Japonsko - USA 4:25 (kon.) | Kanada - Austrália 5:8 (kon.)
Juhoafrická rep. - Španielsko 4:29 (kon.) | Čína - ROC 17:18 (kon.)
koniec udalosti
Čína - ROC

17:18

(6:5, 4:4, 4:5, 3:4)

cz Sobota 24.07.2021, 12:50 • Tatsumi Water Polo Centre • Olympijské hry - vodné pólo - ženy • Skupina B

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (14:01:34)

Byla to vyrovnaná partie až do konce, o něco lépe nakonec zvládl koncovku tým ROC a radoval se z výhry. Nutno ale podotknout, že se možná očekával hladší průběh z jeho strany. Čína mu byla více než rovnocenným soupeřem a za svůj výkon se určitě nemusí stydět.

4. čtvrtina skončila

0:02
    Číně se útok nevydařil. Tenhle zápas zkrátka nejtěsnějším možným způsobem prohraje.

0:11
    Soboljevová mohla rozhodnout, jenže ani jí se v koncovce nedařila. Čína si ihned poté vzdala také svůj time-out. Logické řešení situace.

0:38
    Lu se snažila vyrovnat, ale minula!

1:49
    Čína se míní dotáhnout, nehodlá se vzdávat jen tak. Pořád je ještě hodně času. Síť nyní rozvlnila Mei, které se v několika předchozích okamžicích nedařilo.

17:18

2:16
    A Prokofjevová navyšuje náskok ROC na dvě branky! Perfektní práce po oddychovém času ze strany její i jejích spoluhráček.

16:18

2:27
    Tým ROC si vyžádal oddychový čas. Napěti v bazénu se dá opravdu krájet v tuto chvíli.

2:52
    Ajajaj pro Čínu, Mei znovu selhala střelecky. Karnauchová si připsala další úspěšný zákrok. Rozhodně tým ROC z útoku následujícího?

3:16
    Lu neuspěla se svou střelou, naopak Prokofjevová na druhé straně ani. Tým ROC je nyní lehce na koně. Do konce utkání zbývají už jen nějaké tři minuty.

16:17

4:07
    Blesková odpověď na druhé straně, o kterou se postarala Karimovová. Dramatické představení pokračuje i nadále.

16:16

4:30
    Deng poslala Čínu do vedení. Tahle hráčka asijského výběru je zkrátka těžko udržitelná. A nadále je plná sil.

16:15

4:51
    Ani Glyzinová ale na opačné straně neuspěla. Shen, která nahradila původní jedničku Peng, si poradila s její střelou.

5:16
    Mei neskórovala! Karnauchová se jakožto náhradní brankářka jeví velmi slušně. Jedničce Golovinové, připomeňme, výrazně utekl začátek zápasu.

6:16
    Karimovová vyrovnala. Teď jsou k vidění klíčové momenty souboje. Udržet nervy na uzdě bude mnohdy vůbec to nejdůležitější.

15:15

6:44
    Po zhruba minutě ticha tu máme první branku čtvrtého dějství. A úřadovala H. Wang (CHN).

15:14

4. čtvrtina začala

Drama pokračuje i ve druhém poločase. Výběr ROC nedokáže zlomit odpor houževnaté Číny. Máme se bezpochyby na co těšit v posledním dějství tohoto velmi zajímavého měření sil.