USA – Slovensko sk 6:1 (kon.) | Švajčiarsko – Nemecko 2:3 (1:2 po s.n.) | Rusko – Kanada 1:2 (po pr.)
Fínsko – Česko 1:0 (kon.)
Rusko
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Kanada
Štvrtok 03.06.2021, 19:15 • Olympic Sports Centre, Riga (Lotyšsko) • Majstrovstvá sveta • Štvrťfinále

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (21:43:42)

Semifinálové dvojice:

USA – Kanada
    Fínsko – Nemecko

Predĺženie sa odohrávalo pod taktovkou Kanaďanov. Prvú obrovskú gólovú príležitosť zámorského celku ešte zastavil svojím zákrokom brankár Bobrovskij, keď vyrazil Henriqueovu strelu, v druhej však už po krásnej akcii obrancu Stechera rozhodol o kanadskej výhre Andrew Mangiapane. Kanada predviedla v tomto zápase skvelý taktický výkon a aj keď do štvrťfinále postúpila i trochu so šťastím, tak dnes dokázala vyradiť zrejme najväčšieho favorita na titul a môže sa tešiť na semifinále.

Strely na bránku v predĺžení (celkovo): 1:2 (25:24)

Kanada dala gól!
    Kanada rozhoduje krásnou akciou predĺženie a víťazí! Mangiapane prihral puk z ľavého kruhu k modrej čiare Stecherovi, ktorý si ho potiahol do ľavej strany, obišiel dvoch Rusov a naservíroval ho i s prispením teču brankára Bobrovského k zadnej žŕdke práve na ANDREWA MANGIAPANEHO. Ten ho pohotovo nasmeroval do odkrytej ruskej bránky. Asistencia: Troy Stecher.

61:42
    Brown prihrávkou spoza bránky našiel pred bránkoviskom Henriquea, ktorého pokus ale vyrazil výborným reflexívnym zákrokom gólman zbornej Bobrovskij.

61:21
    Orlov takmer vypichol pri mantineli puk Powerovi, ktorý ho nakoniec zastavil korčuľou. Ďalší kanadský útok opäť začína spred brankára Kuempera.

60:51
    Kanaďania následne puk získali a zacúvali s ním do vlastnej obrannej tretiny. Odtiaľ štartuje kanadský útok.

60:20
    Rusi vyhrali úvodné buly a majú puk. Tarasenko hneď prvým útokom donútil kanadského brankára Kuempera k zákroku.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Predĺženie sa bude hrať vo formáte 3 proti 3 a bude trvať maximálne 10 minút (ak sa nerozhodne).

Ani tretia tretina nepriniesla zmenu v obraze hry, Rusi však svoj tesný náskok udržať nedokázali. Kanaďania si vytvorili niekoľko veľmi dobrých gólových príležitostí a napokon dokázali skórovať, keď Henrique využil presilovku svojho tímu a vyrovnal. Sergej Bobrovskij v ruskej bránke potom podržal zbornú a keďže Rusi kanadského gólmana Kuempera poriadne ani nezamestnali, tak bude po krátkej prestávke nasledovať predĺženie.

Strely na bránku v 3. tretine (celkovo): 7:7 (24:22)

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:40
    Nahodenie za svoju bránku ale ruský gólman Bobrovskij zastavil a rozohral na spoluhráčov v obrane. Predĺženie je už v tejto chvíli istotou.

59:22
    Kanaďania obrali Barabanova o puk a sami zakladajú ešte jeden svoj útok.

58:52
    Nesterov zo stredného pásma vypálil priamo na Kuempera, ktorý puk musel prikryť. Ruský obranca tak získal pre svoj tím vhadzovanie v útočnom pásme.

Michal Sadlek

Góly a asistencie: 35. Timkin (Orlov, Kameněv) – 46. Henrique (Co. Brown, Comtois), 63. Mangiapane (Stecher)

Rusko: Bobrovskij (Samonov) – Zadorov, Nesterov, Provorov, Gavrikov (A), Orlov, Zub, Ožiganov – Grigorenko, Voronkov, Slepyšev (C) – Burdasov (A), P. Karnauchov, Tolčinskij – Tarasenko, Ivan Morozov, Barabanov – Švec-Rogovoj, Kamenev, Timkin – E. Galimov.
    Kanada: Kuemper (Hill) – S. Walker, Ferraro, Stecher (A), Power, Bernard-Docker, Beaudin, Schneider – Co. Brown (A), Henrique (C), Mangiapane – Bunting, Vilardi, Comtois – Pirri, Danforth, N. Paul – Anderson-Dolan, Foudy, Hagel – Perfetti.

Rozhodca: Björk (SWE), Nord (SWE) – Hynek (CZE), Ondráček (CZE)