Florida – Dallas 5:4 (po pr.) | NJ Devils – Boston 0:3 (kon.) | NY Rangers – Washington 3:6 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 7:2 (kon.) | Carolina – Chicago 5:2 (kon.) | Montreal – Toronto 3:2 (po pr.)
Columbus – Nashville 3:4 (po pr.) | Buffalo – NY Islanders 4:2 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 2:1 (kon.)
St. Louis – Anaheim 3:1 (kon.) | Minnesota – Vegas 6:5 (kon.) | Arizona – LA Kings 2:3 (kon.)
Vancouver – Edmonton 3:5 (kon.) | San Jose – Colorado 4:5 (po pr.)
San Jose Sharks
4:5 (1:1, 2:0, 1:3 - 0:1)
Colorado Avalanche
cz Utorok 04.05.2021, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně
    Colorado Avalanche – San Jose Sharks 4 : 3
    Colorado Avalanche – San Jose Sharks 3 : 0
    San Jose Sharks – Colorado Avalanche 0 : 4
    San Jose Sharks – Colorado Avalanche 6 : 2
    Colorado Avalanche – San Jose Sharks 7: 3

V letošní sezóně ani jeden zápas nedoputoval do prodloužení. Navíc San Jose dokázalo svého soka porazit jen jednou a uvidíme, zda se jim podaří přidat i druhé vzájemné vítězství v této sezóně.

Laviny už mají jistotu play off a aktuálně drží druhé místo v divizní tabulce. Na vedoucí Vegas ztrácí čtyři body. Na třetí Minnesotu mají pak náskok dvou bodů. Colorado bude chtít v závěru sezóny minimálně udržet svou druhou příčku, případně sesadit Rytíře z první pozice.
    Nejproduktivnějším hráčem týmu je Nathan MacKinnon (20+43). Coloradu výrazně pomáhá jejich brankář Philipp Grubauer, který je nejvytěžovanějším brankářem v rámci celé NHL. Zasáhl do 35 zápasů a jeho úspěšnost je přes 92%, v letošním ročníku dokázal šestkrát vychytat čisté konto. V měsíci březnu navíc táhl tým za sedmi výhrami v řadě za sebou. Zároveň Grubauer chytá i o svoji budoucnost, neboť mu v Coloradu končí tříletá smlouva a bude otázkou, kam budou kroky Grubauera následně směřovat nebo zůstane v Coloradu i v následujícím ročníku. Hodně napoví, jak si Laviny povedou v blížícím se play off.

Kosatky už mají jen velmi malou šanci na postup do play off. Zbývá jim odehrát pět zápasů, tj. deset bodů v případě výher. A na St. Louis, které je nyní na čtvrté postupové pozice, ztrácí osm bodů. Pravděpodobnost je tedy hodně malá.
    Nejproduktivnějším hráčem týmu je Evander Kane (20+23). Český útočník Tomáš Hertl je hned na druhém místě s celkovým počtem 36 bodů (16+20).
    Kane se potácí ve finančních dluzích, ovšem na jeho hráčském umu osobní problémy neudělaly žádný šrám. V prohlášení Kane napsal, že podstupuje terapii a doufá, že se závislosti na gamblingu brzy zbaví a tato kapitola jeho života se stane minulostí.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

00:01

00:30
    Jako první se do útoku dostalo San Jose a střela z pravé strany byla před Grubauerem zablokována.

01:07
    Další, spíše, nahození už končí na hrudi brankáře Colorada. O první střelu se postaral Knyžov.

01:33
    Nazem Kadri už si chystal pozici na střelu, ale puk se mu trošku namotal na čepel a musel nakonec prodloužit na spoluhráče k mantinelu.

02:48
    Defenzíva San Jose nyní vystihla přihrávku soupeře a podařilo se jim vyvézt puk. Při přechodu do útoku se provinilo ofsajdem.

03:15
    Už i Colorado se dostalo do své první střely, ale brankář San Jose si poradil.

03:20
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Z rychlého protiútoku tu máme první branku zápasu. Barabanov dojel za branku delší puk a i s pomocí odrazu od hráče a zásahu Grubauera se puk dostal před branku, kde se jej ujal EVANDER KANE a ten trefil prostor u levé tyče. Asistence: Bez asistence.
    03:20 Evander KANE - 1:0

04:28
    Hráči Colorada bojovali o puk za brankou Jonese, ale nakonec se nedostali s pukem do střelecké pozice.

