Slovan Bratislava – Trnava 1:2 (kon.) | Ružomberok – Pohronie 1:0 (kon.) | Dunajská Streda – Trenčín 2:0 (kon.)
Nitra – Senica 0:3 (kon.) | Sereď – Michalovce 2:0 (kon.)
FC Nitra
0:3 (0:3)
FK Senica
Sobota 17.04.2021, 17:00 • Nitra - štadión pod Zoborom • Niké liga • 5. kolo

Máme za sebou súboj medzi Nitrou a Senicou. O všetkom podstatnom sa rozhodlo v prvom polčase, domácim futbalistom nevyšiel vstup do zápasu. V 6.minúte ešte nepremenil Piroska pokutový kop, jeho strelu zneškodnil dobrým zákrokom Šípoš. V 11.minúte už hostia vyhrávali, keď sa z bieleho bodu nemýlil ich najlepší strelec Malec. V 24.minúte pridal druhý gól hostí po dobrej prihrávke Maleca Guba. V 37.minúte zasa ťažil z dobrej práce Maleca Košťál, ktorý nechytateľnou strelou zvýšil na 3:0. Po zmene strán výraznou mierou ovplyvnil priebeh zápasu Tancík, domáci futbalista videl v priebehu štyroch minút dve žlté karty a následne červenú. Hostia si od tohto momentu zápasu postrážili, domáci boli síce aktívnejší, Vliegena v bráne hostí nedokázali prekonať. Najbližšie bol ku gólu striedajúci Kindsvater, belgického brankára FK Senica ale neprekonal. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (18:55:22)

90+1
    Piroska fauluje v strede ihriska, hostia zbierajú v závere zápasu cenné sekundy.

90
    Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase dve minúty.

89
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Matej Franko, prichádza Branislav Spáčil.

88
    Gamboš nakopáva na Turčáka, hostia o loptu prichádzajú. Hra je opäť prerušená, na zemi ostáva ležať Gamboš.

87
    Nedovolený zákrok Galloviča na Celebiho, priamy voľný kop pre domáce mužstvo.

86
    Súboj o loptu v strede poľa, po ktorom majú k dispozícii autové vhadzovanie futbalisti Senice.
    85.

85
    Šefčík našiel z pravej strany centrom striedajúceho Kindsvatera, ten v dobrej pozícii neprekonal Vliegena – brankár hostí vytiahol dôležitý zákrok.

84
    Šefčík v nábehu do šestnástky vybojoval rohový kop. Po následnom rohu sa k prudkej strele dostal spoza šestnástky Fabiš, priestor brány hostí ale netrafil.

83
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Marian Chobot, prichádza Benjamin Kindsvater.

82
    Jendrišek s dlhou prihrávkou do šestnástky, lopta konči za čiarou a nasleduje odkop od brány Vliegena.

81
    Hra je prerušená, na zemi ostáva ležať hosťujúci stredopoliar Gamboš, ktorého na zemi trafil nepríjemne Chríbik.

80
    Do konca zápasu ostáva 10 minút, držanie lopty je v tejto chvíli vyrovnané: 50% – 50%.

79
    Hlavička na Vliegena v podaní Franka, domáci útočník ale nezvolil dostatočnú razanciu, brankár hostí chytá bez problémov.

78
    Nitra to skúša po pravej strane, Košťál dobrým obranným zákrokom zastavuje akciu domácich.

77
    Piroska hľadal v šestnástke domácich Turčáka, Nitra ale hosťujúceho hráča k lopte nepustila.