NY Islanders – Philadelphia 3:2 (1:0 po s.n.) | NY Rangers – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Washington – Boston 2:4 (kon.)
Carolina – Florida 3:0 (kon.) | Columbus – Tampa Bay 4:6 (kon.) | Ottawa – Edmonton 1:3 (kon.)
Buffalo – NJ Devils 3:6 (kon.) | Montreal – Winnipeg 2:4 (kon.) | Detroit – Nashville 1:7 (kon.)
Chicago – Dallas 1:5 (kon.)
Detroit Red Wings
1:7 (0:0, 1:3, 0:4)
Nashville Predators
cz Piatok 09.04.2021, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště. (04:09:34)

Československá stopa

Filip Hronek (Detroit) – 0+0, 2 střely na branku, 21:46 na ledě
    Filip Zadina (Detroit) – 0+0, 1 střela na branku, 15:39 na ledě

Dlouho vyrovnaný zápas je u konce s jednoznačným výsledkem, který je až krutý pro domácí Detroit. Ten šel totiž i do vedení ve druhé třetině, tím ale rozpoutal útočnou sílu soupeře, v níž vyčníval hlavně Viktor Arvidsson se svým hattrickem. Třígólový večer uzavřel brilantně proměněným nájezdem. Domácí absolutně přestali hrát hlavně ve třetí třetině, kdy dostali během osmi minut čtyři branku a bylo rozhodnuto. Další zápas čeká Detroit již za dva dny, to se představí na ledě Caroliny. Nashville čekají tři domácí zápasy v řadě začínající 11.4. proti Tampě.

59:17
    Na modré čáře se zkoušel přes soupeře dostat Rocco Grimaldi, klička do bekhendu mu ovšem nevyšla a kotouč ztratil.

59:01
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

58:33
    Poklidné hostující vyhození bere tlak z jejich pásma, navíc se nebude pískat icing.

58:01
    Po nepovedené rozehrávce se ke střele ze slotu dostal Helm, ale jeho rána skončila jen na vyrážečce Sarose.

57:29
    Příliš rychlý přechod do útočného pásma zaznamenal Luke Kunin, rozhodčí tak pískal ofsajd.

57:12
    Nashville v klidu hraje ve vlastním pásmu, výhru už jim dneska nikdo nesebere.

56:40
    Takový vysoký centr si v útočném pásmu stáhl Ryan Johansen, ale následně si ho nepřesně hodil na led a ke střele se neměl šanci dostat.

56:27
    Následuje komerční přestávka.
    55:55 Jakov TRENIN - 1:7

55:55
    Nashville právě vstřelil branku!
    Tento zápas se ve třetí třetině mění na demolici. Dlouhé vyhození z hole Coltona Sissonse nedokázal zpracovat Danny DeKeyser, díky čemuž se k němu dostal JAKOV TRENIN, který obešel zmiňovaného beka a bekhendovou střelou si připsal krásnou branku. Asistence: Colton Sissons, Ben Harpur.

55:46
    Domácí Anthony Mantha pouze nahodil puk do útočného pásma a míří na střídačku.

55:02
    Po laciné ztrátě domácích dostal puk zpoza branky Rocco Grimaldi a z voleje pálil. Pohotová střela rozezněla levou tyčku domácí klece.

54:19
    Z velkého úhlu zkusil ohrozit branku soupeře Luke Kunin. Puk ze své čepele ale katapultoval vysoko nad branku Detroitu.

53:27
    Za dlouhým pukem se natahoval stále ještě aktivní Viktor Arvidsson, ale dobře postavený Danny DeKeyser ho dokázal udržet na zádech.

Ondřej Černý

Góly a asistencie: 22. Helm (Stecher, Erne) – 23. Arvidsson (Cousins), 27. Haula (Grimaldi), 37. Cousins (Sissons), 48. Mikael Granlund, 50. Arvidsson (Lewington), 52. Arvidsson (t.s.), 56. Trenin (Sissons, Harpur)

Detroit Red Wings: J. Bernier (Greiss) – Hronek, DeKeyser, Stecher, M. Staal (C), Djoos, Merrill – Zadina, D. Larkin, Svečnikov – Mantha, Rasmussen, Filppula – Gagner (A), Namestnikov, Smith – Erne, Glendening (A), Helm.
    Nashville Predators: Saros (Rinne) – Benning, Josi (C), Ekholm, Davies, Harpur, Lewington (A) – Arvidsson, Johansen, Tolvanen – Kunin, Mikael Granlund, Järnkrok – Grimaldi, Haula, Cousins – Olivier, Sissons, Trenin.

Rozhodca: Luxmore, Pochmara – Racicot, Baker