Washington – Boston 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Vegas – Minnesota 0:1 (po pr.)
Washington Capitals
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0) Stav série: 1:0
Boston Bruins
cz Nedeľa 16.05.2021, 01:15 • Capital One Arena, Washington • Play-off NHL • Osemfinále

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný nedělní den. Na počtenou! (04:38:24)

3. Brenden Dillon (WSH) – 1+0

Skončilo nám první utkání letošního play-off NHL. Washington vyhrál zaslouženě, protože byl o chlup lepším týmem. Dvakrát vedl, ale pokaždé se Boston dokázal vrátit do hry. Domácí mohli utkání rozhodnout už v základní hrací době, ale dvakrát v tomto utkání pálili do tyče. Nakonec rozhodující branka padla v 65. minutě, kdy se trefil Nic Dowd. Konečný výsledek prvního utkání tak zní 3:2 po prodloužení.

64:41 Nic DOWD - 3:2

64:41
    Washington právě vstřelil branku!
    Je hotovo! První bod v sérii si připisují hokejisté Washingtonu. V 65. minutě utkání rozhoduje NIC DOWD, který naprosto parádně tečoval ránu T. J. Oshieho z mezikruží, jemuž nabil Tom Wilson. Bostonský realizační tým si ještě vzal trenérskou výzvu, se kterou ovšem neuspěl. Chtěl přezkoumávat, jestli se náhodou neměl pískat ofsajd. 3:2 po prodloužení. Asistence: T. J. Oshie a Tom Wilson.

64:05
    David Pastrňák to proti Andersonovi zkusil z pravého křídla. Lapačka zkušeného brankáře ale byla v pohotovosti.

63:39
    Michael Raffl využil menšího zaváhání bostonské obrany. Pronikl středem kluziště, ale klec hostujícího celku minul.

62:56
    Garnet Hathaway si hledal prostor před brankovištěm. Kotouč k němu nedoputoval.

62:34
    Jérémy Lauzon se rychle otáčel ve vlastním pásmu a o chvíli později nabízel kotouč dopředu. Na útočné modré čáře se ale Bruins provinili ofsajdem.

61:56
    Sprongova přihrávka hledala Oshieho. Zkušený Američan ale nedostal kotouč přesně na hůl.

61:33
    Brandon Carlo střílel zápěstím od modré čáry. Jeho pokus ale zastavil jeden z bránících hráčů.

60:50
    Boston získal vhazování v útočném pásmu, ale nyní se už hraje daleko od Andersonovy brány.

60:13
    Na začátku prodloužení si hledal volný prostor David Pastrňák, jenž také zkoušel stahovačku. Kotouč jej ale moc neposlechl, a proto měl bránící hráč Dmitrij Orlov snadnou práci.

60:01

Třetí dějství plynulo velmi rychle. Oba celky se snažily utkání rozhodnout a podstatně blíže k tomu byli domácí. Největší šanci třetiny měl Justin Schultz, který ale svou ránu z prostoru mezi kruhy namířil pouze do tyče. Více práce rozhodně měl Tuukka Rask, naopak Boston se do střeleckých pozic zas tolik netlačil.

Střely na bránu po 3. třetině: 31 – 24

60:00

59:44
    Hostující beci drží kotouč ve svém pásmu. Zřejmě to ale ještě zkusí směrem dopředu.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 7. T. Wilson (Oshie, Sprong), 29. Dillon (Mantha, Ovečkin), 65. Dowd (Oshie, T. Wilson) – 14. DeBrusk (Lazar), 37. N. Ritchie (Pastrňák, McAvoy)

Washington Capitals: Vaněček (14. C. Anderson) – Carlson (A), Orlov, J. Schultz, Dillon, Chára, Jensen – Mantha, Bäckström (A), Ovečkin (C) – M. Raffl, Eller, Sheary – T. Wilson, Oshie, Sprong – Hathaway, Dowd, Hagelin.
    Boston Bruins: T. Rask (Swayman) – McAvoy, Grzelcyk, Carlo, Reilly, K. Miller, Lauzon – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – C. Smith, Krejčí (A), Hall – Coyle, Kuraly, N. Ritchie – Wagner, Lazar, DeBrusk.

Rozhodca: Luxmore, Dwyer – Daisy, Cormier

Diváci: 5 333