Newcastle – West Ham 3:2 (kon.) | Wolverhampton – Sheffield Utd. 1:0 (kon.)
Newcastle United
3:2 (2:0)
West Ham United
Sobota 17.04.2021, 13:30 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League • 32. kolo

Sledovali sme strhujúci zápas medzi Newcastlom United a West Hamom United. Po prvom polčase viedli domáci futbalisti dvojgólovým náskom, hostia navyše prišli o vylúčeného obrancu Dawsona. Vyzeralo to, že po zmene strán je už zápas rozhodnutý, no opak bol pravdou. Hostia boli napriek oslabeniu aktívnejším mužstvom, v 73.minúte znížil hlavou Diop, v 80.minúte vyrovnal z pokutového kopu Lingard. Keď už sa zdalo, že hostia budú siahať po troch bodoch vyšlo domácemu trénerovi striedanie. V 83.minúte zariadil víťazstvo Newcastlu žolík z lavičky Willock. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. (15:33:32)

90+8
    Wilson sa dostal až do šestnástky hostí, domáci útočník už nemal dostatok síl na zakončenie.

90+8
    Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Joelinton, prichádza Andy Carroll.

90+7
    Žltú kartu dostáva Jacob Murphy (Newcastle United).

90+6
    Neúspešná snaha West Hamu v ofenzíve, nasleduje odkop od brány Dúbravku.

90+5
    Striedanie v tíme West Ham United: z ihriska odchádza Benjamin Johnson, prichádza Ryan Fredericks.

90+5
    Nebezpečný center Benrahmu, ktorý si do vlastnej siete takmer zrazil domáci Clark.

90+4
    Newcastle United rozohráva voľný kop nakrátko, domáci sa snažia zbierať cenné sekundy pri rohovej zastávke.

90+3
    Ritchie si v súboji proti Coufalovi vypýtal faul, priamy voľný kop pre Newcastle United.

90+2
    Fornals s dlhým nákopom na polovicu domácich, lopta sa dostáva až k Dúbravkovi. Na druhej strane strieľa Wilson, jeho strelu hostia zblokovali.

90+1
    Ritchie vybojoval pre svoje mužstvo na ľavom krídle dôležité autové vhadzovanie.

90
    Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase osem minút.

89
    Striedajúci Benrahma strieľa z hranice šestnástky, jeho pokus zblokovala pozorná obrana domácich.

88
    Loptu získava v strede ihriska West Ham United, hostia sa budú snažiť o vyrovnanie v zápase.

87
    Striedanie v tíme West Ham United: z ihriska odchádza Jesse Lingard, prichádza Manuel Lanzini.

86
    Hosťujúci Lingard je stále ošetrovaný na zemi, dnešný zápas pre strelca vyrovnávajúceho gólu zrejme skončil.

85
    Hra je prerušená, na zemi ostáva ležať vo veľkých bolestiach hosťujúci Lingard.

Igor Tabiš

Góly: 36. Diop (vla.), 41. Joelinton, 83. Willock – 73. Diop, 80. Lingard (pen.)

Karty:   16. Shelvey (NEW), 90+7. Jacob Murphy (NEW) – 12. C. Dawson (WHU)   36. C. Dawson (WHU)

Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 1:4. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:7.
    Newcastle United: Dúbravka – Jacob Murphy, F. Fernández, Clark, P. Dummett, Ritchie – Almirón, Shelvey (C), S. Longstaff – Joelinton (90+8. Carroll), Saint-Maximin (65. C. Wilson).
    Náhradníci: Gillespie – Carroll, Gayle, Hendrick, Krafth, Lewis, Manquillo, Willock, C. Wilson.

West Ham United: Fabiański – Diop, C. Dawson, Ogbonna – Coufal, Noble (C) (75. Benrahma), Fornals, Souček, Johnson (90+5. Fredericks) – Bowen, Lingard (87. Lanzini).
    Náhradníci: Martin, Trott – Alves, Balbuena, Benrahma, Coventry, Fredericks, Lanzini, Jarmolenko.

Rozhodca: Friend – Beck, Holmes