Námestovo – B. Bystrica 0:7 (kon.) | Humenné – Podbrezová 1:0 (kon.) | Bardejov – Šamorín 0:1 (kon.)
KFC Komárno – Dubnica 1:0 (kon.) | Trebišov – Petržalka 1:0 (kon.)
MŠK Námestovo
0:7 (0:2)
MFK Dukla Banská Bystrica
Sobota 24.07.2021, 17:00 • MŠK Námestovo • MONACObet liga • 1. kolo

Tak dnes to boli v Námestove gólové hody. Vicemajster z Banskej Bystrice potvrdil jednoznačne úlohu favorita, v druhom polčase pridal ešte päť gólov a zrodil sa dokonca aj hattrick kapitána hostí Polievku. Nováčik súťaže musí na túto prehru zabudnúť a poriadne sa pripraviť na ďalšie stretnutia.

Ďakujem za pozornosť, prajem pekný zvyšok soboty! (18:53:56)

90

89
    Riadny hrací čas druhého polčasu sa čoskoro naplní. Uvidíme, či sa ešte bude niečo nadstavovať.

88
    Pád v pokutovom území hostí, ale penalta sa nepíska.

87
    Ešte to skúšajú oba celky smerom dopredu, ale defenzívy sú teraz pozorné.

86
    Sme už v samom závere tohto stretnutia. Naplnia sa papierové predpoklady, Dukla domov pocestuje spokojná.

85
    Domáci sa pokúšajú v týchto chvíľach o postupný prechod do útoku. Určite by sme Námestovo aspoň čestný zásah priali.

84
    Napokon aj tréner hostí využil všetky možné striedania. Zápas sa už len dohráva, asi ani nebude dôvod niečo nadstavovať.

83
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Červeň, prichádza Migaľa.

83
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Willwéber, prichádza Tóth.

83
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Richtárech, prichádza Uhrinčať.

82
    Nepresný prechod hostí na útočnú polovicu, nasledovať bude odkop od Lešňovského brány.

81
    Teraz sú tu však nepresnosti na oboch stranách, vidíme skôr boj o loptu v strede poľa.

80
    Necelých desať minút zostáva do konca druhého polčasu. Už teraz je však jasné, že tri body budú putovať do Banskej Bystrice.

79
    Tréner domácich ešte poslal na ihrisku nových hráčov. Možno práve oni ešte niečo zaujímavé vymyslia a potešia svojich fanúšikov.

78
    Striedanie v tíme MŠK Námestovo: z ihriska odchádza Buckulčík, prichádza Mydlár.

78
    Striedanie v tíme MŠK Námestovo: z ihriska odchádza Ma. Čiernik, prichádza Brodzniansky.

77
    Striedanie v tíme MŠK Námestovo: z ihriska odchádza Gelčinský, prichádza Chrachala.

76
    Momentálne je pri lopte hosťujúci celok, snaží sa o postupný prechod do útoku. Snáď ešte nejaký zaujímavý moment uvidíme.

75
    Domáci Marián Čiernik zakončoval zo strednej vzdialenosti, ale jeho slabý pokus Hrušku nijak nepreveril.

74
    Pomaly sa dostávame do záverečnej časti tohto stretnutia. Nejaký ten čas však ešte zostáva a logicky sa ponúka otázka, padne dnes 10 gólov?

73
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Slaninka, prichádza Vajda.

73
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Polievka, prichádza Jurčišin.

72
    Banská Bystrica dala gól!

Námestovo so bude musieť kalich horkosti vypiť až do dna! Po ubránenom rohovom kope sa do rýchleho brejku dostala Dukla, lopty sa zmocnil pred šestnástkou DÁVID RICHTÁRECH a dáva svoj druhý gól v tomto zápase – 0:7!

71
    Potlesk z tribún po dlhej dobe! Buckulčík zakončoval v pokutovom území a jeho pokus tečoval Slaninka, brankár Hruška na čiare vyrazil loptu na rohový kop!

70
    Tak zo sviatku v Námestove, teda otváracom domácom zápase v 2. lige, sa zrodila tragédia. Sezóna je však veľmi dlhá, túto prehru musia domáci hodiť za hlavu.

69

Gólová kanonáda sa nekončí! Hneď v úvode nového ročníka sa zrodil hattrick, kapitán hostí RÓBERT POLIEVKA si prebral loptu v pokutovom území a krásnou strelou z otočky upravuje na 0:6!

