Crystal Palace – Manchester City 0:2 (kon.) | Brighton – Leeds 2:0 (kon.) | Chelsea – Fulham 2:0 (kon.)
Everton – Aston Villa 1:2 (kon.)
Crystal Palace FC
0:2 (0:0)
Manchester City
Sobota 01.05.2021, 13:30 • Selhurst Park, Londýn • Anglická Premier League • 34. kolo

Máme za sebou súboj medzi Crystalom Palace a Manchestrom City. V prvom polčase sme gól nevideli, chýbal v ňom väčší pohyb a pokoj vo finálnej fáze, najmä na strane Manchestru City. Domáci prakticky iba bránili na vlastnej polovici. Po zmene strán rozhodol favorit o svojom víťazstve vďaka dvom rýchlym zásahom po sebe. V 57.minúte otvoril skóre zápasu peknou strelou pod brvno Agüero, o dve minúty neskôr sa presadil aj Torres. V závere zápasu sa snažil viackrát skórovať aj aktívny Sterling, krídelník hostí ale v tomto zápase neprekonal domáceho brankára. Manchester City si tak tri body postrážil a je iba krôčik od spečatenia zisku ligového titulu. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. (15:21:39)

90+2
    Autové vhadzovanie pre Manchester City na polovici domáceho celku.

90+1
    Hostia dohrávajú dnešný zápas na vlastnej polovici.

90
    Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase tri minúty.

89
    Po rohovom kope strieľa vysoko nad bránu Crystal Palace Gabriel Jesus.

88
    Hostia kontrolujú záver dnešného zápasu, s loptou kombinujú na vlastnej polovici. Agüero nakoniec získava rohový kop, domáci brankár jeho strelu musel vyraziť nohou.

87
    Striedajúci Ayew sa snažil získať rohový kop, domáci futbalista ale nebol úspešný pri rohovej zastávke. Odkop od brány hostí.

85
    Zinchenko fauluje pri postrannej čiare, priamy voľný kop pre Crystal Palace.

84
    Za obranou hostí sa ocitol v dobrej šanci Zaha, výborný obranný zákrok predviedol Aké.

83
    Dobrá prihrávka Zinchenka na Sterlinga, technická strela hosťujúceho hráča ani tentokrát nekončí v domácej sieti.

82
    Striedanie v tíme Crystal Palace FC: z ihriska odchádza Andros Townsend, prichádza Jordan Ayew.

82
    Strela Sterling z priameho voľného kopu smeruje iba na prázdnu tribúnu.

81
    Žltú kartu dostáva Cheikhou Kouyaté (Crystal Palace FC).

80
    Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 10 minút, držanie lopty je nasledovné: 29% – 71%.

79
    Prihrávka Warda na Matetu je nepresná, lopta v moci futbalistov Manchestru City.

78
    Agüerov jemný center sa dostal až ku Sterlingovi, ktorého strela z vnútra šestnástky bola opäť zblokovaná.