
    Vegas sice zlepšilo hru, ale k nějakým velkým šancím to má stále hodně daleko.

24:23
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude znovu před brankou Blues.

23:44
    Golden Knights hrají aktivněji, tlačí se do střeleckých pozic, na nějakou výraznější šanci Vegas čeká.

23:33
    Za brankou Blues se strhla potyčka, zdá se, že sudí vylučovat nebude.

22:48
    Jordan Binnington (St. Louis) kryje střelecký pokus Smitha. Přesilovka Vegas končí.

22:03

21:27
    Jonathan Marchessault ani Stone nedokázali vypálit přesněji, sledujeme přesilovku Vegas.

21:00
    Svou první přesilovku nyní rozehrávají hostující hokejisté.

20:47
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jaden Schwartz – 2 min., hákování).

20:30
    Aktivně vstoupil hostující celek do druhé třetiny, ale na nějakou výraznější šanci čeká.

20:18
    Max Pacioretty (Vegas) se pokoušel tečovat střelu spoluhráče před brankou, ale nedokázal to. Vhazovat se bude v útočném pásmu.

20:01

Naprosto zaslouženě vede po první třetině domácí celek. Vegas hraje vyloženě pasivně a na nějakou výraznější šanci čeká. Pokud chce Vegas uspět, musí zlepšit všechny činnosti.

20:00

19:49
    Torey Krug (St. Louis) pálil a Marc-Andre Fleury (Vegas) musel zasahovat, uvidíme ještě jedno vhazování před brankou Vegas.

19:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:41
    Jonathan Marchessault (Vegas) vedl útočnou akci Vegas, přesnější akci se nedostal.

18:25
    Vladimir Tarasenko (St. Louis) pálil z pravé strany, jeho ránu tak tak dokázal vyrazit hostující brankář.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:36
    David Perron (St. Louis) využil odrazu od zadního mantinelu, ale jeho pokus končí vedle braky. Obrovskou šanci Blues nevyužili.

16:36
    Ofsajd zastavil útočnou akci Vegas, vhazovat se bude ve středním pásmu. Tomáš Nosek nastupuje dnes s plastovým "košíkem" na helmě.

16:14
    Alex Tuch (Vegas) zakončoval rychlý kontr Vegas, buly před brankou Blues. Jedna z mála střel.

15:50
    Ryan O'Reilly (St. Louis) ani Marco Scandella (St. Louis) nedokázali své velké šance proměnit. Vegas hraje velmi pasivně a brání se tlaku soupeře.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, sledujeme klidnější pasáž hry, Blues kontrolují hru.

14:54
    Domácí se dostali do ofsajdu, komerční přestávka.

14:33
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

14:05
    Alex Pietrangelo (Vegas) rozehrává od své branky. Chandler Stephenson pálil, Jordan Binnington (St. Louis) byl připravený.

13:50
    Alex Tuch (Vegas) se pokoušel dostat ke střele, ale nedokázal zpracovat kotouč.

13:34

13:14
    Nick Holden (Vegas) vyhazuje přes všechny čáry, domácí tedy musí rozehrávat od své branky.

12:27
    Reilly Smith (Vegas) to při vlastím oslabení udělal dobře, dostal se do střelecké pozice, ale vypálit na branku nedokázal.

12:07
    Ryan O'Reilly (St. Louis) pálil z dobré pozice, jeho rána byla před brankou zblokovaná.

11:40
    Blues hrají aktivně, vybojovali první přesilovku v zápase, Vegas se musí bránit tlaku soupeře.

11:34
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Mark Stone – 2 min., sekání).

11:27
    Jaden Schwartz (St. Louis) se dostal do brejku, brankář Vegas byl připravený.

10:01
    Utkání pokračuje dál, oba celky vyslaly na branku pět střel na branku, skóre je jednoznačné pro domácí.

09:48
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Ryan Reaves – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Kyle Clifford – 5 min., bitka).