68
    Už teraz môžeme konštatovať, že Dukla zvládla vstup do novej sezóny a potvrdila tak aj úlohu favorita tohto stretnutia.

67

Nuž, toto je už debakel! Prišlo veľké zaváhanie domácich, skúsený Juraj Siman stratil loptu a zrodil sa rýchly útočný výpad hostí, loptu dostal v pokutovom území nepokrytý RÓBERT POLIEVKA a prekonáva presnou strelou bezmocného Lešňovského – 0:5!

66
    Domáci to ešte nevzdávajú a skúšajú sa dostať do útoku. Za terajšiu bojovnosť by si aspoň ten čestný zásah zaslúžili, ale vyloženú gólovú šancu Námestovo zatiaľ nemalo.

65

Je už teda definitívne rozhodnuté! Dukla zakončila rýchly brejk tak ako sa má a to presným zásahom, Polievka bol faulovaný pred pokutovým územím, ale nepokrytý JAKUB ŠULC sa dostal k lopte pri ponechanej výhode a dopravil ju do odkrytej siete – 0:4!

64
    Richtárech zastavil rodiaci sa brejk domácich. Dukla sa teda už stihla sformovať v zadných radoch, zaútočiť sa pokúša Námestovo.

63
    Vicemajster z Banskej Bystrice kombinuje na útočnej polovici a ešte sa snaží, niečo zaujímavé vymyslieť. Uvidíme, či sa prípadne ešte bude skóre meniť, alebo nie.

62
    Zrodil sa rýchly brejk hostí, zakončenie od Polievku bolo zblokované do bezpečia a Dukla ešte pokračuje vo svojom útočnom ťažení.

61
    Námestovo sa presunulo na útočnú polovicu, center od Buckulčíka si však hosťujúca obrana postrážila a už vyváža loptu do bezpečia.

60
    Hodina z tohto zápasu v Námestove je už minulosťou. Domáci celok prehráva 0:3 a Dukla sa postupne približuje k úspešnému vstupu do nového ročníka.

59
    Mohlo to byť 0:4! Richtárech však svoj druhý gól v tomto zápase nepridal, trafil brvno! Bola to veľmi pekná strela spoza pokutového územia, chýbal kúsok a Lešňovský by opäť lovil loptu zo svojej siete.

58
    Center od Polievku odvrátila domáca defenzíva do bezpečia. Dukla je však aj naďalej usadená na útočnej polovici.

57
    Faul domácich a nasledovať bude priamy kop hostí z veľmi dobrej pozície.

56
    Hostia rozohrali priamy kop veľmi zle a lopta už putuje na kopačky domáceho celku. Nuž, aspoň ten jeden gól keby dá Námestovo, bolo by to pre domácich prijateľnejšia prehra.

55
    Sledovali sme rýchly brejk Dukly a nasledovať bude rohový kop. Námestovo sa tak po krátkej dobe musí znova brániť.

54
    Ďalší útočný výpad hostí sa skončil faulom, brankár Lešňovský rozohráva loptu na svojich spoluhráčov v poli.

53
    Šulc dostal loptu v pokutovom území domáceho tímu, ale dlho váhal čo má robiť až bol od lopty odzbrojený.

52
    Po dlhšej dobe sme sledovali útočný výpad domácich futbalistov, ale hostia dnes výborne pracujú aj v defenzíve a zatiaľ súpera k ničomu vážnemu v tomto zápase nepustili.

51
    Nebude to teda zrejme úspešná premiéra Námestova v druhej lige. Ešte však nie je koniec zápasu a môže sa stať všeličo.

50

Vynikajúci vstup hostí do druhého polčasu a o osude zápasu sa zdá byť rozhodnuté! Aj keď, tento gól bol Dukle darovaný, Hanesov center brankár Lešňovský zle vyboxoval, zrejme to podcenil a zasiahol len jednou rukou, loptu vyrazil len pred voľného DÁVIDA RICHTÁRECHA a ten loptu doklepol do siete – 0:3!

49
    Hosťujúci brankár Hruška sa pri zákroku trocha zranil, ale po chvíli avizuje že môže v zápase pokračovať ďalej. Pri lopte je už Dukla Banská Bystrica.