05:05
    Pravý beton musel vytáhnout Grubauer proti střele hráče San Jose, které vstoupilo do duelu velmi dobře. Přestože dnešní výhra St. Louis nad Anaheimem, jim definitivně pohřbila naděje pro letošní play off.

05:38
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Hodně nečekaná branka! Po vyhraném buly vystřelil MacKinnon, Jones ještě stačil hbitě zasáhnout, ale na dorážku MIKKA RANTANENA už nestačil zareagovat. Asistence: Nathan MacKinnon a Gabriel Landeskog.
    05:38 Mikko RANTANEN - 1:1

06:39
    Devon Toews vyprodukoval rychlou ránu, kdy Jones musel opět dávat pozor na trošku nečekané zakončení soupeře.

07:57
    Avalanche po rozpačitém začátku už dostávají hru více pod svou kontrolu, ač se jim nyní přechod do útoku moc nepodařil.

08:36
    Noah Gregor dostal více prostoru na levé straně a využil to zakončením, které však mířilo mimo branku Grubauera.

09:20
    Nyní sledujeme pasáž hry, kdy se nepřerušuje a hra se přesouvá z jedné strany na druhou.

09:41
    Valerij Ničuškin se dostal do slibné pozice, ale Jones si poradil proti jeho střele.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:05
    Meier se provinil hákováním proti Makarovi a Colorado má před sebou první přesilovou hru.

10:36
    Prvních třicet vteřin nám zatím nepřineslo nic vážného ze strany přesilové hry Lavin.

11:20
    Nathan MacKinnon poslal puk na branku z levé strany a před brankou se ještě hráči Colorada pokoušeli o dorážku a Jones s vypětím všech sil zabránil brance.

12:01
    Vzápětí další závar před Jonesem a poté dobrá pozice pro MacKinnona, který nyní netrefil odkrytou branku.

12:33
    Colorado pokračuje ve svém zvýšeném tlaku i po konci přesilové hry a nyní tlačí na San Jose.

13:18
    Jones nyní dobře a reflexivně zareagoval proti Ničuškinovi, jehož dobrou ránu vyrazil bruslí.

14:36
    Útočná první formace Colorada opět dělala problémy před brankou Kosatek! Nyní chtěl dostat svůj celek do vedení Rantanen. 12:3 je to aktuálně na střely pro Colorado!

16:01
    San Jose se nyní daří držet hru ve středním pásmu a nyní trochu otupilo tlak svého soka.

17:04
    Po druhé komerční pauze pokračuje Colorado ve svém útočné snaze a i nadále motá hlavy hráčům San Jose.

17:45
    Tomáš Hertl dostal dlouhý puk na modrou čáru, kde si jej sice zpracoval, ale dál už se nedokázal dostat.

18:36
    Colorado se opět rozestavilo v útočném pásmu a hledá cestu k brance Jonese.

18:57
    Nakonec se domácímu celku daří dostat k puku a dostat hru alespoň do střední části ledové plochy.

20:00

San Jose začalo zápas dobře a aktivně. Odměnou jim za to byla branka v podání Kaneho. Ovšem poté se Colorado probudilo a začalo taky hrát. Po dobře vyhraném buly se dostalo ke své dnešní první brance a rázem bylo vyrovnáno. Následně Colorado začalo přehrávat svého soka, což se i projevilo na počtu střel na branku Jonese. Nicméně k další brance se již v první třetině nedostalo.

Střely na branku: 5:13!

20:01

20:33
    Grubauer jako první musel zasahovat proti snaze soupeře. Poté se ještě do šance pokoušel dostat Meier.

21:00
    O další trefu se postaral Noah Gregor, který zamířil přesně do brankáře Grubauera.

21:57
    Velká chyba při rozehrávce Colorada, kdy se puku ujal TOMÁŠ HERTL, který si přehodil puk z forhendu na bekhend a překonal Grubauera v brance. Velmi hezky vyřešená situace od českého útočníka. Bez asistence.
    21:57 Tomáš HERTL - 2:1

23:23
    San Jose tedy ukázalo velmi dobrý vstup i do druhé třetiny zápasu.

