Winnipeg – Montreal 0:1 (kon.) | Vegas – Colorado 3:2 (kon.) | Tampa Bay – Carolina 6:4 (kon.)
Tampa Bay Lightning
6:4 (1:0, 4:4, 1:0) Stav série: 3:1
Carolina Hurricanes
cz Sobota 05.06.2021, 22:00 • Amalie Arena, Tampa • Play-off NHL • Štvrťfinále

To už je pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný nedělní den. Na počtenou! (00:58:18)

3. Brayden Point (TBL) – 1+1

Skončilo nám čtvrté utkání série mezi Tampou a Carolinou, při kterém se fanoušci ohromně bavili hlavně ve druhé třetině. V ní padlo hned 8 branek, po čtyřech na obou stranách. Tampa ale získala po první třetině náskok, a tak do třetí dvacetiminutovky šla s jednobrankovým vedením. Ve třetí periodě se ještě trefil Nikita Kučerov, a tak domácí tým vyhrál 6:4. V sérii vede 3:1 na zápasy a k dispozici tedy bude mít první mečbol.

59:39
    Přišla ještě jedna střela od modré čáry, po které domácí vyhodili puk na zakázané uvolnění. Měli smůlu, neboť touš jen o pár centimetrů proskočil vedle tyče prázdné svatyně.

59:24
    Z druhé vlny vyplaval Steven Lorentz, který zakončoval bekhendem. Znovu však jeden z nejlepších brankářů celé soutěže uspěl.

59:09
    V plném proudu už je poslední minuta třetí třetiny. Carolina se do většího tlaku nemůže dostat.

58:36
    Už to vypadalo, že by domácí mohli přidat sedmý gól, ale nestalo se tak. Vzápětí vystřelil Nečas, jehož ránu dorážel Sebastian Aho. Andrej Vasilevskij ale byl u přední tyče připraven.

58:12
    Tvrdá rána Dougieho Hamiltona od modré čáry skončila ve výstroji Andreje Vasilevského. Poté si hráči na obou stranách uštědřili pár ran navíc, ale vylučovat se nebude.

57:50
    Martin Nečas nezvládl přihrávku do prostoru mezi kruhy. Záhy se snažil obránce Hamilton držet útočnou třetinu, ale byl mu odpískán ofsajd.

57:14
    Petr Mrázek je na střídačce. Carolina to už nyní zkouší v šesti hráčích v poli.

57:10
    Domácí stihli vystřídat a navíc hokejistům Hurricanes nevyšel přechod přes útočnou modrou čáru. Ofsajd.

56:36
    Aho našel chytrou žabičkou Svečnikova, který se po pravém křídle řítil k zakončení. Ruský brankář ale vytrčil rameno a úspěšně zasáhl.

55:57
    Moc času už hostujícímu celku nezbývá. Andrej Vasilevskij si navíc ve třetí třetině nemusel zapsat příliš mnoho zákroků.

55:22
    Brock McGinn byl v rohu kluziště obrán o kotouč. Jeho manévry byly Janem Ruttou okamžitě přečteny.

54:51
    Petr Mrázek musel dávat pozor proti střele domácích od modré čáry. Tento pokus byl navíc lehce tečován, ostravský rodák ale vše zvládl.

54:24
    Ze strany domácích už sledujeme velice opatrný výkon. Blesky se poctivě ženou za ziskem třetí výhry v sérii.

53:45
    Johnson získal puk v útočném pásmu, ale u mantinelu byl až příliš osamocen. Vzápětí se na kotouč dostala opět Carolina.

Daniel Fekets

Tomáš Němčík

Góly a asistencie: 15. B. Point (Palát, Černák), 30. Stamkos (Killorn, B. Point), 35. Kučerov (Stamkos, Hedman), 38. T. Johnson (Colton, Maroon), 40. Stamkos (Kučerov, Cirelli), 47. Kučerov (Palát) – 25. T. Teräväinen (J. Staal, A. Svečnikov), 26. Fast (Martinook, Slavin), 31. D. Hamilton (Aho, A. Svečnikov), 33. Slavin (Paquette, Lorentz)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), D. Savard, Sergačov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn – Coleman, Gourde, Goodrow – Maroon, T. Johnson, Colton.
    Carolina Hurricanes: Mrázek (Nedeljkovic) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Bean, Hakanpää, Skjei – T. Teräväinen, Aho, A. Svečnikov – Nečas, J. Staal (C), Foegele – Fast, Martinook (A), B. McGinn – Geekie, Lorentz, Paquette.

Rozhodca: Sutherland, Pochmara – Gibbons, Shewchyk

Diváci: 13 773