48
    Polievka na hranici pokutového územia dostal presnú prihrávku, ale jeho zakončenie z otočky tesne míňa priestor domácej brány.

47
    Na Hornej Orave sa už rozbehol druhý polčas. Tréner domáceho celku spravil dve zmeny v zostave, Námestovo musí výrazne zlepšiť výkon v druhom polčase, ak ešte chce niečo s týmto zápasom urobiť.

46
    Striedanie v tíme MŠK Námestovo: z ihriska odchádza Chorvát, prichádza Svetlošák.

46
    Striedanie v tíme MŠK Námestovo: z ihriska odchádza Farský, prichádza Siman.

46
    Začal sa druhý polčas.

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Úvodné dejstvo na Hornej Orave je už minulosťou. Napokon sme v ňom videli až dva presné zásahy, keď lepšie hrajúca Dukla otvorila skóre stretnutia v 8. minúte zásluhou premenenej penalty Willwébera. Záver prvého polčasu domáci nezvládli, za defenzívu Námestova prenikol Polievka a zvýšil na predbežných 2:0 pre vicemajstra z Banskej Bystrice.

Uvidíme čo nám ponúkne druhý polčas, ten sa začína približne o 18:02.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

45
    Riadny hrací čas prvého polčasu sa čoskoro naplní. Čakáme na prípadnú informáciu o nadstavenom čase.

44

Studená sprcha pre domácich krátko pred koncom prvého polčasu! Domáca defenzíva teraz totálne zlyhala, keď Šulc dostal loptu krásne za obranu na nepokrytého RÓBERTA POLIEVKU, ktorý sa vyhol ofsajdu a svoj únik na bránu domácich zakončil gólom – 0:2!

43
    Po veľmi peknom prechode do útoku zahrávalo Námestovo rohový kop. Následný menší nápor domácich sa však končí nedovoleným zákrokom.

42
    Dostávame sa už do záverečnej časti úvodného dejstva. Uvidíme, či sa ešte dočkáme nejakého zaujímavého momentu.

41
    V krátkom slede zahrávali hostia ďalší rohový kop, centrovanú loptu odvrátila defenzíva domácich do bezpečia. Dukla je ešte usadená na útočnej polovici.

40
    Približne päť minút zostáva do konca prvého polčasu. Zatiaľ to vyzerá, že na prestávku pôjdu spokojnejší hostia.

39
    Center od Polievku dopadol na hlavu Pišoju, ale jeho zakončenie bolo nepresné a smeruje vysoko nad domácu bránu.

38
    Šulc sa až veľmi jednoducho pretlačil do pokutového územia, jeho následne zakončenie bolo odvrátené na rohový kop a domáci sa tak musia ešte brániť.

37
    Do kombinácie domácich sa zapája aj brankár Lešňovský. Uvidíme, či sa teraz Námestovu podarí preniknúť smerom dopredu.

36
    Autor otváracieho gólu Willwéber sa dostal k odrazenej lopte po Slanikovej zrazenej strele Lešňovským, ale ani on loptu do brány nedostal a následne prišlo aj tretie zakončenie, ale to už smerovalo nad bránu Námestova.

35
    Necelých desať minút zostáva do konca prvého polčasu. Padne v úvodnom dejstve ešte ďalší presný zásah?

34
    Po rohovom kope bude teraz nasledovať len odkop od domácej brány. Opäť však hostia začínajú pridávať na svojej aktivite.

33
    Veľké problémy domácich v pokutovom území, Šulc sa už dostával do veľkej šance, ale Bednár na poslednú chvíľu zasiahol a odvrátil loptu na rohový kop.

32
    Hosťujúci Slaninka krásne prenikol do pokutového územia, následne sa snažil poslať prízemný center pred bránu súpera, ale nikto z jeho spoluhráčov sa k lopte nedostal.

31
    Čoraz viac sa domáci celok osmeľuje a hra sa vyrovnáva. Námestovo však aj naďalej čaká v prvom polčase na svoju prvú zaujímavejšiu šancu.

30
    Na Hornej Orave už uplynula polhodina z tohto zápasu. Favorit z Banskej Bystrice aj naďalej vyhráva najtesnejším možným rozdielom po úspešne premenenej penalte.

