Angers – Rennes 0:3 (kon.) | Marseille – Lorient 3:2 (kon.)
Olympique Marseille
3:2 (0:1)
FC Lorient
cz Sobota 17.04.2021, 17:00 • Stade Vélodrome, Marseille • Ligue 1 Uber Eats • 33. kolo

První poločas skvělo zvládlo družstvo Lorientu a po jediné povedené akci vedlo 1:0. Olympique Marseille na začátku druhé půle dokázalo rychle otočit na 2:1. Zdálo se, že vývoj utkání bude jasný. Po další brejkové situaci srovnal druhým zásahem Moffi, který později pro zranění musel střídat. I přes množství šancí na obou stranách přišel rozhodující moment až v nastaveném čase a Lirola svou druhou brankou rozhodl o vítězství Olympique Marseille 3:2! Utkání bez větších problémů odřídil rozhodčí El Hadj. Mějte hezký zbytek dne. (19:05:29)

Držení míče: 73 % : 27 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 5:5. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:15.

90+5

90+4
    Hostující Gravillon se sice dostal k zakončení hlavou po rohovém kopu, ale vyrovnat nedokázal.

90+4
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Juto Nagatomo.

90+3
    Hráče Olympique Marseille chytají křeče.

90+3
    Balerdi srazil míč na rohový kop.

90+2
    Brankář Mandanda se svými spoluhráči z obrany takticky šetří čas.
    90+1. Pol LIROLA - 3:2

90+1
    Marseille právě vstřelilo branku!
    Branka Last minute a rázem zůstanou tři body v Marseille. Centr zleva prodloužil Payet na POLA LIROLU a i když proti němu neúspěšně vystoupilabránící dvojice Gravillon a Le Goffa přízemní střelou k tyči mění skóre na 3:2! Asistence: Dimitri Payet.

90
    Rozhodčí nastaví 3 minuty!

89
    Poskytnutou výhodu od rozhodčího hráči Olympique Marseille nedokázali kloudně využít.

88
    Milikova přihrávka přes obranný val do pokutového území neprošla.

87
    Centr z rohového kopu i přesto, že byl faulován jistě sbírá brankář Mandanda.

86
    Lauriente posunul míč na Monconduita, ale jeho střelecký pokus nebyl zrovna z těch nejpřesnějších.

85
    U postranní čáry došlo k útočnému faulu hostí.

83
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Terem Igobor Moffi, přichází Adrian Grbic.

82
    S Moffim to nevypadá vůbec dobře a střelec dvou dnešních branek Lorientu bude muset střídat.

82
    Na hrací ploše je ošetřován jedne z hráčů FC Lorient.

Rostislav Králik

Góly: 53. Payet (Milik), 56. Lirola (Thauvin), 90+1. Lirola (Payet) – 19. Moffi (Wissa), 70. Moffi (Wissa)

Karty:   39. Balerdi (OMA)

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Lirola, Kamara, Balerdi, Perrin (46. Henrique), Sakaj – Thauvin, Gueye, Cuisance (75. Chauí) – Payet (90+4. Nagatomo), Milik.
    Náhradníci: Pelé – Nagatomo, Chauí, Bertelli, Ntcham, Henrique, Dieng, Benedetto, Germain.

FC Lorient: Dreyer – T. Chalobah, Laporte, Gravillon – Le Goff, Abergel, Lemoine (C) (46. Monconduit), Hergault (65. Le Fée) – Wissa (81. Boisgard) – Lauriente, Moffi (83. Grbic).
    Náhradníci: Nardi – Morel, H. Mendes, Le Fée, Boisgard, Monconduit, Diarra, Grbic, Hamel.

Rozhodca: El Hadj – Benkemouche, Courbet