Egypt – Argentína 0:1 (kon.) | Francúzsko – Južná Afrika 4:3 (kon.) | N. Zéland – Honduras 2:3 (kon.)
Brazília – Pobr. Slonoviny 0:0 (kon.) | Austrália – Španielsko 0:1 (kon.) | Japonsko – Mexiko 2:1 (kon.)
Rumunsko – J. Kórea 0:4 (kon.) | Saudská Arábia – Nemecko 2:3 (kon.)
Nový Zéland
2:3 (1:1)
Honduras
cz Nedeľa 25.07.2021, 10:00 • Kašima Stadium, Kašima • Olympijské hry - muži • Skupina B

Liberato Cacace krásnou ránou poslal Nový Zéland do vedení. V samotném závěru první poločasu vyrovnal Luis Palma. Z kraje druhé půle poslal Zéland znovu do vedení Chris Wood. Honduras ale duel dokázal otočit. Nejprve vyrovnal Juan Obregón, a pak v 87. minutě rozhodl o výhře svého celku Rigoberto Rivas. (11:56:24)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:12. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 19:10.

90+4

90+4
    Mnoho času už ani jeden z týmů na nějakou akci nemá.

90+3
    Další zajímavá akce Nového Zélandu. Míč se snesl před branku, ale hlavička Wooda končí vedle branky.

90+2
    Hondura se nyní musí bránit aktivně hře soupeře. K zakončení se dostal Chris Wood, ale jeho pokus kryje brankář.

90+1
    Čtyři minuty uvidíme navíc.

90
    Probíhá poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90
    Dramatický zápas se dostává do svého závěru, Nový Zéland už mnoho času na pokusy o vyrovnání nemá.
    87. Rigoberto RIVAS - 2:3

87
    Honduras právě vstřelil branku!
    To jsou věci. Honduras otáčí zápas a jde do vedení! Po rychlé akci Pienda přenechal míč spoluhráči, tím byl RIGOBERTO RIVAS. Mířil sám na branku a vypálil. Brankář jeho ránu sice ztlumil, ale balon zastavit nedokázal. Míč končí v brance a Honduras vede. Trpělivá hra se vyplatila. Asistence: Carlos Pineda.

86
    Honduras rozehrával volný kop, ale zakončení se bylo hodně nepovedené.

86
    Střídání v týmu Nový Zéland: ze hřiště odchází Elijah Just, přichází Joe Champness.

85
    Žlutou kartu dostává Marko Stamenic (Nový Zéland). Novozélandský hráč dostává žlutou kartu za faul na Pinedu.

83
    Rigoberto Rivas se propracoval v předbrankovém prostoru k zakončení, jeho rána byla zblokovaná. Následně mohl Honduras do vedení poslat po bleskové akci Carlos Pineda. Jeho ránu výborně vyrazil vyběhnutý brankář.

81
    Rohový kop rozehrával Elijah Just, ale do výraznější šance se jeho spoluhráči nedostali.

80
    Po faulu Hondurasu bude Nový Zéland rozehrávat deset minut před koncem volný kop. z dobré pozice. Chris Wood to vzal na sebe. Jeho tvrdou ránu tak tak brankář Alex Güity vytáhl na rohový kop.
    78. Juan OBREGÓN - 2:2

78
    Podobných branek se na takové úrovni mnoho nevidí. Obránce se nedomluvil s brankářem. Obránce nechal míč být, brankář jej netrefil, a tak mohl JUAN OBREGÓN zakončoval po kličce do odkryté branky.

Jan Prošek

Góly: 10. Cacace, 49. Wood (Just) – 45+1. Palma (Cristopher Meléndez), 78. Obregón, 87. Rivas (C. Pineda)

Karty:   74. Waine (NZL), 85. Stamenic (NZL) – 36. Decas (HON)

Nový Zéland: Woud – Stensness, Reid (6. Stanger), Pijnaker – Ingham, Bell, Lewis (65. Stamenic), Cacace – Just (86. Champness), Wood, McCowatt (64. Waine).
    Náhradníci: Searle – Stamenic, Champness, Stanger, Elliot, Waine, Sutton.

Honduras: Güity – Cristopher Meléndez (63. Oliva), Maldonado (63. Carlos Meléndez), José García, Decas – Palma, Rodríguez, J. Álvarez (63. Rivas), Reyes – D. Martínez (71. Obregón), Benguché (46. C. Pineda).
    Náhradníci: Perreló – Núñez, Rivas, C. Pineda, Obregón, Oliva, Carlos Meléndez.

Rozhodca: Grinfeeld – Hassan, Jorkoni