HC Slovan – Nitra 5:1 (kon.)
HC SLOVAN Bratislava
5:1 (1:0, 2:0, 2:1) Stav série: 4:1
HK Nitra
Štvrtok 08.04.2021, 18:00 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • Tipos Extraliga play-off • Štvrťfinále

Je dobojované, v prvej tretine sme videli jeden, v druhej tretine dva, v tretej tretine tri góly a po výsledku 5:1 Slovan vyhráva dnešný zápas a postupuje do semifinále play-off v aktuálnej sezóne Tipos extraligy. Slovan si v tretej tretine svoje víťazstvo postrážil, aj keď súper hneď v úvode využil svoju presilovku. Domáci odpovedali zakrátko a zobrali vietor z plachiet súpera. V závere ešte pridali domáci gól do prázdnej bránky. Slovan bol v sérii lepším tímom a právom tak postupuje, pre Nitru sa sezóna skončila. Sláva víťazom, česť porazeným, hosťom želám šťastnú cestu pod Zobor a domácim noc plnú osláv. Dobrú noc z Bratislavy želá všetkým Vladimír Korduliak. (20:48:17)

59:57
    Nitra ešte na záver vyrobila zakázané uvoľnenie a pozrieme si tak ešte jedno vhadzovanie.

59:29
    Švarného úmyselný ofsajd, vhadzovať tak budeme po ľavej ruke brankára Nitry.

59:19
    Cowley logicky späť vo svojej bránke, v hre budeme pokračovať štyria proti štyrom.

59:19
    Slovan Bratislava dal gól!
    Slovan vyhral buly a BRANT HARRIS sa s pukom z obranného pásma vybral na prázdnu bránku súpera.

59:11
    Štajnoch a Holešinský po dve minúty za hrubosť. Holešinský plus desať za nešportové správanie. Slovan so štyrmi hráčmi, Nitra s piatimi, Cowley zostáva na striedačke.

58:11
    Kollár vystrelil z ľavého kruhu, Parks puk poslal pred seba a Harris puk potiahol do stredného pásma, vystreliť už však nedokázal.

57:44
    Zakázané uvoľnenie Slovan, vhadzovať budeme po ľavej ruke Parksa.

57:14
    Domáci v plnom počte, Nitra hrá naďalej bez brankára.

57:02
    Až teraz Nitra zamkla domácich v pásme, podarí sa jej skórovať so šiestimi hráčmi na ľade?

56:09
    Puk v pásme hostí, ktorí sa budú ponáhľať späť pred Parksa.

55:50
    Cowley opäť na striedačke, Nitra hrá opäť power play bez brankára.

55:42
    Puk skončil na striedačke, vhadzovať budeme po pravej ruke Parksa.

55:14
    Cowley späť vo svojej bránke.

55:14
    Harris dostal dve minúty za podrazenie a Slovan bude hrať v oslabení.

54:28
    Cowley na striedačke, Nitra hrá power play bez brankára.

54:28
    Puk v moci Parksa, Nitra sa ešte snaží, Slovan zasa dobre pozične kontroluje hru na ľadovej ploche.

53:10
    Vitáloš vystrelil švihom z medzikružia, pred Parksom bolo klbko hráčov, Parks však dobre čítal hru a puk poslal do rohu klziska.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 11. Brodzinski (Gašpar, Harris), 25. Harris (Gašpar, Valach), 32. Kytnár (Sersen), 46. Gašpar (O'Donnell, Meszároš), 60. Harris – 43. Tvrdoň (Mezei)

HC SLOVAN Bratislava: Parks (Gudlevskis) – Štajnoch, Meszároš (A), Ališauskas, Sersen (C), Brodzinski, Maier, Valach – O'Donnell, Harris, Gašpar – Urbánek, Kytnár (A), Šišovský – Matoušek, Zigo, Rapáč – Lukošík, Bortňák, Petráš – Jendek
    HK Nitra: Cowley (O'Connor) – Bodák, Mezei (C), Nemec, Švarný (A), Pupák, Vitáloš, Ege – Holešinský, Slovák (A), Tvrdoň – Žitný, Hrnka, Finlay – Fominykh, Kollár, Bajtek – Minárik, Šiška, Šťastný – Drábek

Rozhodca: Orolín, Snášel – Gegáň, Šoltés