29
    Zakrátko tu bol ďalší útok domácich, ich dnešný súper sa však úspešne ubránil. Banská Bystrica zatiaľ v defenzíve nepochybila.

28
    Domácim bola ponechaná výhoda a črtal sa zaujímavý útok, futbalisti Námestova to však potom pokazili a žiadna šanca z toho nebola.

27
    Nebezpečný center od Polievku musel brankár Lešňovský vyboxovať do bezpečia.

26
    Michal Čiernik fauloval hosťjúceho Hanesa a Banská Bystrica získava priamy kop na útočnej polovici. Námestovo sa musí mať na pozore.

25
    Pomaly sa teraz dvíhal na nohy domáci Farský, ale našťastie je v poriadku a môže v tomto zápase pokračovať.

24
    Momentálne loptu na svojich kopačkách držia hostia, snažia sa o postupný prechod smerom dopredu.

23
    Lešnovský si však pripisuje ďalší zákrok a pri tomto pokuse od Polievku sa už trocha domáci brankár zapotil. Loptu však dokázal úspešne skrotiť.

22
    Dostávame sa približne za polovicu úvodného dejstva. Zatiaľ sme okrem gólovej situácie, respektíve premenenej penalty nič zaujímavého nevideli.

21
    Teraz sme mohli sledovať veľmi peknú pasáž hry zo strany domáceho tímu a to si vyslúžilo aj potlesk. Zatiaľ síce brankár hostí zasahovať nemusel, ale defenzíva hostí už bola poriadne preverená.

20
    Banská Bystrica zahrávala priamy kop. Center od Polievku smeroval na zadnú žrď, ale brankár Lešnovský si prebral pohodlne loptu do svojich rukavíc.

19
    Žltú kartu dostáva Buckulčík (MŠK Námestovo).

18
    Nevydarený center do pokutového územia hostí, Lešňovský si len zbehol po odrazenú loptu a posiela ju na svojich spoluhráčov v poli.

17
    Nepresná kombinácia hostí, loptu už na kopačkách drží Námestovo. Domáci sa snažia preniknúť smerom dopredu, ale ďalej ako po stred poľa sa teraz nedostávajú.

16
    Postupne sa už na útočnej polovici usadil hosťujúci celok a snaží sa vymyslieť niečo zaujímavé. Dukla sa nemusí nikam ponáhľať, v tomto čase má dostatočne nahraté.

15
    Rozohrávka nakrátko zo strany domácich nič nebezpečného neznamenala a loptu už má na kopačkách Dukla. Námestovo sa vracia späť na svoju polovicu ihriska.

14
    Potlesk z domácich tribún, Snovák dostal loptu na Buckulčíka a jeho center bol zblokovaný na rohový kop. Námestovo môže vo svojom ťažení pokračovať ďalej.

13
    Zakrátko však Námestovo opäť získava loptu a prebíja sa smerom dopredu. No zdá sa, že sa domáci už ako tak oťukali a snáď sa im podarí čoskoro niečo zaujímavé vymyslieť.

12
    Až teraz sa domáci aspoň na chvíľu usadili na útočnej polovici, ale hosťujúca defenzíva bola pozorná a súpera do ničoho nepustila.

11
    Úvodná desaťminútovka ponúkla veľmi aktívny hru hostí. Banská Bystrica vyhráva rýchlym gólom a presne toto vicemajster potreboval. Nič však ešte pre celok z Hornej Oravy nie je stratené.

10
    Diváci z tribúny dávajú najavo svoju nepokojnosť s doterajším priebehom. Ani tak neriešia penaltu, ale skôr to, že domáci úvod záparu nehrajú dobre, podľa slov divákov je to veľmi bojazlivý výkon.

9
    Na úvodný gól sme teda dlho čakať nemuseli. Nováčik súťaže veľmi rýchlo prehráva a bude musieť doťahovať náskok svojho dnešného súpera.

8

Loptu si na biely bod postavil ĽUBOMÍR WILLWÉBER a penaltu úspešne premieňa! Brankár Lešňovský síce smer strely uhádol, ale na túto strelu bol prikrátky – 0:1!

7
    Bola nariadená penalta pre hostí! Polievka vysunul do pokutového územia Hanesa, ktorý padol na zem a Sedlák ukazuje na biely bod! No, toto je veľmi sporná situácia, domácim sa to nepáči, ale nič sa nedá robiť.

