Do 48 kg - eliminácia a štvrťfinále (ženy) (kon.) | Do 60 kg - eliminácia a štvrťfinále (muži) (kon.)
Do 48 kg - opravy, semifinále a finále (ženy) Vítěz: D. Krasniqiová (KOS) (kon.) | Do 60 kg - opravy, semifinále a finále (muži) Vítěz: N. Takato (JPN) (kon.)
koniec udalosti
Do 48 kg - eliminácia a štvrťfinále (ženy)

cz Sobota 24.07.2021, 04:00Olympijské hry - judo

Tímto se s vámi loučím a doufám, že se vám tento přenos zamlouval. Určitě sledujte i naše další přenosy nejen z tohoto sportu. (06:22:53)

Nasazení pro semifinále

D. Krasniqiová (Kosovo)
    U. Munkhbat (Mongolsko)

D. Bilodid (Ukrajina)
    F. Tonaki (Japonsko)

Čtvrtfinále ženského Juda v kategorii do 48 kilogramů je za námi, stejně tak jako první dvě kola eliminací. Po těžkých soubojích čtyři judistky postoupily do semifinále a utkají se o medaile. Vzhledem k tomu, že se v judu udělují dvě bronzové medaile už tak každá z těchto čtyř zápasnic má cenný kov jistý.

Konec programu

Poslední čtvrtfinále ovládla domácí judistka! Ta sice nejdříve obdržela napomenutí za pasivitu, v končící druhé minutě ale Argentince Paretové nasadila chvat, který skončil Ipponem. Funa Tonaki je tedy také v semifinále a bude bojovat o medaile.

Cesta portugalské judistky Costové tímto turnajem končí. Ve čtvrtfinále ji přemohla Ukrajinka Bilodidová. Utkání to bylo ale vyrovnané, skončilo až plným Ipponem v šesté minutě, tedy v prodloužení. Přece jen se asi podepsala únava, protože Costová měla odbojováno o zápas více.

Další výsledek, který jsme tu dlouho neměli. Je jim výsledek 11.0, který zaznamenala Mongolka Munkhbat, která soupeřku Rishonyovou zneškodnila díky Waza-ari ve druhé minutě a následnému plnému Ipponu ve čtvrté sekundě třetí minuty.

Tak toto bylo opravdu hodně rychlé a nečekané. První ženské čtvrtfinále končí již po devatenácti sekundách! Distria Kraniqiová si poradila s Chen-Hao Lin O-soto-gari Ipponem a je v semifinále!

Začátek čtvrtfinále

Poslední zápas osmifinále v Judu v kategorii do 48kg je za námi. Utkaly se v něm Paula Paretová a Marusa Stangarová. Jednalo se o poměrně rychlou záležitost. Paretová chvatem získala bod už v deváté sekundě. Druhé Waza-ari přidala v čase 01:36 a postupuje dál.

I toto utkání skončilo na dvě Waza-ari, a také ve čtvrté minutě. Ty přišly velmi rychle po sobě a i díky nim postupuje domácí zápasnice Funa Tonaki přes Evu Csernoviczkou do čtvrtfinále.

Přesně čtyři minuty trvalo šesté osmifinále. Portugalská reprezentantka Costová si skvěle poradila s čínskou judistkou Li, která se v zápase zmohla jen na napomenutí. Zato Costová dvakrát udeřila v průběhu čtvrté minuty, kdy zaznamenala dvě Waza-ari a postupuje.

Páté osmifinále ovládla Ukrajinka Daria Bilodidová, která do něj postoupila díky volnému postupu. Sice dostala dvě Shida, ovšem soupeřce Milice Nikolićové nedovolila žádný bod a vyhrála na Waza-ari ze čtvrté minuty.

Čtvrté osmifinále bylo zatím jedním z nejrychlejších zápasů dneska. Rishonyová vyřadila už po padesáti jedna sekundách Figueroaovou Ipponem.

Třetí zápas neměl dlouhého trvání. Jediná větší událost byla tou konečnou. Munkhbat poslala Ipponem ve druhé minutě Vargasovou Leyovou domů. Určitě ji k tomu dopomohl i oddech, který dostala díky volnému postupu v prvním kole.

Druhý osmifinálový zápas končí jedním Waza-ari. To zaznamenala Lin v prodloužení a poslala Rusku Dolgovou domů.

První osmifinále je u svého konce. Kosovská reprezentantka Distria Krasniqiová, která v prvním kole měla volný postup využila odechu a ukončila zápas proti Brazilce Gabrieli Chibaně na Ippon v začátku třetí minuty.