Zvolen – HC Slovan 3:2 (2:1 po s.n.)
BK Mladá Boleslav
4:2 (1:0, 2:1, 1:1) Stav série: 3:3
HC Oceláři Třinec
cz Utorok 13.04.2021, 17:00 • ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav • Generali play off Tipsport extraligy (CZ) • Semifinále

To je ode mě pro dnešek vše, díky za pozornost. Hezký zbytek večera a zase někdy na počtenou. (19:26:49)

Dobojováno jest! Boleslav odvrátila konec sezony a vítězí 4:2. O postupujícím do finále tak rozhodne až sedmý duel, který je na programu ve čtvrtek v Třinci.

Ve třetí třetině bylo docela živo. Nejprve dostal hosty na kontakt Freibergs, v závěru ale po netradičním přiznaném gólu Kousala Bruslaři definitivně stvrdili výhru.

Střely ve třetí třetině
    MBL 6:12 TRI

Střely celkem
    MBL 31:32 TRI

59:32
    Dva skvělé zákroky Růžičky proti střelám z brankoviště.
    59:03 Pavel KOUSAL - 4:2
    Zdroj: Hokejka TV

59:03
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Technický gól pro domácí, nevídaná věc. PAVEL KOUSAL vypíchl puk a hnal se na prázdnou branku, když ho Stránský podrazil. Gól byl přiznán domácímu útočníkovi a Boleslav sahá po prodloužení série.

58:32
    Kacetl jde ven z brány, Oceláři v šesti.

58:15
    Pláněk vyhodil, a i když letící puk ze vzduchu sklepl Růžička, pásmo neudržel, puk už hrál za úrovní modré čáry – ofsajd.

58:08
    Závěr bude asi ještě hodně divoký. Cienciala před odkrytou brankou podrazil Draveckého a je vyloučen. Zkusí to hosté v šesti?

57:31
    K Flynnovi propadl puk na pravém křídle, bekhend domácího útočníka si ovšem Kacetl pokryl.

57:05
    Hrňa tečoval Douderův pokus mimo branku.

56:52
    Stránský nahrnul puk na Růžičku a potom sám skončil na ledě na boleslavském brankovišti.

56:13
    A vzápětí je pískán ofsajd Třineckých.

56:05
    Špaček proti dvěma domácím neudržel pásmo.

55:43
    Kotala nezpracoval prudký pas Šťastného.

55:18
    Šťastného ránu schoval v lapačce Kacetl.

55:13
    Hrbas bombil od modré, Kacetl měl ale dobrý výhled a schoval puk ve výstroji.

54:47

54:27
    Pláněk v souboji napálil jen Draveckého, Třinec se osvobozuje.

Michal Konvalina

Góly a asistencie: 15. Kotala (Šťastný, Pláněk), 35. P. Kousal (Najman), 40. Najman (Pláněk, Dlapa), 60. P. Kousal – 30. Martin Růžička (Jaroměřský), 50. Freibergs (P. Vrána, M. Stránský)

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Hrbas, Ševc (C), Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Šidlík – Kotala, Cienciala, Šťastný – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Jääskeläinen, A. Zbořil (A), Claireaux – Flynn, Najman, P. Kousal.
    HC Oceláři Třinec: Kacetl (Štěpánek) – M. Doudera, Gernát, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek, Freibergs – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Kurovský, Marcinko, Hrňa – M. Kovařčík, Špaček, Rodewald – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký (A).

Rozhodca: Hodek, Hejduk – Ondráček, Špůr