Dvojhry (M, Ž) - predkolo, zmieš. štvorhra - osemf sk 11:8, 11:8, 12:14, 11:4, 11:9 (kon.) | Dvojhra (muži, ženy) - 1. kolo sk (kon.)
Dvojhra (muži, ženy) - 1. kolo sk (kon.)
koniec udalosti
Dvojhra (muži, ženy) - 1. kolo

cz Sobota 24.07.2021, 07:15Olympijské hry - stolný tenis

Úvodní kolo bude pokračovat dalšími zápasy už dnes od 12:30 hodin. V tuto chvíli děkujeme za pozornost. Hezkou sobotu. (11:09:12)

Jsou za námi úvodní zápasy hlavní soutěže dvouher na olympijském turnaji v Tokiu. K vidění bylo několik překvapení i výborných zvratů. Českým příznivcům udělal radost zejména Lubomír Jančařík, jenž porazil Aliho Achrávího ze Saudské Arábie suverénně 4:0 na sety a zahraje si zítra ve druhém kole.

Událost právě skončila.

Jako by dnes byly švédské stolní tenistky proklety. Poté, co Kaellbergová promarnila vedení 3:0 na sety, ztratila takřka vyhraný zápas rovněž její krajanka Linda Bergströmová! Nad Indkou Mukherjeeovou vedla 3:1, pak ale prohrála tři sady v řadě. V té rozhodující uhrála favoritka jen pět výměn a dvouhra pro ni překvapivě končí!

Sutirtha Mukherjeeová zlikvidovala manko dvou setů. V šestém partu vyhrála 11:9. Rovněž o vítězce posledního utkání tohoto bloku rozhodne až sedmá sada!

Velká radost na straně Siua Hanga Lama! Právě on nakonec dovedl sedmisetové drama do vítězného konce. V rozhodujícím dějství porazil Briana Afanadora 11:8.

Linda Bergströmová vedla už 3:1. Pátý set byl ale zcela v režii Mukherjeeové, jež v něm ztratila jen tři body.

Brian Afanador zvládl drama v koncovce šestého setu. Ten vyhrál 14:12 a rozdá si to s Hangem Lamem v rozhodujícím dějství!

Linda Bergströmová jde znovu do vedení. Třetí set vyhrála po velké přetahované 13:11 a dobře vstoupila rovněž do čtvrtého dějství, v němž vede nad Indkou Mukherjeeovou 6:3.

Siu Hang Lam byl v souboji s Brianem Afanadorem dvakrát o set pozadu, aktuálně ale vede 3:2 a má možnost duel ukončit.

Paul Drinkhall poráží Nimu Alamiana z 4:1 na sety. Vyrovnanou pátou sadu vyhrál jednatřicetiletý bronzový medailista ze světového šampionátu z roku 2016 12:10.

Partie mezi Afanadorem a Lamem je nadále velmi vyrovnaná. I po čtyřech odehraných sadách mají oba jmenovaní k postupu stejně daleko. 2:2.

Sutirtha Mukherjeeová vyhrála druhý set nejtěsnějším rozdílem 11:9 a srovnala stav utkání se Švédkou Bergströmovou na 1:1.

Drinkhall je set od vítězství. Vedl už 3:0, Íránec Alamian ale ve čtvrtém dějství (11:8) snížil a vykřesal aspoň malou jiskřičku naděje.

V akci další Švédka. Po těsném vypadnutí krajanky Kaellbergové usiluje o postup do druhého kola Linda Bergströmová. A proti Indce Mukherjeeové začala dobře, první set vyhrála 11:5. Poslední tři zmíněné zápasy jsou těmi vůbec posledními v rámci tohoto bloku.

O poznání vyrovnanější je souboj Briana Afanadora z Portorika a Hangem Lamem z Hongkongu. Po dvou setech platí nerozhodné skóre 1:1.

Duel mezi Paulem Drinkhallem a Nimou Alamianem měl být podle předzápasových prognóz vyrovnaný. O to větším překvapením je zatím naprosto drtivá dominance prvně jmenovaného Brita. Úvodní set vyhrál 11:7, v tom druhém pak povolil soupeři jediný bod!

Do druhého kola prolétla Jia Nan Yuanová, naturalizovaná Francouzka. Egypťance Helmyové povolila nejvíce 6 bodů v setu a zvítězila hravě 4:0.