Rakúsko – Česko 0:5 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1) Stav série: 2:2
Rytíři Kladno
cz Štvrtok 22.04.2021, 17:30 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Play-off Chance ligy (CZ) • Finále

Tak či tak, za tohoto stavu je jasné, že se série na Duklu ještě jednou vrátí. A to v úterý, kdy teoreticky může jeden tým už po konci slavit. Do té doby se s vámi z Jihlavy loučíme a přejeme vám krásný víkend. Carpe diem! (20:21:57)

A je po dešti. Kabinou Jihlavy sice jistě zavládla euforie v čase 59:44 po srovnávací brance Jiřího Fronka, ale nakonec to bylo pro Duklu smutné. Protože z prodloužení uplynuly jenom necelé tři minuty a po zmatcích v obraně z toho bylo přečíslení 2 na 1, které zakončil přesně do branky Adam Kubík. Kladno tak vyrovnalo sérii na 2:2, přičemž v dnešním zápase mělo sice více šancí, Jihlava ale měla velkou oporu v brankáři Žukovovi, který předvedl opět několik parádních zákroků.

Střely na branku: 28 – 28

62:48 Adam KUBÍK - 1:2

62:48
    Kladno právě vstřelilo branku!
    V Jihlavě je hotovo po necelých třech minutách prodloužení! Všechno začalo chybou Dundáčka, který se nepohodl se Žukovem a započaly tak mírné zmatky. Skončily až v momentě, kdy tu bylo přečíslení 2 na 1. které zakončoval ADAM KUBÍK tak, že se z levého kruhu trefil přesně do bližšího vinglu – 1:2! Asistence: Ondřej Mikliš.

62:07
    Pekr se dostal přes Snuggeruda a zakončoval přes hokejku bránícího Američana. Kotouč byl i kvůli tomu sražen mimo tři tyče.

61:27
    Melka měl naprosto volnou pravou stranu, kterou využil ke střele. Žukov to ztlumil nadvakrát ve své výstroji, Kladno vstoupilo do třetiny ve velkém stylu.

60:36
    Snuggerud pálil od modré a Dundáček srazil jeho pokus do protipohybu Žukova, ruský brankář však v poslední chvíli dokázal vytrčit beton a zasáhnout!

60:01

Neskutečná radost na domácí střídačce po konci třetí třetiny, neboť 15 sekund před koncem dostal kotouč do branky Jiří Fronk a Jihlava odpověděla tak na branku z 45. minuty, kterou zajistil v přesilové hře Jaromír Jágr. Už to tak vypadalo, že to bude po čtyřech zápasech 2:2, Jihlava to ale odmítla a bude bojovat dále!

Střely na branku: 28 – 25 (13 – 4)

60:00

59:55
    Pět sekund před koncem je tu úmyslný ofsajd Kladna. Hra se tak stěhuje zpátky před Košarišťana. Že by se stal absolutní zázrak?
    59:44 Jiří FRONK - 1:1

59:44
    Dukla právě vstřelila branku!
    Ohromná euforie na domácí střídačce, 15 sekund před koncem Dukla srovnává! Byla to opravdu nepřehledná situace v předbrankovém prostoru, k dorážce se dostal JIŘÍ FRONK po střele Čachotského a propálil Košarišťana – 1:1! Asistence: Tomáš Čachotský.

59:40
    20 sekund před koncem je poslední možnost, jak to pro Duklu nějak srovnat! Zachary Frye (KLA) vyhodil kotouč při obraně až na tribunu a jde ven na dvě minuty. Dukla pak bere oddechový čas!

59:23
    Hlava vyhodil ze středního pásma alespoň za branku Dukly. To teď hostům stačí.

58:56
    A je to tady, Jihlava to zkouší bez brankáře!

57:56
    Jihlavě se v posledních minutách nedaří dostat do útočného pásma, Kladno dobře brání střední pásmo. Dá se tak očekávat, že zanedlouho přejde Dukla do hry bez brankáře.

56:59
    Dlouhý souboj o puk u mantinelu nakonec ukončuje rozhodčí a za místo vhazování určuje pravý kruh z pohledu kladenského pásma.

Tomáš Kalas

Góly a asistencie: 60. Fronk (Čachotský) – 45. Jágr (Snuggerud, Plekanec), 63. Kubík (Mikliš)

HC Dukla Jihlava: Žukov (Jan Brož) – Dundáček, Bukač, T. Černý, Mareš, Bilčík (A), Strejček, Eliáš – T. Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský (C), Lichanec, T. Havránek – Jiránek, M. Zadražil, Pekr – Chlubna, Čermák, Vítězslav Brož.
    Rytíři Kladno: Košarišťan (Brízgala) – Mikliš, Frye, Snuggerud, V. Sorokin, Suchánek, S. Zacharčuk, Zelingr – Machala, Plekanec (C), Jágr (A) – Kubík, Marosz, Hlava – Melka, Pitule, Račuk (A) – Š. Jelínek, Machač, Bílek.

Rozhodca: Petružálek, Pražák – Kreuzer, Polonyi