NHL
Winnipeg – Toronto 3:5 (kon.) | NY Islanders – Washington 0:1 (1:2 po s.n.) | Tampa Bay – Columbus 3:1 (kon.)
Pittsburgh – NJ Devils 5:1 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 2:3 (kon.) | Buffalo – Boston 1:5 (kon.)
Florida – Carolina 2:4 (kon.) | Detroit – Dallas 7:3 (kon.) | St. Louis – Colorado 2:4 (kon.)

3. Bryan Rust (PIT) – 1+1 (03:29:40)

Skončil zápas, který patřil domácím Tučňákům, kteří dokázali na rozdíl od svého soupeře využít své šance, především ve druhé třetině. Ve třetí periodě už branka nepadla, a tak domácí Pittsburgh v tomto zápase zvítězil poměrem 5:1.

59:40
    Po přihrávce Kasperiho Kapanena ještě pálil Teddy Blueger, avšak nepřesně.

58:51
    Hosté mají ještě jeden nápor v zápase, ale všichni na ledě už ví, že oba body zůstanou domácím, kteří se už výrazně přiblíží tomu, že je i v letošní sezóně uvidíme ve vyřazovací části.

57:55
    Hosté si nepohlídali přechod přes útočnou modrou čáru, a tak je hra přerušena.

57:20
    Do stoprocentní šance se dostal Brian Rust, který z mezikruží napálil levou tyč hostující svatyně!

56:35
    Ryan Murray přihrál svému spoluhráči rukavicí, a tak se píská přihrávka rukou.

56:00
    Do konce zápasu zbývají čtyři minuty. Obrázek hry je stále stejný. Obrana Tučňáků je dostatečně pevná i přes velkou snahu hostujícího celku.

54:37
    Po pasu Sidneyho Crosbyho pálil od modré čáry Brian Dumoulin, jehož ránu však Scott Wedgewood viděl, a tak se zákrokem problém neměl.

53:38
    Po zpětném pasu Nica Hischiera pálil tvrdě Andreas Johnsson, který trefil horní tyč!

53:05
    Jesper Boqvist se dostal k tvrdé ráně zleva, avšak kotouč skončil pouze v lapačce Tristana Jarryho.

52:42
    Nyní byli Tučňáci téměř minutu usazeni ve svém útočném pásmu. Bránu sice neohrozili, ale nějaký ten čas ušetřili.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:00
    Domácí jsou nadále v obranné práci perfektní a dopředu se příliš neženou. Hosté to mají při přechodu útočné modré čáry velmi složité.

50:40
    Hostům opět nevyšla dlouhá rozehrávka, a tak se opět píská icing hostujícímu celku.

49:49
    Nathan Bastian se z pravé strany chtěl prodrat až do předbrankového prostoru, ale dobrým obranným zákrokem jej zastavil Brian Dumoulin.

48:44
    Rozehrávka Ďáblů nebyla přesná, a tak se píská zakázané uvolnění.

Tomáš Němčík

Góly a asistencie: 1. Crosby (Rust), 18. Ceci (Dumoulin, Kapanen), 33. Rust (Guentzel, Crosby), 33. Kapanen (Blueger, Aston-Reese), 36. Blueger (Letang, Marino) – 13. Tennyson (J. Boqvist, R. Murray)

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin (A), Letang (A), Matheson, Ceci, M. Pettersson, Marino – Guentzel, Crosby (C), Rust – McCann, J. Carter, Zucker – Aston-Reese, Blueger, Rodrigues – Sceviour, Jankowski, Kapanen.
    New Jersey Devils: Dell (33. Wedgewood) – R. Murray, Tennyson, Siegenthaler, Severson, Butcher, C. Carrick – Kuokkanen, J. Hughes, Šarangovič – Zacha, Hischier (C), Bastian – Wood (A), M. McLeod, Bratt – A. Johnsson, J. Boqvist, N. Merkley.

Rozhodca: Kozari, South – Tobias, Baker

Diváci: 4 672