Zvolen – Poprad 4:3 (po pr.)
HKM Zvolen
4:3 (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0) Stav série: 2:0
HK Poprad
Piatok 30.04.2021, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga play-off • Finále

Je rozhodnuté, rozhodujúci gól strieľa Radovan Bondra. Zvolen v predĺžení víťazí 4:3 a v sérii zvyšuje vedenie na 2:0. Nasleduje dva dni pauza a potom séria bude pokračovať pod Tatrami. (21:01:41)

65:19
    Zvolen dal gól!
    RADOVAN BONDRA, hráč ktorý nemal pred týmto duelom na konte ani jediný gól v play off je hráčom zápasu. Po prihrávke Betkera si vzal puk pred vlastnou striedačkou a vystrelil. Dalhuisen jeho strelu zblokoval, ale čo bolo kľúčové, stratil puk z dohľadu. Naopak Bondra ho videl, dokorčuľoval si ho a prekonáva Hamerlíka strelou medzi betóny – 4:3.
    Asistencia Ben Betker.

65:08
    Marcinek bol teraz podrazený, ale rozhodcovia pustili hru ďalej.

64:00
    Mashinter sa z ničoho nič sám ocitol pred domácou bránou, ale tečom mieri iba do betónov. Kľudne ale mohlo byť rozhodnuté.

63:30
    Prvá šanca na skórovanie pre domácich, po Hraškovom nahodení mal dorážku Viedenský, ale Hamerlík bol pripravený.

62:30
    Hostia zatiaľ v predĺžení mierne aktívnejší, ale celkovo sme veľa šancí nevideli, sily ubúdajú.

61:54
    Ďalšia podobná šanca hostí. Opäť klbko hráčov pred domácim bránkoviskom a voľný puk čakal na svojho strelca. Následne opäť šarvátka, posunutá bránka a bude potrebné ju nanovo osadiť do ľadu.

61:20
    Vandas sa na drzovku natlačil na bránu, myslím že ani nezakončil, ale aj napriek tomu z toho bola šanca Popradu.

60:53
    Stupka si s Nuutinenom na modrej nerozumeli, ofsajd.

60:38
    Strela domácemu Ivanovi teraz vôbec nesadla a puk skončil vysoko na ochrannej sieti.

Predĺženie sa začne približne o 20:42.

Tretia tretina sa dohrávala už bez spomínaných štyroch hráčov a zjavne títo hráči obom tímom chýbali, predsalen je to kvalita. Či Skokan, či McPherson sú kľúčoví hráči, najmä na presilovkách. Poprad dlho držal stav 2:3 a Zvolen sa zdal miestami úplne bezradný. Navyše Poprad mal rovnako ako Zvolen ideálnu možnosť rozhodnúť v päťminútovej presilovke, ani Kamzíci ju ale nezvládli a tak prišiel zákonite trest. Z ničoho nič domácim vyšiel opäť jeden náhodný tečovaný puk a sviatočný strelec zo štvrtej lajny Marcinek vyrovnal na 3:3. Ideme tak prvý krát vo finálovej sérii do predĺženia...

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:50
    Marek Hudec v poslednej šanci základnej časti, ale Rahma neprekonáva...

59:38
    Aktuálne sa bojuje o puk pri mantinely za Rahmom.

Števo Lasab

Góly a asistencie: 20. R. Bondra (Stupka, Hraško), 22. Ivan (McPherson, Nuutinen), 56. Marcinek (Tibenský, Kotvan), 66. R. Bondra (Betker) – 3. Bjalončík (Matej Paločko), 6. Matej Paločko, 33. Mashinter (P. Svitana)

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško (A), Kubka (A), Meliško – R. Bondra, J. Mikúš, Kelemen – McPherson, Puliš (C), Nuutinen – Jedlička, Viedenský, Stupka – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Gubančok (tréner – P. Oremus)
    HK Poprad: Hamerlík (Vošvrda) – Drgoň, Vishnevskiy, D. Brejčák (A), Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Kramár – P. Svitana (C), Skokan, Bjalončík– Matúš Paločko, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan (A), Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš (tréner – P. Mikula)

Rozhodca: D. Konc st., Tvrdoň – Kacej, Stanzel (video – Kontšek)