Montreal – Vegas 1:2 (po pr.)
Montreal Canadiens
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1) Stav série: 2:2
Vegas Golden Knights
cz Pondelok 21.06.2021, 02:15 • Bell Centre, Montreal • Play-off NHL • Semifinále

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný pondělní den. Na počtenou! (05:13:44)

3. Paul Byron (MTL) – 1+0

Dnešní utkání v Bell Centre sledovalo 3 500 diváků.

Hráči Montrealu se z této porážky těžko oklepávají. Dalo by se říct, že až do vyrovnání hostů byli mírně lepším týmem, ale to jim nakonec nic platné nebylo. Do vedení sice šli po několika nevyužitých šancích až ve 39. minutě zásluhou Paula Byrona, ale Rytíři se zvedli a v 51. minutě vyrovnali. To se po přihrávce Williama Karlssona trefil Brayden McNabb. V prodloužení se poté prosadil i Nicolas Roy, takže do města hazardu se série vrací za vyrovnaného stavu. Hrdinou dnešního klání je určitě Robin Lehner, jenž pochytal 27 střel soupeře.

61:18 Nicolas ROY - 1:2

61:18
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Prodloužení skončilo velice rychle! Vegas po dnešku srovnává stav série, neboť tentokrát bylo šťastnější. Max Pacioretty si skvěle pokryl touš a následně jej z otočky nabízel před bránu. Tam se nejlépe zorientoval NICOLAS ROY, který přelstil Price kličkou a následně puk zametl pod horní tyč. 1:2 po prodloužení. Asistence: Max Pacioretty a Alex Tuch.

60:29
    S kotoučem v útočném pásmu začal hostující celek, ale Montreal se zatím poctivě brání. Petry ustrážil snažení Paciorettyho na křídle.

60:01

Střely na bránu po 3. třetině: 28 – 18

Také dnešní utkání rozhodne prodloužení, stejně jako to předchozí. Třetí třetinu načal dobře Montreal, dokonce si vytvořil i dvě velké šance, ale v 51. minutě udeřili hosté zásluhou obránce Braydena McNabba. Na konci třetiny už bylo mírně aktivnější Vegas, ale další branku zatím nepřidalo. Za patnáct minut nám tedy začne druhé prodloužení v této sérii.

60:00

59:41
    Smith se po levé straně až k ráně neproháčkoval. Skvělou defenzivní práci zároveň odvedl Shea Weber.

59:06
    Stone ještě zůstal na kotouči. Nyní z vlastní třetiny touží po tom, aby rozjel útočnou akci.

58:37
    Stone vybídl ke střele Pietrangela, který to opět zkusil. Price ale vyrážečkou stačil zakročit.

58:12
    Základní hrací doba pomalu ale jistě míří do svého konce. Přichází však komplikace pro Vegas, protože hostující obránci jen poslali puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

57:01
    Také Montreal byl ale nebezpečný v útočné třetině. Robin Lehner pozorně zakončení zastavil.

56:18
    Alex Pietrangelo dojel ze všech nejrychleji puk u své brány. Po jeho dlouhém pasu se do hry zapojil i Nosek, jenž ale na křídle nedokázal provést kličku zrovna nejlépe.

55:18
    Mattias Janmark střílel z velké rychlosti. Z této pozice se rozhodně dala dát branka, ale útočník třetí formace Vegas svatyni přestřelil.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 39. Byron (Suzuki) – 51. McNabb (W. Karlsson, Theodore), 62. N. Roy (Pacioretty, Tuch)

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, E. Gustafsson, Merrill – Gallagher (A), Danault, Lehkonen – Caufield, Suzuki, Toffoli – J. Anderson, Kotkaniemi, Byron (A) – Perry, E. Staal, Armia.
    Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Holden – Mark Stone (C), Tuch, Pacioretty – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Nosek, N. Roy, Janmark – W. Carrier, Kolesar, P. Brown.

Rozhodca: O’Rourke, Lee – Smith, Pancich

Diváci: 3 500