7
    Hostia sa zakrátko pokúsilo o ďalší útok, ale Slaninka sa ocitol v ofsajde a Námestovo rozohráva na svojej polovici ihriska.

6
    Tento útočný výpad Banskej Bystrice nebol úspešný, po nepresnej kombinácii je z toho odkop od brány Námestova.

5
    Po rohovom kope si svoj prvý zákrok v tomto zápase pripisuje domáci brankár Lešňovský. Bol to však zákrok z kategórie ľahších a lopta je už na kopačkách domáceho tímu.

4
    Veľmi pekná kombinácia hosťujúceho celku, Polievka prenikol s loptou až do pokutového územia, budeme svedkami prvého rohového kopu v tomto zápase.

3
    Hosťujúci Polievka padol v pokutovom území súpera na zem, ale penalta sa nepískala. Následne sa Námestovo pokúsilo o rýchly brejk, ale domáci sa ďalej ako po stred poľa nedostali.

2
    Vicemajster z Banskej Bystrice sa ihneď presunul na útočnú polovicu. Námestovo sa musí v úvodných minútkach brániť, zrejme podobný obraz uvidíme častejšie.

1
    Hlavný rozhodca Dušan Sedlák odštartoval prvý polčas! Výkop mal hosťujúci celok, ktorý nastúpil v červených dresoch, nováčik súťaže a teda domáci celok v modrých.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Rozhodcovia zápasu privádzajú na ihrisku obe mužstvá. Prvý polčas sa tak čoskoro začne!

Prajem príjemné sobotné popoludnie, respektíve už skoro podvečer. Po krátkej pauze sa opäť rozbieha 2. liga na Slovensku a tešiť sa môžeme na poriadnu porciu zápasov. Nováčika tejto súťaže, MŠK Námestovo čaká krsť ohňom, na svojom ihrisku privíta vicemajstra z Banskej Bystrice. Zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov, tesne pred úvodným výkopom sa opäť prihlásime.

Úvodné zostavy:

MŠK Námestovo: Lešňovský – Habiňák, Mi. Čiernik, Buckulčík, Farský, Ma. Čiernik, Snovák, Chovan, Gelčinský, Bednár, Chorvát

Náhradníci: Greššák – Stašák, Siman, Kormaňák, Svetlošák, Mydlár, Žákovič, Brodzniansky, Chrachala

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Slaninka, Richtárech, Ľupták, Šulc, Kupčík, Hanes, Polievka, Migaľa, Pišoja, Willwéber

Náhradníci: Nôta – Červeň, Tóth, Uhrinčať, Jurčišin, Vajda, Jackuliak

Rozhodca: Dušan Sedlák – Patrik Kmec, Mária Súkeníková – Igor Valent

Vítam všetkých fanúšikov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá MŠK Námestovo a MFK Dukla Banská Bystrica. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 17:00.

Po krátkej pauze sa opäť na Slovensku rozbiehajú dve najvyššie futbalové súťaže. V druhej lige sa predstaví 16 mužstiev a je tu viacero nováčikov. Jedným z nich je aj MŠK Námestovo, ktoré si prémiovo vyskúša druhú najvyššiu futbalovú súťaž, do ktorej sa dostal ako víťaz tretej ligy a tak región Orava po veľmi dlhej pauze bude opäť mať zastúpenie v tejto súťaži. MFK Dukla Banská Bystrica je už tradičným účastníkom tejto súťaže a hlavným ašpirantom na celkové víťazstvo v lige. V minulej sezóne to Banskej Bystrice nevyšlo, skončila druhá za prvým postupujúcim Liptovským Mikulášom a následná baráž o Fortuna ligu dopadla lepšie pre Senicu.

V úvode sezóny je ťažké priamo tipovať favorita zápasu. Aj napriek tomu, vicemajster súťaže je zrejme miernym favoritom, ale určite sa nováčik bude chcieť doma prezentovať čo najlepšie. Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Miroslav Revaj

Hľadáme spravodajcu pre tím MŠK Námestovo. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím MFK Dukla Banská Bystrica. Viac informácií tu.

Góly: 8. Willwéber (pen.), 44. Polievka, 50. Richtárech, 65. Šulc, 67. Polievka, 69. Polievka, 72. Richtárech

Karty:   19. Buckulčík (NAME)