23:51
    Grubauer musel nyní zasahovat u své pravé tyčky proti snaze Meiera, který už má několikátý pokus na branku soupeře a je zatím jedním z nejaktivnějších hráčů domácích.

24:10
    Rudolfs Balcers v dobré pozici neuspěl, následně ještě přihrával na lépe postaveného Barabanova, jehož pokus byl zablokovaný.

25:00
    Colorado získává puk a pokouší se přihrávkami uklidnit svou hru a zaútočit.

25:20
    To se jim vzápětí daří a jeden z hráčů se nebezpečně proháčkoval do zakončení, ovšem minul branku.

26:40
    Poměrně snadná rána od Kiefera Sherwooda, se kterou neměl Jones sebemenší problémy.

27:06
    Obránce Colorada nyní zastavil přihrávku zpoza branky a vyklízí prostor před svým brankovištěm.

27:36
    MacKinnon si na bruslil s pukem, ale nakonec se mu nepodařilo dostat do střelecké pozice.

27:47
    Tak to se podívejme. Defenzíva Colorada ve druhé třetině není skálopevná! Autorem branky je EVANDER KANE, který si z vlastního pásma nabruslil na dlouhý puk, a i přes bránícího Makara dokázal zasunout puk za Grubauera. Asistence: Alexandr Barabanov a Tomáš Hertl.
    27:47 Evander KANE - 3:1

28:34
    Donato ve velké šanci, který střílel z pravé strany a Grubauer se hbitě stačil přesunout a vyrazit jeho pokus! Tří brankové vedení San Jose nebylo daleko!

29:44
    Colorado je nyní pod velkým tlakem, defenzíva a Grubauer nyní neví kam dříve!

30:24
    12:1 je to nyní na střely pro San Jose v průběhu dosavadní třetiny, které zcela otočilo hru ve druhé třetině. Nyní zazvonila horní tyčka za Grubauerem!

31:06
    Makar střílel od modré čáry a po delší době i nějaké dění v obranném pásmu Kosatek.

31:41
    Devon Toews nakonec nedostal puk až na brankáře, který před ním srazil jeden z hráčů San Jose.

31:42
    Hertl poslal puk do hlediště a Colorado si zahraje sovu druhou přesilovku.

32:22
    Sharks se osvobozují a dostávají puk výhozem až do pásma Colorada.

32:43
    MacKinnon se pokoušel bekhendem poslat puk před branku, kde o něj bojoval Gabriel Landeskog, o kterého se však postarala defenzíva.

33:32
    Nikolaj Knyžov nyní zablokoval střelu z pravé strany a po dalším vyhození končí druhá přesilovka Colorada, které ani druhou možnost nevyužilo.

35:05
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Ryan Graves – 2 min., podrážení).

35:42
    Erik Karlsson dostal puk na střelu a hned jej poslal na branku. Defenzíva a ani Grubauer chvíli nevěděli kde se puk před brankou schoval. Nakonec jej defenzíva Avalanche vyhazuje ze svého pásma.

35:48
    Po dalším zavezením puku přišla dobrá rána nad branku Grubauera.

36:29
    San Jose sice nevyužilo svou první přesilovku, ale i nadále má více ze hry ve druhé třetině a drží si slibný náskok.

36:53
    Prudké nahození ze strany hostí se odrazilo zpět do středního pásma a Colorado se tak nedostalo do útoku.

37:44
    Barabanov byl vytlačen z dobré pozice a nedokázal tak ideálně zakončit.

38:20
    Blíží se konec druhé třetiny a nyní se hra přelévá z jedné strany na druhou. Colorado se dostalo z tlaku soupeře, ovšem sami se nedostávají do nějakých šancí.

39:03
    Jones si připsal další zákrok a bude se vhazovat před jeho brankou. Colorado nejvíce branek nastřílelo právě ve druhých třetinách, nyní to však vypadá, že vyjdou na prázdno.

40:00

San Jose zcela změnilo průběh hry ve druhé třetině a díky svým dvěma brankám má před třetí třetinou dvou brankové vedení! O jednu z nich se postaral i Tomáš Hertl, který ukázal svůj hokejový um. Colorado vyrovnalo hru až v závěrečných minutách, ovšem výrazně Jonese neohrožovalo.

