Boston – NY Islanders 4:5 (kon.) | Montreal – Winnipeg 3:2 (po pr.)
Boston Bruins
4:5 (1:1, 1:3, 2:1) Stav série: 2:3
New York Islanders
cz Utorok 08.06.2021, 00:30 • TD Garden, Boston • Play-off NHL • Štvrťfinále

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný úterní den. Na počtenou! (03:21:54)

3. Brad Marchand (BOS) – 1+1

Pátá bitva série mezi Bostonem a Islanders je u konce a mečbol budou mít v domácím prostředí k dispozici hokejisté New Yorku Islanders. Důležitý zápas zvládli hlavně díky druhé třetině a skvělým přesilovkám. Proměnili totiž hned tři z nabídnutých čtyř početních výhod. Rozhodující branku vstřelil ve 42. minutě Brock Nelson a Bostonu ani další dva góly k prodloužení nestačily. Skvělý zápas odehrál David Pastrňák, který vstřelil dvě branky a na jednu přihrál, ale ani tento příspěvek jeho týmu nestačil. Islanders dnes zvítězili 5:4.

59:56
    Semjon Varlamov zastavil kotouč ve své lapačce. Domácím už zbývají pouze necelé čtyři sekundy. Vhazování bude velmi důležité.

59:34
    Teď už začíná závěrečný tlak Bostonu. Hosté brání a snaží se vykrývat nebezpečné prostory.

59:08
    Brankář Bostonu teď zůstává v bráně, neboť buly ve středním pásmu vyhráli hosté a Scott Mayfield vyhodil puk za bránu Bostonu.

58:54
    Čas k poradě si vzal i domácí kouč Bruce Cassidy. Boston má před sebou ještě 66 sekund k vyrovnání stavu.

58:54
    Bostonské hráče zastavil ofsajd Davida Pastrňáka. Islanders v posledních třech střídáních skvěle bránili střední pásmo.

58:06
    Jeremy Swayman už odjel ze své svatyně, přestože se domácí hokejisté v útočném pásmu zatím neusadili.

57:35
    Vhazovat se bude daleko od brány Islanders. Zatím se hostům daří hrát tak, aby Bruins nehráli v útočném pásmu.

57:05
    Jeremy Swayman se rychle přemístil od tyče k tyči, neboť Brock Nelson nebezpečně kroužil v útočném pásmu. Jeho zastrčení si ale brankář Bostonu pokryl.

56:28
    Hosté hrají daleko od své brány. Nick Leddy přidržel puk a následně jej poslal za bránu Medvědů.

56:11
    Vrátka v obraně Bostonu se otevřela a do práce tedy musel Jeremy Swayman. Brankář Bruins ale šanci Islanders zvládl přečkat.

55:38
    Boston zrychlil v bruslení a je to znát. U většiny kotoučů je rázem rychleji a Ostrované se musí mít v defenzívě na pozoru.

54:43
    Barry Trotz potřeboval své mužstvo uklidnit, a tak si už teď vzal oddechový čas. Do konce řádné hrací doby zbývá něco málo přes pět minut.
    54:43 David KREJČÍ - 4:5

54:43
    Bruins právě vstřelili branku!
    Galapředstavení českých Davidů pokračuje. Do střelecké listiny se zapisuje i DAVID KREJČÍ, který byl důsledný před bránou. Střelu Craiga Smithe vyrazil Semjon Varlamov jen před sebe a Krejčí následně stačil propasírovat puk za brankovou čáru. 4:5. Asistence: Craig Smith a Mike Reilly.

54:21
    Moc času už Bruins nezbývá. Hosté navíc hru příliš nekouskují, takže čas jim rychle utíká.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 2. Pastrňák (McAvoy, Marchand), 28. Marchand (Pastrňák, McAvoy), 44. Pastrňák (McAvoy, Bergeron), 55. Krejčí (C. Smith, Reilly) – 19. Barzal (Dobson, Eberle), 25. Palmieri (Josh Bailey, Leddy), 35. Josh Bailey (Pageau, Beauvillier), 37. Eberle (Barzal, Dobson), 42. B. Nelson (Beauvillier, Pelech)

Boston Bruins: T. Rask (41. Swayman) – McAvoy, Grzelcyk, Lauzon, Reilly, Clifton, Tinordi – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – C. Smith, Krejčí (A), Hall – Kuhlman, Coyle, N. Ritchie – Wagner, Lazar, Kuraly.
    New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Komarov – Josh Bailey (A), B. Nelson (A), Beauvillier – Zajac, Pageau, Palmieri – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodca: Charron, St. Laurent – Berg, Brisebois

Diváci: 17 400