08:14
    Alex Pietrangelo (Vegas) nedokázal vypálit, jeho rána končí ale mimo branku.
    07:21 Sammy BLAIS - 2:0

07:21
    Pátá střela na branku Vegas a druhý gól. Znovu po rychlé protiakci se prosazuje domácí tým. Střelou na lapačku uspěl SAMMY BLAIS. Asistence: David Perron, Torey Krug.

07:06
    Torey Krug (St. Louis) rozehrává od své branky.

06:42
    Brayden McNabb (Vegas) musí rozehrávat od své branky, zakázané uvolnění se nepíská.

06:24
    Až nyní se stabilněji usadil hostující celek v útočném pásmu, následně Blues rozehráli jen na icing.

05:33
    Jonathan Marchessault (Vegas) pálil z dobré pozice před brankou, jeho projektil ale končí vedle. Gólman zasahovat nemusel.

05:10
    Jonathan Marchessault (Vegas) pálil z dobré pozice mezi kruhy, jeho ránu našel ve své výstroji Jordan Binnington.

04:14
    Hostující celek se těžko dostává do útočného pásma. Individuálně to zkoušel Alex Tuch (Vegas).

03:54
    Vladimir Tarasenko (St. Louis) se dostal do brejku, ale jeho pokus dokázal Marc-Andre Fleury zastavit. Puk ukryl do rukavice, a pak rychle rozehrál. Následně si připsal další zákrok.

03:45
    Jordan Binnington (St. Louis) přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Hostující celek se těžko vzpamatovává z rychle inkasované branky.

03:00
    Skvěle vstoupili domácí do zápasu, Vegas na nějakou příležitost čeká.

02:40
    Marco Scandella (St. Louis) pálil z dobré pozice, jeho rána byla obranou Vegas před brankou zblokovaná.

01:54
    Ryan Reaves (Vegas) se pokoušel dostat kotouč do útočného pásma, následně pálil Alex Pietrangelo. Jeho rána byla zblokovaná.
    00:48 Vladimir TARASENKO - 1:0

00:48
    Tak trochu tradiční začátek ze strany Vegas, první střela na branku Golden Knights končí gólem. Střelou zápěstím se prosazuje po rychlém přenesení hry VLADIMIR TARASENKO. Asistence: Vince Dunn.

00:30
    Vegas nahodilo kotouč do útočného pásma, pokoušelo se něco vymyslet v útočném pásmu, ale Jordan Binnington kryje střelu Paciorettyho.

00:01
    Utkání právě začalo. Úvodní buly pro domácí.

00:01

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Krug, Parayko, Scandella, Faulk, Walman, Dunn – Barbašev, R. O'Reilly, Perron – Schwartz, B. Schenn, Tarasenko – Blais, Thomas, Kyrou – Clifford, Bozak, Sanford.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lehner) – Martinez, Theodore, McNabb, Pietrangelo, Hague, Holden – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Tuch, Nosek, Kolesar – W. Carrier, N. Roy, Reaves..

Hokejisté Las Vegas po třech porážkách zabrali a vyhráli na ledě Blues 6:1. Vegas vyšla druhá třetina, ve které dalo čtyři branky, z toho tři za 119 vteřin. Což byly tři nejrychlejší branky v historii klubu.

Blues se v poslední době nedaří, z posledních pěti zápasů prohráli všechny. Nestačili na Anaheim Ducks 1:4 a 2:3 v prodloužení. Na Colorado Avalanche 2:3 a 1:2. V zatím posledním zápase Blues padli s Vegas 1:6.

Domácí celek je v tabulce Západní divize na páté, první nepostupové pozici se 38 body. Hosté mají 52 bodů a jsou na druhé pozici za dominantním Coloradem.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí St. Louis Blues a Vegas Golden Knights.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 1. Tarasenko (Dunn), 8. Blais (Perron, Krug), 54. Walman (Kyrou) – 56. N. Roy (W. Carrier, Reaves)

Rozhodca: Rank, Hebert – Kovachik, Mills