Střely na branku ve druhé třetině: 13:2!

40:01

40:58
    Ryan Graves a jeho pokus byl zablokovaný, defenzíva San Jose je od úvodu třetí třetiny pod tlakem.

41:18
    Úvodní tlak Colorada nese své ovoce. Burakovsky se zbavil soupeře a dokázal vystřelit. Jones i za pomocí horní tyčky odrazil puk zpět před branku, kde jej dorazil do branky VALERIJ NIČUŠKIN. Asistence: André Burakovsky a Ryan Graves.
    41:18 Valerij NIČUŠKIN - 3:2

42:50
    Colorado pokračuje ve své aktivní hře, kterou nastolilo od začátku této třetiny a vypadá to, že bude chtít ještě něco s výsledkem udělat.

43:32
    San Jose si z rychlého protiútoku vrací své vedení o dvě branky. TIMO MEIER propálil z pravé strany vše co mu stálo v cestě a o levou tyčku poslal puk do branky. Meier si za svou dnešní snahu branku rozhodně zasloužil. Asistence: Brent Burns a Mario Ferraro.
    43:32 Timo MEIER - 4:2

44:24
    Následně nebyl daleko od svého dnešního hattricku Kane, který nedotáhl své zakončení do zdárného konce.

45:03
    Třetí přesilovka pro hosty. Trochu zbytečně nyní podrazil Dylan Gambrell Kadriho.

45:05
    Ihned po vhazování poslal Gabriel Landeskog puk na Rantanena, který se nerozpakoval a vystřelil směrem na branku.

45:26
    Druhé vyhození San Jose během krátké chvíle a i tohle oslabení zatím zvládají dobře.

46:06
    Při přechodu modré čáry si nyní nerozuměl Gabriel Landeskog a MacKinnonem.

46:33
    Nyní ani André Burakovsky nedokázal přejít přes modrou čáru a musí se vracet s pukem do středního pásma.

47:03
    San Jose zvládlo i třetí oslabení a nyní Coloradu nedovolilo vůbec nic. Navíc hostům dnes přesilové hry moc nejdou.

48:31
    Domácí nyní kontrolují hru a nikam se neženou. Bezpečně se jim nyní daří hlídat střední pásmo.

48:51
    Ovšem nyní se nepohlídali MacKinnona, který se dostal ke střele a Jones musel zasahovat.

48:59
    A zase je tu branka Colorada ihned po vhazování. Autorem branky je GABRIEL LANDESKOG, který se ujal puku a ranou švihem do šibenice překvapil Jonese v brance. Defenzíva San Jose nyní zaváhala a opět dovolila soupeři kontaktní branku. Asistence: Nathan MacKinnon.
    48:59 Gabriel LANDESKOG - 4:3

50:11
    Závěr třetí třetiny nám tedy slibuje ještě určité drama. Tak uvidíme, zda se Colorado dostane podruhé v zápase k vyrovnání.

50:46
    Jones toho moc neviděl, nakonec se od něj střela od modré čáry odrazila do rohu kluziště.

50:58
    Zakázané uvolnění San Jose a během krátké chvíle jde o několikáté přerušení. Hra se nyní trochu kouskuje.

51:08
    Hertl nyní obětavě vystoupil proti střele MacKinnona a srazil puk mimo branku.

51:30
    MacKinnon v další šanci, tentokrát však neuspěl proti brankáři, který dnes drží naděje Sharks.

51:55
    Graves nahazoval na teč, ovšem Joonas Donskoi se nedokázal dostat k puku včas. Colorado si pomalu a jistě tvoří tlak na svého soka.

52:45
    Nathan MacKinnon zamíchal s pukem a až byl téměř před brankou soupeře, v rozhodující chvíli mu sklouzl puk z čepele.

53:40
    Patrick Marleau šel se spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho. Marleau se nakonec rozhodl pro střelu, se kterou neměl brankář Grubauer problémy.

54:10
    Conor Timmins střílel z pravé strany, neúspěšně. Na druhé straně se do úniku po pravé straně dostal Kevin Labanc, který minul branku Colorada. Oba celky hrají v závěru třetí třetiny otevřenou partii.

