Villarreal – D. Záhreb 2:1 (kon.) | AS Rím – Amsterdam 1:1 (kon.) | Slavia – Arsenal 0:4 (kon.)
Manchester United – Granada 2:0 (kon.)
SK Slavia Praha
0:4 (0:3)
Arsenal FC
Štvrtok 15.04.2021, 21:00 • Eden Aréna, Praha-Vršovice • Európska liga • Štvrťfinále

Odvetný zápas štvrťfinále Európskej ligy je za nami. Slavia Praha nezvládla domáci súboj proti Arsenalu. Domácim futbalistom nevyšiel prvý polčas, ktorý prakticky rozhodol o tomto dvojzápase. V 18.minúte poslal favorita do vedenia Pépé, v 21.minúte premenil nariadenú penaltu kapitán Lacazette. O tri minúty neskôr spečatil dominanciu hostí v prvom polčase presnou strelou k žrdi Saka. Po zmene strán sme sledovali podobný priebeh zápasu ako v prvom polčase. Arsenal dominoval a domácich nepustil prakticky do žiadnej šance. V 77.minúte pridal štvrtý gól hostí s chuťou hrajúci Lacazette a spečatil tak výhru a postup svojho mužstva do semifinále súťaže. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (22:54:18)

90+1
    Tecl si nabiehal do šance, v súboji proti Marímu si pomáhal faulom.

90
    Hlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase jednu minútu.

89
    Slavia dohráva záver zápasu s loptou na kopačkách. Arsenal sformovaný na vlastnej polovici.

88
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Nicolas Pépé, prichádza Folarin Balogun.

87
    Slavia sa opäť snaží o ofenzívnu akciu, center Ševčíka z pravej strany nie je presný.

86
    Obrovskú šancu zahodil striedajúci Martinelli, za svojim chrbtom nechal v šprinte Masopusta, zakončenie zoči voči Kolářovi už ale nezvládol.
    85. Gabriel Martinelli (ARS)

85
    Striedajúci Nketiah sa tlačí do úniku, Zima musel poriadne natiahnuť svoj krok, domáci futbalista to nakoniec zvládol.

84
    Center Soaresa z rohového kopu pretiahnutý na zadnú žrď, hlavička Elnenyho bola nepresná. Odkop od brány Slavie.

83
    Chybná rozohrávka Holeša, Arsenal sa to snaží potrestať. Ceballos získava pre svoj tím rohový kop.

82
    Žltú kartu dostáva Gabriel Martinelli (Arsenal FC).

81
    Súboj o loptu v strede ihriska, hlavný rozhodca píska faul na domáceho hráča.

80
    Do konca dnešného zápasu ostáva 10 minút, štatistika držania lopty v moci domáceho tímu: 61% – 39%.

79
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Thomas Partey, prichádza Cédric Soares.

79
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Bukayo Saka, prichádza Gabriel Martinelli.