Mainz – Dortmund 1:3 (kon.) | Lipsko – Wolfsburg 2:2 (kon.)
RB Lipsko
2:2 (0:2)
VfL Wolfsburg
cz Nedeľa 16.05.2021, 20:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Nemecká Bundesliga • 33. kolo

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 10:8. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:15. (22:27:07)

Zápas je u konce. První poločas patřil jednoznačně Wolfsburgu, druhý zase Lipsku. To dokázalo skórovat už v 51. minutě a převzalo kontrolu nad hrou. K vyrovnání mu pomohla penalta, kterou proměnil Sabitzer. Hosté tak přišli o nadějné vedení, ale přesto se na hřišti mocně radují, protože si díky jednomu bodu za remízu zajistili, že se na jejich stadionu příští rok bude hrát Liga Mistrů. Lipsko zůstane na druhém místě už bez ohledu na poslední zápas sezóny.

90+5

90+4
    Lipsko mělo k dispozici volný přímý kop z větší vzdálenosti. Vzal si ho na starost Nkunku, ale míč poslal pouze na hlavy připravené obrany soupeře.

90+3
    Weghorst se snažil dlouhou přihrávkou do běhu poslat do úniku Roussillona, ale to se mu nepovedlo. Do trajektorie přihrávky vstoupil Klostermann a odebral ho.

90+2
    vypadá to, jako by oba týmy už hrály spíše na to, aby utkání co nejrychleji dohrály. Jako už by chtěly co nejdříve do kabin.

90
    Sudí nastavuje k tomuto poločasu ještě pět minutek nad rámec základní hrací dobry.

89
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Jérôme Roussillon.

88
    Yussuf Poulsen si naběhl do vápna a dostal tam také přihrávku. Udělal dva kroky a vypálil, ale jeho střela nabrala směr hodně vysoko nad horní tyčku Casteelsovy branky.

87
    Lipsko vybojovalo další rohový kop. Opět se ho ujal Christopher Nkunku. Ten ho ale neposlal na žádného ze svých spoluhráčů. Ve vápně skvěle zareagovala obrana.

85
    Žlutou kartu dostává Bote Baku (VfL Wolfsburg).

83
    Christopher Nkunku se dostal do souboje. Protihráče ale nemohl o míč obrat a tak ho fauloval. Hlavní arbitr Felix Zwayer odpískal faul a okamžitě hráči šel domlouvat.

82
    Pokud se Wolfsburgu dnes nepodaří vyhrát, ale prohraje, nebo se zrodí remíza, na třetím místě bude Dortmund. V případě výhry by ho ale Wolfsburg mohl přeskočit.

81
    Wolfsburg se zdá býti druhým gólem domácího celku dosti zaskočen. Je pasivní, nenapadá a nehrne se do útočných akcí.

79
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Josuha Guilavogui.

78
    Srovnáno! Lipsko je zpět ve hře! MARCEL SABITZER se ujal pokutového kopu a zvládl ho na jedničku. S klidem poslal míč po zemi do pravého dolního růžku, zatímco gólman Casteel skočil na opačnou stranu.

76
    Sudí po předchozím souboji ve vápně jde zkontrolovat situaci na obrazovce. Zdá se totiž, že byl Haidara faulován. Bude to penalta?

75
    V hlavičkovém souboji o míč se srazili dva hráči domácích a jeden host. Paulo Otavio a Amadou Haidara leží na zemi a vyžadují ošetření.

Jiří Polášek

Góly: 51. Kluivert (Sabitzer), 78. Sabitzer (pen.) – 12. Philipp (Arnold), 45+2. Philipp (Baku)

Karty:   20. Henrichs (RBL), 36. Konaté (RBL), 44. Sabitzer (RBL) – 52. Mbabu (WOF), 60. Arnold (WOF), 85. Baku (WOF)

RB Lipsko: Gulácsi – Henrichs (46. Angeliño), Orban, Konaté (63. Upamecano), Klostermann – Laimer (46. Haidara), Sabitzer – Forsberg – Nkunku, Y. Poulsen, Kluivert (70. Hwang Hi-čchan).
    Náhradníci: Martínez – Angeliño, Haidara, Hwang Hi-čchan, Kampl, Mukiele, Sörloth, Upamecano.

VfL Wolfsburg: Casteels – Mbabu, Lacroix, Brooks, Otávio – X. Schlager, Arnold – Baku (89. Roussillon), Philipp (79. Guilavogui), Gerhardt – Weghorst.
    Náhradníci: Pervan – Bruma, Ginczek, Guilavogui, Joao Victor, Mehmedi, Pongračić, Roussillon, Siersleben.

Rozhodca: F. Zwayer (Německo)