54:59
    Lehčí střelu z pravé strany nyní zastavil brankář San Jose, který nyní bude určitě čelit velkému tlaku ze strany Colorada.

55:17
    Po rychlé kombinaci přišla střela MacKinnona od modré čáry a i nyní si Jones poradil.

55:40
    Kane je hladový po hattricku, kdy dostal puk do jízdy. Grubauer si počkal na jeho dorážku v jeho blízkosti.

56:21
    A je vyrovnáno! Autorem branky je NAZEM KADRI, který si najel po levé straně a filigránsky zavěsil puk pod horní tyčku. Ten se ihned odrazil zpět před branku a chvíli trvalo, než všichni hráči pochopili, že Kadri trefil puk do branky. Bez asistence.
    56:21 Nazem KADRI - 4:4

57:19
    Brankář Colorada si chytil vysoký puk do lapačky, ač mířil mimo jeho branku a bude se vhazovat před jeho brankou.

58:03
    Poslední dvě minuty základní hrací doby a Colorado je stále při chuti a snaží se ještě rozhodnout.

58:28
    Najednou se před brankou Colorada zjevil Kane, kterému na poslední chvíli puk sebral obránce.

59:10
    Logan Couture golfovým úderem hledal ve středním pásmu Gambrella.

60:00

Colorado zlepšilo svou hru v závěrečné třetině a nakonec se jim podařilos táhnout dvou brankový náskok. Až prodloužení bude muset rozhodnout tento duel a půjde tak o první prodloužení v rámci vzájemných zápasů v letošním ročníku, mezi oběma celky.

Střely na branku ve třetí třetině: 9:15!

60:01

60:35
    Prodloužení začalo Colorado s pukem na svých čepelích.

60:41
    Neuběhla ani minuta prodloužení a je rozhodnuto. Autorem branky je ANDRÉ BURAKOVSKY který vypálil a Jonesovi propadl puk pod levou rukou a ten skončil v síti. Asistence: Cale Makar a Mikko Rantanen.
    60:41 André BURAKOVSKY - 4:5

Střely na branku v prodloužení: 0:1!
    Střely celkem v zápase: 27:31!

San Jose dnes odehrálo jeden z těch lepších zápasů proti Coloradu, které se dnes muselo více zapotit. Nakonec získává druhý bod v prodloužení a nyní už ztrácí jen dva body na první Vegas a stále může pomýšlet na první pozici v divizi! Oba celky ještě čeká jeden vzájemný zápas v závěru základní části.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Martin Jones (SJS) – 26 zákroků, 5 OG, úspěšnost 83,9%, odchytal 60:41
    Philipp Grubauer (COL) – 23 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,2%, odchytal 60:41

Česká a slovenská stopa
    Tomáš Hertl (SJS) – 1+1, +2 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 20:35
    Christián Jaroš (SJS) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 10:44

1. André Burakovsky (COL) 1+1
    2. Evander Kane (SJS) 2+0
    3. Alexandr Barabanov (SJS) 0+1 (07:13:20)

Adam Dořák

Góly a asistencie: 4. E. Kane, 22. Hertl, 28. E. Kane (Barabanov, Hertl), 44. Meier (Burns, Ferraro) – 6. Rantanen (MacKinnon, Landeskog), 42. Ničuškin (Burakovsky, Graves), 49. Landeskog (MacKinnon), 57. Kadri, 61. Burakovsky (Makar, Rantanen)

San Jose Sharks: M. Jones (Kořenář) – Ferraro, Burns (A), Knyžov, E. Karlsson (A), Vlasic, Ch. Jaroš – Barabanov, Hertl, E. Kane – Balcers, Couture (C), Meier – Gregor, Gambrell, Labanc – Donato, Marleau, Leonard.
    Colorado Avalanche: Grubauer (J. Johansson) – Makar, D. Toews, Nemeth, Graves, Timmins, Renouf – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Ničuškin, Jost, Burakovsky – Donskoi, Kadri, Söderberg – Compher, Bellemare, Sherwood.

Rozhodca: C. Lee, G. Hebert – J. Fournier, V. Rody

Diváci: 1 071