Prostějov – Hr. Králové 1:2 (kon.)
1. SK Prostějov
1:2 (1:0)
FC Hradec Králové
cz Utorok 04.05.2021, 17:00 • Stadion Za Místním nádražím • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ)

S těmito slovy už se s Vámi z Prostějova loučím, ale srdečně vás zvu ke sledování textového přenosu sobotního zápasu s Líšní, kterým vás znovu provede Adam Kodet. (18:57:06)

Je konec! Hostující lavička se hlasitě raduje, stejně jako hráči v černých dresech v poli. Hradec Králové vítězstvím 2:1 v Prostějově za prvé oplatil soupeři podzimní porážku a za druhé udělal obrovský krok k vytouženému postupu. A nutno podotknout, že Východočeši vyhráli zaslouženě a hotovo mohlo být už po první půli, ve které Hradec spálil spoustu šancí. Radoval se ale Prostějov, který poslal do vedení nádhernou ranou do vinglu David Jurásek. Hradec ale vstoupil do druhé půle velmi odhodlaně a do dvaceti minut skóre zápasu otočil. Postaral se o to nejprve průnikem středem hřiště a tvrdou ranou Adam Vlkanova, 13 minut poté ho napodobil Pavel Dvořák, který protáhl svou gólovou sérii na čtyři zápasy a je klíčovým mužem Votroků v jarní části. Hradec tak navýšil náskok na čele tabulky a už je v podstatě jednou nohou zpátky v první lize.

90+4

90+4
    Langer u postranní čáry ještě zkosil Urma, který se také dlouho válí po zemi, tady už se hrát nebude.

90+4
    Král využil lehkého kontaktu a skácel se k zemi, Hradec už si tři body z Hané pohlídá.

90+3
    Brankáři Reichlovi pochopitelně moc nechtělo rozehrávat a dostal žlutou kartu za zdržování.

90+3
    Jurásek měl šanci ještě provětrat defenzívu Votroků z rohu a našel hlavu Suse, ten byl ale mimo pozici, ze které by mohl branku ohrozit.

90+2
    Nastavovat se budou ještě čtyři minuty. Prostějov to nevzdává, už je ale znatelně pod tlakem.

90
    Vlkanova odchází ze hřiště a předává kapitánskou pásku Dvořákovi. Místo Vlkanovy přichází do hry Dominik Soukeník.

90
    Prostějovští hráči skáčou jak potrefení kamzíci, ale u rozhodčích nepochodil ani Spáčil ani Koudelka. Pak to Matoušek vzal na sebe a v otevřeném prostoru krásně vypálil na zadní tyč, chybělo pár desítek centimetrů.

89
    Mucha už je hodně vystoupený z branky, Šmehyl ho do ní ale zpátky zahnal nepřesným pasem.

87
    Prekop není schopen pokračovat ve hře a místo něj přichází Jiří Kateřiňák.

87
    Prekop zůstává ležet na hřišti, Chytly ho křeče a dokonce přichází do hry i nosítka.

87
    Koudelka se dral středem hřiště k zakončení, v poslední chvíli mu ho překazil dobře postavený Donát.

87
    Erik Prekop se snažil prodrat do vápna na sílu, ale proti dvojici bránících hráčů se mu to nepodařilo.

86
    Bialek svůj restart sezóny hned okořenil žlutou kartou, když mimo míč trefil Prekopa do obličeje.

85
    Záviška s Mejdrem si vyměnili míč a druhý jmenovaný ho téměř z koncové čáry nacentroval do vápna. Tam ho nohou ve vzduchu zasáhl Dvořák, ale namířil ho jen do náruče připraveného Muchy.

84
    Žlutou kartu si právě vysloužil i domácí brankář Filip Mucha.

83
    Centry Mejdra a Závišky mířily daleko do vápna, tam se ale míče staly kořistí domácí obrany.