Washington – Boston 3:4 (po pr.) | Carolina – Nashville 5:2 (kon.) | Colorado – St. Louis 4:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
5:2 (1:1, 1:1, 3:0) Stav série: 1:0
Nashville Predators
cz Utorok 18.05.2021, 02:10 • PNC Arena, Raleigh • Play-off NHL • Osemfinále

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (05:01:36)

3. Nino Niederreiter (CAR) – 1+0

Dnešnímu utkání přihlíželo 12 000 diváků.

Carolina v prvním utkání play-off potvrdila roli favorita, na domácím ledě porazila Nashville 5:2.

Zápas se lámal ve třetí třetině, do níž celky nastupovaly za nerozhodného stavu 2:2. Ve 43. minutě vrátil po výborné práci Nečase domácím vedení Nino Niederreiter, načež v končící 48. minutě navýšil náskok a svůj druhý gól v utkání vstřelil kapitán Jordan Staal. Hosté bojovali do posledních minut, ale při powerplay inkasovali pátou branku, do odkryté klece kotouč dovezl Andrej Svečnikov.

Vítěz Centrální divize vkročil do vyřazovací fáze správnou nohou, ale nemá ani zdaleka vyhráno. Pro postup potřebuje takové kroky udělat ještě tři.

59:38
    Za neustávajícího mávání šál domácích fanoušků ubíhají poslední vteřiny prvního střetnutí mezi Carolinou a Nashvillem. Ještě jednou si zahrál Nedeljkovic, po mantinelu přesunul hru do středního pásma.

59:09
    Hosté se snaží alespoň zmírnit porážku. Alex Nedeljkovic předvedl v krátkém sledu dva těžké zákroky. Nejprve zakročil pravým betonem, posléze vyrážečkou.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:13
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Teuvo Teräväinen – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    58:13 Andrej SVEČNIKOV - 5:2

58:13
    Carolina právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! ANDREJ SVEČNIKOV vystihl rozehrávku od levého mantinelu a vyrazil vstříc prázdné bráně. Ruskému útočníkovi nezabránil ani hákující Ellis. Bez asistence.

58:03
    Velkou chybu udělal Dougie Hamilton. měl dostatek času na rozehrávku, přesto kotouč poslal přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

57:47
    Výbornou práci odvedl Trocheck společně s Nečasem. Sice nakonec po nedomluvě došlo k odpískání ofsajdu, to však domácím za současného stavu určitě nevadí.

57:25
    Hosté konečně získali pozici v útočném pásmu. Juuse Saros na nic nečeká a upaluje na střídačku. Nashville zkouší powerplay!

56:52
    Definitivní razítko na vítězství Canes měl na holi Nino Niederreiter. Už to vypadalo, že vyřadil ze hry posledního obránce Josiho, ten však v poslední chvíli vložil za sebe hokejku a střelu krajana zblokoval.

56:23
    Domácí hraj přesně to, co potřebují. Dougie Hamilton udržel kotouč na modré čáře a zkusil štěstí nahozením. Saros vyrážečkou odpálil touš do rohu.

55:59
    Ellisovi se vůbec nepodařilo rozehrávka zpoza vlastní brány, zachytil ji Jordan Staal. Na útočení byl již příliš unavený, vrátil kotouč za bránu.

55:22
    Jordan Martinook neměl vůbec žádnou rychlost, přesto dokázal zastavil rozjetého Filipa Forsberga. Kotouč u vypíchl čistým způsobem.

Milan Huppert

Góly a asistencie: 14. T. Teräväinen (Pesce, Lorentz), 25. J. Staal (Pesce), 43. Niederreiter (Nečas, Trocheck), 48. J. Staal, 59. A. Svečnikov – 13. F. Forsberg (Johansen, Ellis), 29. Haula (Duchene, A. Carrier)

Carolina Hurricanes: Nedeljkovic (Mrázek) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, Hakanpää, Bean – T. Teräväinen, Aho, Niederreiter – Nečas, Trocheck, Foegele – Fast, J. Staal (C), A. Svečnikov – B. McGinn, Lorentz, Martinook (A).
    Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Benning, Harpur – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – Kunin, Mikael Granlund, Järnkrok – Duchene, Haula, Jeannot – Olivier, Sissons, Trenin.

Rozhodca: Rank, Sutherland – Suchánek, Gibbons

Diváci: 12 000