Manchester City – Leeds 1:2 (kon.) | Liverpool – Aston Villa 2:1 (kon.) | Crystal Palace – Chelsea 1:4 (kon.)
Crystal Palace FC
1:4 (0:3)
Chelsea FC
Sobota 10.04.2021, 18:30 • Selhurst Park, Londýn • Anglická Premier League • 31. kolo

Chelsea zvládla dôležitý zápas na pôde Crystal Palace a nedala svojmu londýnskemu súperovi žiadnu šancu. V prvom polčase jasne dominovala a zaslúžene v ňom nastrieľala tri gól vďaka Havertzovi, Pulisicovi a Zoumovi. V druhom polčase sa hra aspoň opticky vyrovnala, aj keď stále mala Chelsea viac gólových šancí. Domáci však dokázali streliť jeden gól z ojedinelej šance a zaznamenal ho Benteke. Lenže možná nádej zhasla po druhom góle Pulisica. Hostia zaznamenal dôležité tri body a minimálne do zajtra sa vracajú na štvrté miesto tabuľky o dva body pred West Ham a Liverpool. West Ham však zajtra čaká domáci zápas proti tretiemu Leicesteru. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok sobotného večera! (20:28:04)

90+2

90+2
    Posledný útok Chelsea bol zastavený domácou obranou a na výsledku sa už nič nezmení.

90+1
    Iba dve minúty sa nadstavujú, pretože ani v druhom polčase hra nebola často prerušovaná.

90
    Ziyech netrafil loptu po dobrom prenesení hry, a tak sa bude odkopávať od domácej brány.

89
    Chelsea má stále viac chuti streliť prípadný piaty gól, ale už jej na to nezostáva veľa času.

87
    Havertza vysunul do ďalšej obrovskej šance Ziyech, ale ani tentokrát nedokázal prekonať Guaitu, ktorý dnes dokázal zastaviť niekoľko šancí tohto nemeckého útočníka.

86
    V hre sa pokračuje bez prerušenia a už sa nám pomaly blíži záver stretnutia, v ktorom sa asi veľa nadstavovať nebude.

85
    Na zemi zostal ležať po súboji s Bentekem Zouma, ale zdá sa, že nebude potrebovať ani ošetrenie.

83
    Ďalšie striedania sú logické z pohľadu Tuchela, ktorý už rozmýšľa nad zostavou do odvety.

82
    Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Mateo Kovačić, prichádza Hakím Zijach.

80
    V ofsajde bola zastavená akcia Mounta, ktorý sa aj za tohto stavu snaží hýriť aktivitou.

79
    Stretnutie sa už bude asi len dohrávať, lebo o všetkom je rozhodnuté a Chelsea sa musí šetriť na odvetu štvrťfinále Ligy majstrov.
    77. Christian Pulisic (CHE) - 1:4

77
    Chelsea dala gól!
    A je definitívne rozhodnuté, keď svoj druhý gól v zápase pridáva CHRISTIAN PULISIC po centri z pravej strany od nového hráča na hracej ploche Jamesa. Opäť to bol rýchly brejk, ktorý Chelsea podnikala veľmi často v druhom polčase a tento jej už priniesol štvrtý gól. Takže nádej Crystal Palace na bod je pochovaná. Asistencia: James

76
    Striedanie v tíme Crystal Palace FC: z ihriska odchádza Jordan Ayew, prichádza Andros Townsend.

75
    Striedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Callum Hudson-Odoi, prichádza Reece James.

74
    Je to však z pohľadu hostí kontrolované a Crystal Palace od streleného gólu nemal v útoku žiadnu šancu.

73
    Hostia si však uvedomujú, že ich už za chvíľu čaká aj dôležitá odveta proti Portu, tak preto prispôsobujú taktiku záveru dnešného zápasu.