Pittsburgh – NY Islanders 2:1 (kon.) | Florida – Tampa Bay 1:3 (kon.) | Vegas – Minnesota 3:1 (kon.)
Pittsburgh Penguins
2:1 (2:0, 0:1, 0:0) Stav série: 1:1
New York Islanders
cz Streda 19.05.2021, 01:30 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Play-off NHL • Osemfinále

To už je z mé strany pro dnešek vše. Přeji nerušený zbytek noci! (04:21:42)

1. Tristan Jarry (PIT) 37 zákroků
    2. Bryan Rust (PIT) 1+0
    3. Josh Bailey (NYI) 1+0

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl žádný z českých ani slovenských hráčů.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Tristan Jarry (PIT) – 37 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,4 %, odchytal 60:00
    Semjon Varlamov (NYI) – 43 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,6 %, odchytal 58:15

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 45:38 (19:13, 10:15, 16:10)
    Zblokované střely – 7:16
    Vyhraná vhazování – 26:24
    Trestné minuty – 6:8
    Hity – 37:46

Něco přes devět tisíc fanoušků, kteří dnes mohli do ochozů PPG Paints Areny, se raduje! Hokejisté Pittsburghu totiž poráží New York Islanders 2:1 a srovnávají stav série na 1:1.

Domácí skvěle zvládli první třetinu, v níž na soupeře vlétli a zásahy Bryana Rusta a Jeffa Cartera si zajistili dvougólový náskok. Ostrované se v prostřední části zlepšili a dokázali snížit zásluhou Joshe Baileyho, ovšem další kotouč už za záda výborně chytajícího Jarryho nedostali. Ve třetí třetině byl navíc hodně nebezpečný i Pittsburgh, který nepustil soupeře do tlaku. Hostům pak nepomohla ani hra bez gólmana, která byla ještě znásobena vyloučením Rusta. Série se tedy přesune do New Yorku za vyrovnaného stavu.

59:55
    Bailey neudržel pro hosty útočné pásmo, puk mu přeskočil hůl. Je asi hotovo!

59:30
    Dumoulin vybojoval puk a dostal ho daleko od domácí branky...

59:02
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

58:56
    Jeff Carter z vlastního obranného pásma minul opuštěnou branku hostí!

58:32
    Hosté si vyžádali oddechový čas a připravili si hru v šesti proti čtyřem!

58:32
    Bryan Rust chytil puk do rukavice a zahodil ho ven z obranného pásma. Za to samozřejmě následuje vyloučení a velmi nepříjemná situace pro domácí!

58:16
    Varlamov odjel na střídačku, hosté to zkoušejí v šesti!

57:41
    Josh Bailey vystřelil z levé strany nad branku Pittsburghu.

57:09
    Domácí vypálili na branku soupeře už 45 střel. To svědčí o jejich enormním úsilí v dnešním zápase.

56:54
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

55:52
    Několik dorážek hráčů Pittsburghu! Aktivní byl především Aston-Reese, ale puk skončil pod lapačkou Varlamova!

Martin Augustin

Góly a asistencie: 4. Rust, 14. J. Carter (McCann, Kapanen) – 35. Josh Bailey (B. Nelson, Mayfield)

Pittsburgh Penguins: Jarry (Lagacé) – Letang (A), Dumoulin (A), Ceci, Matheson, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, J. Carter, McCann – Rodrigues, F. Gaudreau, Zucker – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese.
    New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Komarov – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Palmieri – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodca: Luxmore, Dwyer – MacPherson, Gawryletz