Čile – Kanada 1:2 (kon.) | Čína – Zambia 4:4 (kon.) | Švédsko – Austrália 4:2 (kon.)
Japonsko – Veľká Británia 0:1 (kon.) | Holandsko – Brazília 3:3 (kon.) | N. Zéland – USA 1:6 (kon.)
koniec
Nový Zéland
1:6 (0:2)
USA
cz Sobota 24.07.2021, 13:30 • Tokio Stadium, Tokio • Olympijské hry - ženy • Skupina G
Predzápasové kurzy
   
  To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou. (15:26:14)
   
  Americké fotbalistky ve druhém skupinovém klání potvrdily roli velkých favoritek a částečně daly zapomenout na nečekanou porážku od Švédek, Novozélanďanky dnes vyprovodily z trávníku debaklem 6:1.

  První poločas přinesl šest gólů, ale jen dva regulérní. O branky se postaraly Rose Lavelleová a Lindsey Horanová, jež zadělaly na americký úspěch. Ve druhém poločase bylo zřejmé, že fotbalistky ze zámoří mají více sil a výsledkem byly další góly v novozélandské síti. Střeleckou listinu doplnily Christen Pressová a Alex Morganová, dva góly si outsiderky vstřelily samy. Jednou ale mířily i do správné brány, o čestný úspěch se zasloužila Paige Satchellová.

  Hráčky USA čeká souboj o druhé místo proti Austrálii 27. července. Nový Zéland tentýž den zakončí svou pouť turnajem zápasem proti Švédsku.
   
  Držení míče: 43 % : 57 %.
  Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 2:3. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 2:7.
   
  90+4
  Konec zápasu.
  90+3. Catherine BOTTOVÁ vlastní - 1:6
   
  90+3
  Američané právě vstřelili branku!
  Šestý americký gól nakonec přeci jen padl. Pressová dávala instinktivně míč pod sebe a byla to CATHERINE BOTTOVÁ, jež si srazila balón do vlastní brány. Kdyby měla přehled o hře, tak by míč zřejmě pouštěla, protože v jejím okolí nebyla žádná z protihráček.
   
  90+3
  Stav zápasu chtěla upravit Catarina Macariová. Dobře myšlenému technickému pokuse však dala přílišnou výšku, balón prosvištěl nad břevnem.
   
  90+2
  Přenesení hry vyšlo Dahlkemperové na jedničku. Adresátka Davidsonová nikam nespěchala, z poloviny hřiště zapojila malou domů do hry Naeherovou.
   
  90+1
  Morganová chtěla ke gólu přidat i asistenci. Ale spoluhráčky její úmysl zpětného pasu nepochopily, Sonnettová natahovala nohu za sebe marně.
   
  90
  Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
  87. Alex MORGANOVÁ - 1:5
   
  87
  Američané právě vstřelili branku!
  Pověstného „bůra“ završila ALEX MORGANOVÁ. Pravým stehnem si zpracovala nahrávku Pressové, načež křižnou střelou k levé tyči poslala balón mimo dosah Leatové.
   
  87
  Střídání v týmu Nový Zéland: ze hřiště odchází Betsy Hassettová, přichází Annalie Longová.
   
  86
  Střídající Casey Kruegerová zrychlila hru nahrávkou po lajně, kde viděla volnou Sonnettovou. Ta doběhla až k rohovému praporku, odkud vyslala centr do rukavic gólmanky.
   
  85
  Svěřenkyně trenéra Andonovskiho kontrolují závěr střetnutí. Novozélanďanky se ani nesnaží klást odpor, obeznámeny se svou porážkou.
   
  84
  Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Crystal Dunnová, přichází Casey Kruegerová.
   
  83
  Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Lindsey Horanová, přichází Catarina Macariová.
   
  83
  Katie Bowenová poslala centr od rohového praporku směrem do brány. Gólmanka Naeherová se i přes velkou snahu k míči neprobojovala, situaci za ni vyřešila Dahlkemperová.
  81. Christen PRESSOVÁ - 1:4

  Milan Huppert

  Góly: 72. Hassettová (Satchellová) – 9. Lavelleová (Heathová), 45. Horanová (Rapinoeová), 63. Ercegová (vla.), 81. Pressová (Ertzová), 87. Morganová (Pressová), 90+3. Bottová (vla.)


  Držení míče: 43 % : 57 %.
  Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 2:3. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 2:7.
  Nový Zéland: Leatová – Bottová, Mooreová, Rileyová (C), Ercegová – Percivalová, Hassettová (87. Longová), Bowenová, Cleverleyová (80. Rennieová) – Chanceová (65. Satchellová), Wilkinsonová.
  Náhradníci: Naylerová – Bungeová, Greenová, Longová, Rennieová, Rolstonová, Satchellová.

  USA: Naeherová – Dunnová (84. Kruegerová), Davidsonová, Sonnettová, Dahlkemperová – Ertzová, Horanová (83. Macariová), Lavelleová (68. S. Mewisová) – Heathová, Lloydová (74. Morganová), Rapinoeová (C) (68. Pressová).
  Náhradníci: Campbellová – Kruegerová, Macariová, S. Mewisová, Morganová, Pressová, Sauerbrunnová.

  Rozhodca: Frappartová (FRA) – Nicolosiová (FRA), O'Neillová (IRL)